Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podróżni przesiadający się na samochody mają do czynienia z rekordowymi cenami benzyny w Wielkiej Brytanii Ceny benzyny

Pasażerowie są zmuszeni jechać do pracy z powodu strajków kolejowych i ponoszą rekordowe koszty tankowania samochodów, ponieważ ceny paliw w Wielkiej Brytanii wciąż rosną.

Litr benzyny kosztował w niedzielę średnio 188,7 pensa po pięciu tygodniach nieubłaganych rekordowych cen, kiedy cena wzrosła o 23 pensy z 165,5 pensa w połowie maja.

Olej napędowy również osiągnął nowy szczyt na poziomie 196,1 Pa i wkrótce może osiągnąć średnią 2 funty, ponieważ utrzymują się trudne warunki rynkowe.

Podwyżki cen dodadzą więcej cierpienia osobom, które w tym tygodniu są w drodze do pracy Zakrojone na szeroką skalę strajki kolejowe w Wielkiej Brytanii.

RAC powiedział, że cena pełnego zbiornika paliwa do 55-litrowego samochodu rodzinnego wynosi teraz 103,79 funtów, podczas gdy odpowiednik oleju napędowego kosztuje 107,83 funtów.

Ceny paliw wzrosły w wyniku szeregu czynników, w tym osłabienia funta w stosunku do dolara, wojny na Ukrainie oraz presji na moce rafineryjne.

Rząd oskarżył sprzedawców benzyny o spekulację poprzez nie obniżenie o 5 pensów dopłat paliwowych zawartych w wiosennym oświadczeniu z marca. Detaliści twierdzą, że ich marże się skurczyły i Nie rozrywają klientów.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków bada sektor i ma przedstawić swoje ustalenia w przyszłym miesiącu.

Rzecznik RAC ds. paliw, Simon Williams, powiedział: „To jeszcze bardziej zła wiadomość dla kierowców, zwłaszcza w związku ze strajkami kolejowymi w tym tygodniu, które pozostawiły wiele osób bez innego wyboru, jak tylko korzystać z samochodów.

„Mamy wielką nadzieję, że skala podwyżek obserwowanych w przypadku obu paliw w końcu zmusi rząd do podjęcia działań w celu odciążenia kierowców poprzez dalsze obniżanie opłat lub zmniejszenie sankcjonującego wpływu podatku od wartości dodanej, który obecnie wynosi 31 pensów za litr benzyny za 6 pensów, więcej niż przed wybuchem wojny na Ukrainie”.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Williams powiedział, że ceny benzyny nie powinny rosnąć, ponieważ ceny hurtowe ustabilizowały się ze względu na spadek cen ropy – pierwszy spadek w ciągu całego tygodnia od czterech tygodni.

Inwestorzy zrezygnowali z ropy w zeszłym tygodniu po tym, jak Rezerwa Federalna USA podniosła stopy procentowe i… Wzrosły obawy przed globalną recesją.

Michael Hewson, analityk CMC Markets, powiedział, że ceny ropy „nagle załamały się” z powodu obaw przed globalnym spowolnieniem i słabym popytem.

READ  Kraje UE ostatecznie zatwierdzają wielomiliardowy fundusz zielonej transformacji