Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najnowszy wirus Corona: Stany Zjednoczone ponawiają apel o ciasta dla młodzieży, ponieważ doradca Bidena powiedział, że jego syn ma „ długi Covid ”

Najnowszy wirus Corona: Stany Zjednoczone ponawiają apel o ciasta dla młodzieży, ponieważ doradca Bidena powiedział, że jego syn ma „ długi Covid ”

Stany Zjednoczone od początku szczepienia podały ponad 275 milionów dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi Prawie połowa Amerykanów. Najnowsze dane z Centers for Disease Control and Prevention pokazują, że 158 milionów Amerykanów, czyli 47,7 procent całej populacji, otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Rada Najwyższa Ukrainy obaliła ministra zdrowia Maksyma Stiepanowa Złe zarządzanie wprowadzeniem szczepionki na koronawirusa. 42-milionowy kraj dostarczył prawie milion strzałów z broni palnej, a 27 454 osób otrzymało tylko dwie dawki. Premier Denis Schmihal zwrócił się do parlamentu o usunięcie Stiepanowa ze swojego rządu.

Greg Abbott, gubernator Teksasu, ogłosił, że miejscowi urzędnicy Teksasu próbujący wyegzekwować mandat dotyczący maski mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 1000 USD w ramach zarządzenia zakazującego podmiotom rządowym w stanie. Wymagaj osłon na twarz. Decyzja dotyczy powiatów, miast, okręgów szkolnych, organów zdrowia publicznego i urzędników.

Około 28,5 miliarda szczepionek przeciwko koronawirusowi będzie prawdopodobnie potrzebnych, aby zakończyć epidemię do 2023 roku Powolne mutacje wirusa Według szacunków Deutsche Post DHL w najbliższych latach. Artykuł jednej z największych na świecie firm logistycznych oraz McKinsey sugeruje, że należy podawać 7-9 miliardów dawek każdego z następnych dwóch lat.

Kupujący w maskach w sklepie Walmart w Bradford w Pensylwanii © Brendan McDermid / Reuters

Przychody Walmart, największego sprzedawcy detalicznego na świecie, wzrosły o 2,7 procent rok do roku do 138 miliardów dolarów w ciągu trzech miesięcy do końca kwietnia, przewyższając oczekiwania analityków na poziomie 132 miliardów dolarów. Podobna sprzedaż w sklepach Walmart w USA wzrosła o 6 procent, wyłączając paliwo, co jest wynikiem powyżej szacunków dla wzrostu o 0,8 procent, np. Firma zdobyła udział w rynku W sklepie spożywczym.

Jaguar Land Rover odnotował zysk w wysokości 534 milionów funtów między styczniem a marcem, gdy sprzedaż samochodów odbiła się w Chinach i USA, chociaż firma odniosła roczną stratę po odpisaniu kosztów starej technologii. Grupa otrzymała uderzenie finansowe w wysokości 1,5 miliarda funtów w stosunku do poprzednich inwestycji, tak jak jest Huby do pojazdów elektrycznych Kończy długoterminową zależność od oleju napędowego.

READ  Czy miałeś w tym sezonie grypę? To może wyjaśnić dlaczego

Sieć detaliczna Macy’s z siedzibą w Nowym Jorku twierdzi, że popyt utrzymuje się również w kategoriach domu, biżuterii, perfum i luksusu Sprzedaż wzrosła szybciej Niż oczekiwano w pierwszym kwartale fiskalnym. Przychody Macy spadły o ponad połowę do 4,7 miliarda dolarów, a firma podniosła swoje prognozy do 22,2 miliarda dolarów sprzedaży netto w 2021 roku, z 20,8 miliarda dolarów.

Home Depot odnotował rekordową sprzedaż w pierwszym kwartale roku, ponieważ epidemia wzrosła w projektach rzemieślniczych Płać dalej za zamówienie. Detalista wygenerował 37,5 miliardów dolarów sprzedaży, co oznacza wzrost o 32,7 procent rok do roku i pokonał prognozy analityków na poziomie 35 miliardów dolarów. Sprzedaż w tych samych sklepach wzrosła o 31 procent, w porównaniu do 24,5-procentowego wzrostu w okresie wakacyjnym.