Mistrzostwa Świata FIFA: Francja złożyła skargę do FIFA po kontrowersyjnym wezwaniu sędziego Kiwi, Matthew Congera

Francja, obrończyni tytułu, wygrała swoją grupę na mundialu, mimo dzisiejszej porażki z Tunezją 1:0. Wideo / Sky Sports

Francuska Federacja Piłki Nożnej złożyła skargę do FIFA w związku z nieuznanym golem Antoine’a Griezmanna po zdobyciu gola Francji. Porażka 0:1 z Tunezją w Pucharze Świata.

Griezmann uderzył nisko w ósmej i ostatniej minucie przerwy na Education City Stadium.

Sędzia Kiwi, Matthew Conger, wykluczył wyrównanie po recenzji wideo.

Sędzia Mathieu Conger zasygnalizował Francuzowi Antoine'owi Griezmannowi, że jego gol nie został uznany.  zdjęcie/AP
Sędzia Mathieu Conger zasygnalizował Francuzowi Antoine’owi Griezmannowi, że jego gol nie został uznany. zdjęcie/AP

W oświadczeniu FA stwierdzono, że bramka została „niesprawiedliwie odrzucona”, ale nie podano żadnych szczegółów, wśród doniesień skupiających się na fakcie, że Conger wznowił grę, a następnie gwizdnął ostatni gwizdek – po czym skonsultował się z sędzią asystentem wideo i wykluczył bramkę Griezmanna.

Griezmann był na pozycji spalonej, kiedy wpadło jego dośrodkowanie, ale potem się wycofał i wydawało się, że został wznowiony w pozycji bocznej po tym, jak obrońca Tunezji został odbity, gdy strzelił w lewy dolny róg.

Związek Piłki Nożnej poinformował, że ma 24 godziny od zakończenia meczu na złożenie oficjalnej skargi do FIFA.

Nie podano żadnych innych szczegółów.

Była to pierwsza porażka Francji na mundialu od 2014 roku, kiedy w ćwierćfinale przegrali z Niemcami 0:1.

Broniąca tytułu Francja zajęła pierwsze miejsce w grupie D różnicą bramek z Australią iw poniedziałek zmierzy się z Polską w 1/8 finału.

READ  NZ Breakers zostali zmuszeni do anulowania przedsezonowej gry po czterech pozytywnych testach na Covid-19