Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po raz pierwszy astronauta Kaya Barron wyznaczył ostatniego członka załogi NASA SpaceX, który poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

NASA oficjalnie ogłosiła astronautę Kaylę Barron czwartym i ostatnim członkiem nadchodzącej misji SpaceX Crew-3 na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), której start zaplanowano na połowę października.

Barron, lat 33, który uczęszczał do Astronaut Candidate School w 2017 roku, dołączy do innych astronautów NASA, Raja Shari i Toma Marchburne’a podczas lotu.

Trzej astronauci NASA udadzą się do Floating Space Laboratory wraz z Matthiasem Maurerem z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zarówno Barron, jak i Maurer będą pełnić rolę specjalistów od misji, a Shari i Mashburn będą odpowiednio kapitanem i pilotem.

Kayla Barron będzie starszym specjalistą w misji SpaceX Crew-3 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Przewiń w dół, aby obejrzeć film

Barron powiedziała w poście na Instagramie, że była „zaszczycona i podekscytowana” dołączeniem do zespołu, dodając, że nie może „prosić o lepszy zespół ani o bardziej niesamowitą przygodę”.

Barron urodził się w Pocatello w stanie Idaho, ale jest uważany za jej miejsce urodzenia w Richland w stanie Waszyngton.

Zanim została astronautą, uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii systemów w Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych oraz tytuł magistra inżynierii jądrowej na Uniwersytecie w Cambridge.

Zdobył również kwalifikacje oficera okrętów podwodnych i był trzykrotnie rozmieszczony na USS Maine.

Barron, 33 lata, wcześniej uzyskał tytuł magistra inżynierii jądrowej na Uniwersytecie w Cambridge

Barron, 33 lata, wcześniej uzyskał tytuł magistra inżynierii jądrowej na Uniwersytecie w Cambridge

Będzie to pierwszy lot kosmiczny Barrona, Shari i Maurera, ale będzie to trzeci lot Marshburna.

NASA podała w komunikacie prasowym, że Marshburn wcześniej służył jako członek załogi promu kosmicznego STS-127 w 2009 roku i Expedition 34/35 na pokładzie stacji kosmicznej, która zakończyła się w 2013 roku. komunikat.

Czterej astronauci dołączą do załogi misji w laboratorium na orbicie z ukierunkowanym startem już 23 października na sześciomiesięczną misję.

Shari, Marshburn i Maurer zostali wcześniej przydzieleni do misji w grudniu 2020 roku.

READ  Biologiczny „wiek mózgu” może pomóc utorować drogę bardziej spersonalizowanej medycynie

Chari po raz pierwszy poleci w kosmos w przyszłym roku, zaledwie trzy lata po tym, jak został astronautą w NASA.

Urodził się w Milwaukee, ale jego miejsce urodzenia jest uważane za Cedar Falls w stanie Iowa.

NASA Raja Shari (na zdjęciu) poprowadzi sześciomiesięczną misję.  Wcześniej był pułkownikiem w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych

NASA Raja Shari (na zdjęciu) poprowadzi sześciomiesięczną misję. Wcześniej był pułkownikiem w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych

Zanim został astronautą, Shari służył w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych jako pułkownik i spędził ponad 2500 godzin światła w całej swojej karierze.

Prezydent został również wybrany na członka zespołu Artemis i może wznieść się na Księżyc w 2024 roku.

Marshburn urodził się w Statesville w Północnej Karolinie i został astronautą NASA w 2004 roku.

Jednak przed dołączeniem do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej Marshburn pracował jako chirurg lotniczy w Johnson Space Center NASA w Houston.

Marchburn urodził się w Statesville w Północnej Karolinie i został astronautą w NASA w 2004 roku. Zanim jednak dołączył do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, Marshburn pracował jako chirurg lotniczy w Johnson Space Center w Houston NASA.

Marchburn urodził się w Statesville w Północnej Karolinie i został astronautą w NASA w 2004 roku. Zanim jednak dołączył do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, Marshburn pracował jako chirurg lotniczy w Johnson Space Center w Houston NASA.

Był także dowódcą operacji medycznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dzięki czemu misja w 2021 roku była jego trzecią wizytą na stacji i drugą misją długoterminową.

Marchburne służył wcześniej jako członek załogi STS-127 w 2009 roku i Expedition 34/35, która zakończyła się w 2013 roku.

Astronauta ESA Mawer z Sankt Wendel w niemieckim kraju związkowym Saara również po raz pierwszy wyruszy w kosmos z misją Crew-3.

Przed podjęciem pracy jako astronauta Maurer zajmował szereg stanowisk inżynieryjnych i badawczych, na uniwersytecie lub w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Astronauta ESA Mawer z Sankt Wendel w niemieckim kraju związkowym Saara również po raz pierwszy wyruszy w kosmos z misją Crew-3.  Przed podjęciem pracy jako astronauta Maurer zajmował szereg stanowisk inżynieryjnych i badawczych, na uniwersytecie lub w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Astronauta ESA Mawer z Sankt Wendel w niemieckim kraju związkowym Saara również po raz pierwszy wyruszy w kosmos z misją Crew-3. Przed podjęciem pracy jako astronauta Maurer zajmował szereg stanowisk inżynieryjnych i badawczych, na uniwersytecie lub w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W 2016 roku Maurer spędził 16 dni na misji podwodnej w ramach operacji NASA Extreme Environment Mission, czyli NEEMO, przestrzeni analogowej.

SpaceX Crew-3 śledzi dwie poprzednie udane misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną, z których najważniejsza to Demo-2, która utorowała drogę ich poprzednikom.

Astronauta NASA Bob Behnken i Doug Hurley wystartowali z kosmosu Kennedy’ego 30 maja 2020 r. – po raz pierwszy od prawie dekady, kiedy amerykańska rakieta dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystrzeliła z amerykańskiej ziemi.

Celem programu Commercial Crew NASA jest zapewnienie bezpiecznego, niezawodnego i opłacalnego dostępu załogi do stacji kosmicznej i niskiej orbity okołoziemskiej we współpracy z amerykańskim przemysłem lotniczym.

NASA i SpaceX mają kontrakt na wykonanie łącznie sześciu misji załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną przy użyciu rakiety Falcon 9 firmy SpaceX i kapsuły Crew Dragon.

Wyjaśnienie: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna warta 100 miliardów dolarów znajduje się 250 mil nad Ziemią

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to laboratorium naukowo-techniczne o wartości 100 miliardów dolarów (80 miliardów funtów), krążące na orbicie 250 mil (400 km) nad Ziemią.

Od listopada 2000 roku jest na stałe wyposażony w rotacyjne załogi astronautów i astronautów.

Badania prowadzone na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej często wymagają co najmniej jednego z nietypowych warunków występujących na niskiej orbicie okołoziemskiej, takich jak niska grawitacja lub tlen.

Międzynarodowe badania stacji kosmicznej dotyczyły badań nad ludźmi, medycyny kosmicznej, nauk przyrodniczych, nauk fizycznych, astronomii i meteorologii.

NASA wydaje około 3 miliardów dolarów (2,4 miliarda funtów) rocznie na program stacji kosmicznej, poziom finansowania zatwierdzony przez administrację Trumpa i Kongres.

READ  15,4 procent przypadków raka piersi wykrytych przesiewowo jest nadmiernie diagnozowanych | zdrowe starzenie

Komitet Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych nadzorujący NASA zaczął rozważać, czy przedłużyć program poza 2024 r.

Alternatywnie, pieniądze mogłyby zostać wykorzystane do przyspieszenia planowanych ludzkich inicjatyw kosmicznych na Księżycu i Marsie.