Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tony Brown dołącza do Rassie Erasmus w składzie trenerskim Springboks

Tony Brown dołącza do Rassie Erasmus w składzie trenerskim Springboks

Tony Brown pracował dla Japonii podczas Pucharu Świata w Rugby.

Były trener drużyny All Blacks nr 10 i Highlanders, Tony Brown, został zatwierdzony jako członek sztabu trenerskiego drużyny Springboks, a do składu dodano niespodziewane nazwisko.

Rassie Erasmus został dziś oficjalnie mianowany głównym trenerem zespołu i zastąpił Jacka Nienabera po ostatecznym zwycięstwie drużyny Springboks nad All Blacks w Pucharze Świata w Rugby.

Erasmus pracował jako dyrektor rugby po zdobyciu tytułu mistrza świata w 2019 r., ale nadal był obecny podczas zeszłorocznego turnieju.

Brown dołącza do drużyny Springboks jako trener ataku, a Gerry Flannery, były irlandzki prostytutka i asystent trenera Harlequins, zajmie się obroną drużyny. W zespole znajduje się także Jaco Bieber, który niedawno ogłosił, że odchodzi z sędziowania. Dołącza do Springboks jako doradca ds. prawa krajowego.

Ostatnio Brown służył jako asystent Jimmy'ego Josepha w reprezentacji Japonii podczas Pucharu Świata w Rugby, gdzie drużynie nie udało się wyjść z gry w bilard. Wcześniej był głównym trenerem Górali w latach 2021 i 2022.

Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata Duane Vermeulen został również powołany na podróżującego trenera wszystkich drużyn narodowych SA Rugby.

Springboks rozpoczynają sezon przeciwko drugiej na świecie Irlandii dwoma testami, po czym będą gospodarzami All Blacks na dwóch testach, które rozpoczną mistrzostwa w rugby.

„To wielki zaszczyt trenować Springboksów i jestem wdzięczny za zaufanie, jakim mnie obdarzono” – powiedział Erasmus na stronie internetowej SA Rugby. „Główna różnica między ostatnimi czterema latami a obecnym sezonem polega na tym, że będę bardziej praktyczny na polach terenowych.

„W mojej roli dyrektora Rugby przez ostatnie cztery lata nadal nadzorowałem struktury i strategię zespołu we współpracy z Jackiem i innymi trenerami, więc powrót do roli głównego trenera powinien być łatwy”.

READ  All Whites utrzymali remis z Chinami po czerwonej kartce Tommy'ego Smitha w jego 50. meczu

Erasmus przebywał w szpitalu przez ponad tydzień, dochodząc do siebie po oparzeniach chemicznych spowodowanych użyciem silnego detergentu. Doznał oparzeń ramion i klatki piersiowej w wyniku zdarzenia, które zostało opisane jako dziwaczny wypadek.

Rozpoczął już jednak współpracę z sztabem przy pierwszych zadaniach w lipcu, dwóch meczach u siebie z Irlandią i pierwszej wizycie w Portugalii.

„W tym tygodniu odbyliśmy już pierwszą sesję treningową w szpitalu i wspaniale jest widzieć entuzjazm wśród trenerów przed rozpoczęciem sezonu” – powiedział Erasmus.