Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hall of Fame błędnie wymienia mistrzów krykieta z Nowej Zelandii jako Australijczyków

Wielcy nowozelandzcy krykiet, Sir Richard Hadlee, Debbie Hockley i nieżyjący już Martin Crowe, są wymienieni jako Australijczycy na stronie internetowej ICC Hall of Fame.

W najnowszym odcinku dotyczącym postrzeganej niesprawiedliwości w zawodach krykieta Trans-Tasman, którego początki sięgają kontrowersji pod pachami w 1981 r., jedyni nowozelandzcy członkowie Galerii Sław pojawiają się jako Australijczycy obok australijskiej flagi.

Były wszechstronny zawodnik Hadley był pierwszym zawodnikiem drużyny wprowadzonej do drużyny, gdy hala została otwarta w 2009 r., natomiast wieloletni kapitan drużyny White Ferns Hockley został powołany w 2014 r., a rok później grał w barwach wspaniałego Crewe.

Hadley powiedział RNZ, że nie był świadomy błędu i miał nadzieję, że zostanie on naprawiony.

„Pochodzimy z Nowej Zelandii i mam nadzieję, że komuś uda się to naprawić, więc to wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat.

„Jestem za stara, żeby angażować się w takie rzeczy. Ludzie wiedzą, że Martin, Debbie i ja jesteśmy z Nowej Zelandii, więc nie stanowi to dla mnie problemu”.

Nie jest jasne, jak długo fałszywe informacje pozostawały na stronie.

Nieprawidłowe wpisy Martina Crowe'a i Debbie Hockley do Galerii sław ICC.

RNZ zwróciło się do ICC o komentarz.

W innym miejscu witryny rozwijana lista dziewięciu krajów testowych krykieta powinna zawierać tylko osiem, z wyłączeniem Nowej Zelandii.

Spośród 112 graczy w hali tylko Zimbabwe – w którym występuje jeden zawodnik – ma mniej niż trzech zawodników z Nowej Zelandii.

Najwięcej głosów ma Anglia (32), Australia (29) i Indie Zachodnie (21).

Hadlee (72 lata) jest przez wielu uważany za najlepszego krykieta w Nowej Zelandii, pobił rekord kraju 431 przejazdów testowych i zdobył 3124 przebiegi.

Wszechstronna Hockley (61 l.) rozpoczęła karierę w kobiecym krykiecie, stając się pierwszą, która rozegrała 100 meczów ODI i zdobyła 4000 runów ODI.

READ  Eddie Jones mówi „Nic nie jest na stole”, szukając nowej pracy

Crowe, który zmarł w 2016 roku, zaliczył 5444 przebiegi testowe i był powszechnie podziwiany za swój klasyczny styl odbijania.

Crowe jest kuzynem aktora Russella Crowe'a, który urodził się w Nowej Zelandii, ale często mówi się o nim, że pochodzi z Australii, gdzie mieszkał przez większość swojego życia.