Polka Iga Świątek po raz czwarty w czterech Wielkich Szlemach wygrała finał tenisa French Open | Aktualności

Polka Iga Świątek pokonała kryzys w drugim secie i opóźnienie w trzecim secie, pokonując nierozstawioną Czeszkę Karolinę Mosovą 6:2, 5:7, 6:4 i zdobywając trzeci tytuł French Open i czwarty tytuł Wielkiego Szlema.

Swatik nagle wyglądał jak przegrany w sobotnim finale. Jej ciosy zostały odbite. Jej pewność siebie zniknęła. Jego wczesna duża przewaga również zniknęła.

Patrzyła na trybuny, szukając wskazówek u swojego trenera i psychologa sportowego.

Wiele było nie tak, dopóki zabrakło jej dwóch meczów do porażki z Muchovą. A potem, kiedy trzeba, Świątek znów zwróciła się do Świątek – tenisistki numer jeden w kobiecym tenisie od ponad roku; Obrońca tytułu na Rolandzie Garrosie. brutalny. Decydujący. Pełna przejrzystość.

„To takie surrealistyczne, wszystko. Ale mecz był naprawdę intensywny i miał wiele wzlotów i upadków. Trudne momenty i powroty „, powiedział Świątek, teraz 4-0 w Wielkich Finałach. „Więc bardzo się cieszę, że w końcu mogę być solidny w tych kilku ostatnich grach i je ukończyć. ”