Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W kometach z naszego Układu Słonecznego i we Wszechświecie znaleziono nieoczekiwane materiały

Według nowych poważnych badań w kometach, które powstały poza naszym Układem Słonecznym, jak również w jego wnętrzu, znaleziono nieoczekiwane minerały.

Naukowcy znaleźli wewnątrz obiektów żelazo i nikiel, które opisali jako „wielką niespodziankę”. Komety można znaleźć w całym Układzie Słonecznym, a także w 2I / Borisov – ciele międzygwiazdowym, które rozpoczęło swoje życie w innym układzie planetarnym.

Oczekuje się, że takie metale ciężkie będą zwykle obecne w gorącym środowisku, po raz pierwszy wykryto je w chłodniejszym klimacie – twierdzą naukowcy.

„Było dużym zaskoczeniem, że atomy żelaza i niklu zostały odkryte w atmosferze wszystkich komet, które obserwowaliśmy w ciągu ostatnich dwóch dekad, około 20 z nich, a nawet tych znajdujących się daleko od słońca w zimnym środowisku kosmicznym” – powiedział Manfred Uniwersytetu w Liege, który kierował badaniem.

A fakt, że występuje w rzeczach pochodzących z różnych części wszechświata, wskazuje na nieznaną zbieżność między naszym Układem Słonecznym a odległą atmosferą 2I / Borisov, w której się uformował.

„Jeśli uda nam się odkryć pochodzenie niklu i żelaza w zwykłych kometach oraz w tym ciele międzygwiazdowym, możemy odkryć wspólną historię chemii organicznej między różnymi układami planetarnymi” – napisali naukowcy poza badaniami w artykule opublikowanym w publikacji. Natura. Podobieństwo między nimi nazywają „uderzającym”, zwłaszcza biorąc pod uwagę nieznaną naturę 2I / Borisova i jej odległe miejsce urodzenia.

Komety mogą dać wgląd we wcześniejsze układy słoneczne, ponieważ składają się z pyłu i lodu od czasu powstania planet. Badacze mogą go zbadać, patrząc na jej śpiączkę – ścieżkę, która podąża za kometą – i wydedukować jej skład.

Zwykle minerały są zauważalnie nieobecne w tych śpiączkach, ponieważ temperatury nie są wystarczająco wysokie.

Naukowcy, którzy przyjrzeli się 2l / Borisovowi, odkryli, że wydaje się emitować nikiel pomimo odległości od naszego Słońca. Sugerują, że zamiast uwalniania się z ciepłem, metal może być uwalniany przez fotony.

READ  Dokładny raport żywieniowy stwierdza, że ​​„nie wiemy prawie nic”

W oddzielnym badaniu naukowcy odkryli ten sam zaskakujący wynik, gdy przyjrzeli się śpiączce komet w naszym Układzie Słonecznym.

Naukowcy chcą teraz dowiedzieć się, skąd pochodzą te nieoczekiwane materiały. Ale same komety dostarczają wczesnych wskazówek.

Na przykład minerały wydają się być w szczególnie lotnym stanie, a stosunek niklu do żelaza jest znacznie wyższy niż zwykle, gdy patrzy się na słońce lub inne meteoryty.

Te dwa badania – Ktoś ogląda kometę między gwiazdami I Inny patrzy na ciała z naszego Układu Słonecznego – Oba zostały wysłane Natura.