Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA oferuje 1 milion dolarów, jeśli możesz wymyślić „innowacyjne” rozwiązanie problemu kosmicznego | nauka | Aktualności

Współpracując z Kanadyjską Agencją Kosmiczną, NASA ogłosiła ogromną nagrodę dla ludzi, aby pomóc agencjom rozwiązać problem karmienia astronautów pożywnym posiłkiem w kosmosie podczas wieloletnich misji. NASA poszukuje publicznych uczestników badań i rozwoju innowacyjnych, zrównoważonych technologii i systemów produkcji żywności, które wymagają minimalnych zasobów i wytwarzają jak najmniej odpadów.

Według ich strony internetowej: „Wczesne misje księżycowe rozpoczną się od paczkowanych systemów żywnościowych podobnych do tych używanych obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), ale wydłużenie czasu trwania misji księżycowych wymaga zmniejszenia zależności od zaopatrzenia Ziemi do czasu, gdy system żywnościowy będzie gotowy do obsługi misja na Marsa”.

„Tak więc testowanie zrównoważonego systemu na Księżycu, który spełnia potrzeby załóg księżycowych, jest niezbędnym krokiem zarówno dla zrównoważonego rozwoju Księżyca, jak i eksploracji Marsa.

„W ramach tego NASA i Kanadyjska Agencja Kosmiczna (CSA) koncentrują się na tym, jak zapewnić członkom załogi realną dietę podczas wszystkich długotrwałych misji planetarnych.

Oprócz ambicji międzygwiezdnych projekt ten zajmie się także brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, chronicznym problemem, który dotyka ogromne połacie Ziemi.

Według najnowszych danych rządowych około 4,7 miliona dorosłych i 2,5 miliona dzieci żyje w rodzinach, które doświadczyły braku bezpieczeństwa żywnościowego w ubiegłym roku.

Brak bezpieczeństwa żywnościowego ma szkodliwy wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci oraz negatywne konsekwencje dla ich osiągnięć edukacyjnych.

NASA od dawna zmaga się z problemem żywności podczas wieloletnich lotów kosmicznych. Ponieważ żywność z czasem traci swoje wartości odżywcze, typowa żywność pakowana nie wystarczy.

„Karmienie astronautów przez dłuższy czas w ramach podróży kosmicznych będzie wymagało innowacyjnych rozwiązań”, powiedział Jim Reuter, zastępca administratora w NASA Space Technology Mission Directorate w siedzibie agencji w Waszyngtonie.

Przeczytaj więcej: Naukowcy ostrzegają przed „wieloma zmianami”, jeśli Ziemia przestanie się obracać

READ  CDC zaleca podróżnym narażonym na komplikacje związane z Covid, aby unikali rejsów