Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionki Pfizer na COVID-19 zaczynają się pojawiać w Davao

Davao City (PIA) – Długo oczekiwane szczepionki Pfizer są wprowadzane na rynek w różnych miejscach szczepień w całym kraju. Jeden z głównych obszarów zapylania w mieście Davao.

Ośrodek szczepień SPMC ma dziś (17 maja) zaszczepić 300 osób.

Szczepionki będą stosowane u osób starszych i pacjentów po przeszczepie nerki, ponieważ mówi się, że szczepionka Pfizer jest jedyną dobrą szczepionką dla pacjentów po przeszczepie nerki, powiedział dr Ricardo Odin, dyrektor medyczny SPMC.

„Jesteśmy wdzięczni, że właśnie na to czekają pacjenci po przeszczepie nerki, bo to jedyne dostępne im szczepionki (jesteśmy wdzięczni, że czekają na nie pacjenci po przeszczepie nerki, ponieważ mówi się, że to właśnie szczepienia są dozwolone dla nich).), Dr. Powiedział Odan.

Według dr Odina, SPMC zostało wybrane na Centrum Szczepionek Pfizer, ponieważ jako jedyne w regionie posiada lodówkę o ultra-niskiej temperaturze, która może przechowywać szczepionki w temperaturze -80 ° C, która jest wymaganą temperaturą przechowywania szczepionek firmy Pfizer. .

Dr Auden powiedział, że ultra-niska zamrażarka SPMC może pomieścić około 50 000 fiolek szczepionki.

Okręg spodziewa się również otrzymać dodatkowe fiolki szczepionek Pfizer COVID-19. Według Podsekretarza Ministerstwa Zdrowia Abdullaha Dumamy Juniora, nadchodząca dostawa 200 000 fiolek przybędzie w pierwszym miesiącu czerwca.

„Sekretarz Galvez zadzwonił do mnie wczoraj wieczorem. Powiedział, że spodziewamy się kolejnych 200 000 (fiolek ze szczepionką Pfizera) w pierwszym tygodniu czerwca” – powiedział Carlito Galvez Jr., przewodniczący Interagency Task Force on Emerging Infectious Diseases Management.

Usic. Dumama powiedział, że ultra-niskotemperaturowa zamrażarka RITM wkrótce osiągnie SPMC, aby zwiększyć pojemność przechowywania szczepionek firmy Pfizer. Przychodząca zamrażarka może pomieścić około 200 000 do 300 000 fiolek. (PIA / RG Alama)