Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najwyższy organ doradczy ds. zdrowia we Francji chce obowiązkowych szczepień dla pracowników służby zdrowia

wydane w:

Główny francuski organ doradczy ds. zdrowia zalecił w piątek, aby szczepienia przeciwko koronawirusowi stały się obowiązkowe dla wszystkich pracowników służby zdrowia i innych specjalistów, którzy mają kontakt z osobami narażonymi na koronawirusa.

Francuski Rząd ściśle przestrzega zaleceń Haute Autorite de la Sante (HAS), która również zaleciła stosowanie Pfizera lub Moderna opartego na mRNA. Szczepionki Aby spowolnić rozprzestrzenianie się ciężkiej infekcji zmienna delta Zapewnia większą ochronę niż inne strzały.

„Podczas gdy liczba nowych przypadków i presja na system szpitalny pozostają stosunkowo niskie, dynamika epidemii we Francji jest duża i może szybko doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia” – podało stowarzyszenie w oświadczeniu.

Prezydent Emmanuel Macron Oczekuje się, że w poniedziałek zwróci się do narodu o postępach pandemii i strategii swojego rządu, aby złagodzić skutki tego, co wielu naukowców uważa za nieuniknioną czwartą falę.

Urzędnicy rządowi powiedzieli w ostatnich tygodniach, że obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia są postrzegane jako typ delta, który jest obecnie powszechny, co prowadzi do gwałtownego wzrostu wskaźnika zakażeń we Francji.

Obowiązkowe szczepienie dla wszystkich powyżej 12 roku życia?

W sobotę krajowa Narodowa Akademia Medyczna, stowarzyszenie lekarzy, lobbowała władze, aby nałożyć obowiązkowe szczepienia na wszystkich, którzy ukończyli 12 lat.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła również, że rząd powinien zacząć myśleć o obowiązkowych szczepieniach całej populacji, aby w razie potrzeby były gotowe podjąć taką decyzję.

Organ zalecił również skrócenie czasu między pierwszą a drugą dawką szczepionki i powiedział, że osoby w wieku powyżej 55 lat, które otrzymały pierwszy zastrzyk AstraZeneca, powinny otrzymać drugą dawkę szczepionki opartej na mRNA.

Po spadku z ponad 42 000 dziennie w połowie kwietnia do mniej niż 2 000 dziennie pod koniec czerwca, średnia siedmiodniowa nowych infekcji gwałtownie wzrosła od początku lipca.

READ  Google współpracuje z Uniwersytetem Harvarda, aby zmapować małą mapę ludzkiej kory mózgowej

W piątek Ministerstwo Zdrowia odnotowało 4580 nowych infekcji. W ciągu ostatnich sześciu dni średnia liczba nowych infekcji w ciągu siedmiu dni wzrastała o ponad 50% każdego dnia, podobnie jak we wczesnych stadiach poprzednich fal.

(Reuters)