Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przypadek COVID niezwiązany, obawy o testowanie są niskie | Lider St. George i Sutherland Shire

Władze nie powiązały jeszcze najnowszego przypadku społeczności COVID-19 w Wiktorii ze znanym przypadkiem, ale są przekonane, że stanie się on częścią epidemii głównego szczepu Kappa.

Sprawa dla mężczyzny mieszkającego w centrum Melbourne ze swoją młodą rodziną jest „tajemniczą sprawą”, dopóki nie zostanie znaleziony związek.

Lider testów Jeroen Weimar powiedział, że jest pewny znalezienia tego linku, ale powiedział, że bardziej obawia się niewykrytych przypadków ze względu na niski wskaźnik testów.

„Tam może być więcej” – powiedział dziennikarzom w sobotę.

Wiktorianie zostali poproszeni o wzajemną odpowiedzialność za możliwe objawy koronawirusa i zachęcanie się nawzajem do poddania się testom.

– Zostaw je w najmilszy możliwy sposób – powiedział.

W piątek odbyło się nieco ponad 15 000 testów, a dzień wcześniej podobne liczby. Można to porównać z 30 000 do 40 000 codziennych testów na początku epidemii.

Obecnie w stanie jest 74 aktywnych spraw, w tym podróżnych powracających na kwarantannę hotelową.

Po dwutygodniowym przestoju, który zakończył się w piątek, mieszkańcy Melbourne mogą podróżować do 25 kilometrów od domu i spotykać się na zewnątrz w grupach do 10 osób. Maski są wymagane w pomieszczeniach i na zewnątrz, a hotelarstwo, handel detaliczny i szkoły zostały ponownie otwarte.

Ponad 3000 głównych bliskich osób, z którymi się kontaktowano, znajduje się w kwarantannie w wyniku spraw społecznościowych, a także 122 strony z narażeniem wymienione na stronie internetowej poświęconej koronawirusowi.

Sekretarz zdrowia Martin Foley nie zobowiąże się do dalszego złagodzenia ograniczeń w Melbourne, które zaplanowano na czwartek.

Zaapelował do wiktorianów o przestrzeganie ograniczeń, logowanie się smartfonami we wszystkich ustawieniach za pomocą kodu QR, jak najszybsze zaszczepienie się i przetestowanie na obecność wirusa z najmniejszymi objawami.

Najnowsza epidemia rozprzestrzeniła się na obszar władz lokalnych Whitleysee, na północ od miasta, i na przybrzeżnych przedmieściach Port Melbourne, zmuszając Melbourne do wyłączenia „wyłącznika” na dwa tygodnie, kończącego się w piątek.

Osobno rodzina z zachodniego Melbourne zaraziła się wysoce zaraźliwym szczepem Delta, który również stał się skupiskiem podczas blokady.

Planowe operacje w Victorii rozpoczną się od wtorku.

Queensland jest w stanie wysokiej gotowości po tym, jak w tym tygodniu kilku mieszkańców Wiktorii zostało przyłapanych na łamaniu przepisów ruchu transgranicznego.

Tymczasem premier Scott Morrison przebywa w Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w globalnych rozmowach na temat równej dystrybucji szczepionek COVID-19 na całym świecie.

Szczyt G7 siedmiu najbogatszych demokracji świata odbywa się w Kornwalii, a Australia jest jednym z kilku innych krajów zaproszonych do udziału.

Australia odegra swoją rolę w tych wysiłkach, dostarczając 20 milionów dawek szczepionki COVID-19 krajom Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku.

Australijska prasa stowarzyszona