Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pielęgniarka OIT prowadzi ogólnokrajową kampanię rehabilitacyjną

Pielęgniarka OIT prowadzi ogólnokrajową kampanię rehabilitacyjną

Pielęgniarka intensywnej terapii prowadzi ogólnokrajową kampanię mającą na celu zapewnienie wszystkim pacjentom dostępu do usług rehabilitacyjnych, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Kate Tantam, która pracuje na oddziale intensywnej terapii w południowo-zachodniej Anglii, wezwała wszystkie szpitale w Wielkiej Brytanii do opracowania przywództwa i strategii w zakresie rehabilitacji.

„Każdy ma swoją rolę we wspieraniu czyjejś rehabilitacji w szpitalu”.

Kate Tantam

Powiedziała Nursing Times, że rozpoczęła kampanię mającą na celu pokazanie, że pielęgniarki mogą „zmienić narrację”, jeśli chodzi o dostęp do usług rehabilitacyjnych.

W 2018 roku Pani Tantam założyła kampanię w mediach społecznościowych #RehabLegend.

Początkowo kampania była jedynie przykrywką dla zaufania, zachęcając pracowników do dzielenia się historiami sukcesu w rehabilitacji pacjentów po chorobie, urazie lub zabiegu.

Pani Tantam zakupiła 50 odznak #RehabLegend i przyznała je pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia, którzy dołożyli wszelkich starań, aby promować rehabilitację pacjentów.

Jednak nie minęło dużo czasu, zanim kampania stała się popularna w mediach społecznościowych, a pielęgniarki z całej Wielkiej Brytanii dzieliły się historiami sukcesu.

Pani Tantam powiedziała, że ​​kampania dotarła dotychczas w mediach społecznościowych do ponad 40 milionów osób i że przyznała pracownikom służby zdrowia 15 000 odznak.

„Chodzi o dzielenie się historiami dotyczącymi rehabilitacji, innowacjami i najlepszymi praktykami” – powiedziała.

Pani Tantam wyjaśniła, że ​​rehabilitacja pacjentów, zarówno fizyczna, jak i psychiczna, może pomóc w skróceniu czasu pobytu w szpitalu i poprawie wyników leczenia pacjentów.

Mimo to ostrzegła, że ​​wielu pacjentów nie ma dostępu do usług rehabilitacyjnych na swoim terenie.

W związku z tym na początku tego miesiąca pani Tantam wystosowała petycję, w której wzywa każdy szpital w Wielkiej Brytanii do opracowania strategii rehabilitacji i kierowania rehabilitacją.

Petycja pod hashtagiem #RightToRehab zebrała się w mediach społecznościowych Ponad 4000 podpisów w niecałe dwa tygodnie.

„Chodzi o próbę promowania faktu, że rehabilitacja jest ważna” – powiedziała pani Tantam.

READ  NASA oferuje 1 milion dolarów, jeśli możesz wymyślić „innowacyjne” rozwiązanie problemu kosmicznego | nauka | Aktualności

„Aby uczynić kogoś lepszym, nie chodzi tylko o pozbycie się raka lub podanie mu leku, który wyleczy infekcję, ale o przywrócenie go do siebie.

„Możemy to zrobić tylko wtedy, gdy zapewnimy im odpowiednią rehabilitację”.

W tym tygodniu kampania #PrawoDoRehabilitacji przeniosła się z mediów społecznościowych na ulice, celebrując pierwsze kroki i słowa pacjentów po chorobie lub urazie.

W siedmiu miastach w Anglii, Szkocji i Walii wiszą plakaty przedstawiające prawdziwe ślady pacjentów i zawierające link do prośby pani Tantam.

„Są pacjenci, którzy przeżyli urazowe uszkodzenia mózgu, rdzenia kręgowego, udary, traumatyczne amputacje i wszyscy oni stawiają pierwsze kroki” – powiedziała pani Tantam.

Plakat na ścianie przedstawiający ślady stóp.  W wiadomości napisano:

Plakaty #RightToRehab pojawiają się w siedmiu miastach Wielkiej Brytanii

Tymczasem drugą częścią projektu jest kampania radiowa, w której pacjent po udarze dzieli się swoimi pierwszymi słowami.

Pani Tantam powiedziała: „Pacjenci mówią nam, że najtrudniejszą dla nich rzeczą jest brak możliwości samodzielnego poruszania się i niemożność powiedzenia innym, jak się czują.

„Brak możliwości chodzenia i mówienia to prawdziwe wyzwanie”.

Kampanię wsparło ponad 20 organizacji i organizacji charytatywnych reprezentujących różnorodnych specjalistów w dziedzinie zdrowia i opieki, w tym Queen's Institute of Nursing, Royal College of Occupational Therapists i Chartered Society of Physiotherapy.

Pani Tantam wyjaśniła, że ​​chciała pokazać, jak resocjalizacja jest „multidyscyplinarna”.

„Nie obchodzi mnie, czy jesteś dyrektorem generalnym, profesorem czy portierem, każdy ma swoją rolę we wspieraniu czyjejś rehabilitacji w szpitalu” – powiedziała.

„To ważne dla wszystkich, ale dzięki temu wszyscy to widzą, czują i wierzą, że mogą zmienić bieg przyszłości”.

Komentując dotychczasowy sukces swojej kampanii, pani Tantam stwierdziła, że ​​jej celem jest pokazanie, że pracownicy służby zdrowia, zwłaszcza pielęgniarki, „mogą zmienić narrację o tym, co się dzieje”, jeśli chodzi o usługi rehabilitacyjne.

Dodała: „Myślę, że wiele osób w NHS czuje się bezbronnych i nie zgadzam się z taką narracją.

READ  Świadczeniodawcy nie mają wystarczającej wiedzy na temat zaleceń dotyczących szczepień przeciwko PCV20

„Nie zgadzam się z tym, że jako pielęgniarki nie możemy zmienić kursu NHS.

„Powinienem móc siedzieć w klinice z ręką na sercu i mówić pacjentom: «Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby uzyskać lepszą rehabilitację»”.