Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oszałamiający obraz parowania wielorybów Kiwi został oceniony jako jeden z najlepszych obrazów dzikiej przyrody na świecie

Oszałamiający obraz parowania wielorybów Kiwi został oceniony jako jeden z najlepszych obrazów dzikiej przyrody na świecie

Nowozelandzki fotograf Richard Robinson Przyznaje, że „naprawdę łapał powietrze” po tym, jak zabrał do domu jedną z najlepszych nagród w tegorocznym konkursie World Wildlife Photographer of the Year.

Jego obraz, Nowe życie dla Tohorā, zwyciężył w kategorii Best in the Oceans – Biggest Picture. Do konkursu wpłynęło blisko 40 000 zgłoszeń z 93 krajów.

Urodzony w Napier Robinson, który jest fotoreporterem od ponad 20 lat, zrobił zdjęcie podczas nurkowania z odległych Auckland Geograficzna Nowa Zelandia.

New Life for the Tohorā został schwytany przez Richarda Robinsona na odległych wyspach Auckland w Nowej Zelandii.

Richard Robinson / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

New Life for the Tohorā został schwytany przez Richarda Robinsona na odległych wyspach Auckland w Nowej Zelandii.

Czytaj więcej:
* Life Explosion to najlepszy na świecie obraz dzikiej przyrody na rok 2021
* Oto niektóre z najlepszych zdjęć dzikiej przyrody na świecie w tym roku

on jest Napisał na swoim koncie na Instagramie Strona „Za każdym razem, gdy naciskam spust migawki, za obiektywem jest potężna sieć ludzi, na których polegam, którzy poświęcili wiedzę, czas i pieniądze, wszystko dlatego, że wierzą w misje, które próbuję powiedzieć, wiesz kim jesteś , Dziękuję Ci.”

Opisując zdjęcie, Robinson powiedział, że ma problemy ze wzrokiem i użył kamery Polecam, zamontowanej na dźwigu, by sfilmować wieloryby zbliżające się do jego łodzi. Gdy jest gotowa do kopulacji, samica wieloryba południowego przewraca się na plecy, wymagając od samca dotarcia do penisa przez ciało samicy.

Nowozelandzka populacja wielorybów południowych, na które poluje się, była na skraju wyginięcia, ale od tego czasu wzrosła liczba.

Zdjęcie pokazuje nadzieję, powiedziała Rose Kidman Cox, przewodnicząca jury, powiedziała: „Aby zerknąć, nie mówiąc już o przedstawieniu, w jednej kompozycji, ostatecznym zakończeniem zalotów tych gigantów baletowych – południowych wielorybów – jest przede wszystkim fotografia. prawdziwą wartością jest symboliczna obietnica.Nowe życie dla Nowozelandczyków, na których polowano do wirtualnego wyginięcia i które teraz powoli rosną”.

READ  Kobieta pluje na policję, przeklina sąsiada, mówi „nie zrobiłam nic złego”
Właściwy wygląd Richarda Robinsona został wysoko oceniony w kategorii portretów zwierząt.

Richard Robinson / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

Właściwy wygląd Richarda Robinsona został wysoko oceniony w kategorii portretów zwierząt.

Robinson otrzymał również wysokie uznanie w kategorii portretów zwierząt za swoje zdjęcie The Right Look.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year został opracowany i wyprodukowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Wielkiej Brytanii i obejmuje 19 kategorii.

Ogólnie zwycięska praca Karine Aigner z USA, zatytułowana The Big Buzz.  Jest dopiero piątą kobietą w 58-letniej historii konkursu, która otrzymała nagrodę Grand Title.

Karen Aigner / Fotograf przyrody

Ogólnie zwycięska praca Karine Aigner z USA, zatytułowana The Big Buzz. Jest dopiero piątą kobietą w 58-letniej historii konkursu, która otrzymała nagrodę Grand Title.

Ogólnym zwycięzcą była masa samców pszczół kaktusów próbujących ręcznie dotrzeć do jednej samicy. To zdjęcie zostało zrobione przez amerykańską fotografkę Karen Wagner na ranczo w Teksasie pod tytułem The Big Buzz.

„Brzęczenie skrzydeł, nadlatujące samce spoczywają na kuli trzmiela, która toczy się prosto na obraz. Wrażenie ruchu i intensywności pojawia się w zbliżeniu na poziomie pszczoły i zamienia maleńkie pszczoły-kaktusy w wielkich konkurentów dla jednej samicy”.

Aigner jest dopiero piątą kobietą w 58-letniej historii konkursu, która otrzymała nagrodę Grand Title. powiedziałem BBC „Musiali spędzić trochę czasu na brzuchu w błocie”.

To nie było coś, czego szukałem. Od lat pracuję na farmie w południowym Teksasie i właśnie trafiłem na miejsce. Widziałem wszystkie te małe „wulkany” w ziemi – pojedyncze nory, które samice wykopywały, aby stworzyć swoje gniazda”.

Cattaneo i Techitanakorn zostali nagrodzeni tytułem Young Wildlife Photographer of the Year 2022 za tę fotografię, The Beauty of Baleen.

Katanyou Wuttichaitanakorn / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

Cattaneo i Techitanakorn zostali nagrodzeni tytułem Young Wildlife Photographer of the Year 2022 za tę fotografię, The Beauty of Baleen.

Porywacz nietoperzy Fernando Constantino Martineza Belmara, Meksyk.  Zwycięzca w zachowaniu: płazy i gady.  Belmar czeka w ciemności, gdy wąż łapie nietoperza z Jukatanu.

Fernando Constantino Martinez-Belmar / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

Porywacz nietoperzy Fernando Constantino Martineza Belmara, Meksyk. Zwycięzca w zachowaniu: płazy i gady. Belmar czeka w ciemności, gdy wąż łapie nietoperza z Jukatanu.

Cattaneo Wutchititakorn został sfotografowany przez Young Wildlife Photographer of the Year 2022 z Tajlandii. Praca 16-latka „Piękno Baleen” przedstawia wieloryba wynurzającego się na powierzchnię, by pożywić się sardelami.

READ  SunLive - Uraz mózgu: Krytyczna podróż Jessego na czas

Zwycięskie zdjęcia zostaną wystawione w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie przed wyruszeniem w trasę po Wielkiej Brytanii i świecie, w tym w Nowej Zelandii. Wystawa zostanie otwarta w Muzeum Waikato w Hamilton 9 grudnia.

Aby zobaczyć więcej prac Richarda Robinsona, przejdź do deep.co.nz. Aby zobaczyć więcej zwycięzców, kliknij wideo u góry strony.

Aby dowiedzieć się więcej o konkursie i zwycięzcach, przejdź do nhm.ac.uk/wpy

Ndakasi umiera na oczach Brenta Stirtona w RPA.  Zwycięzca fotoreportażu.

Brent Stirton/Fotograf Roku Przyrody

Ndakasi umiera na oczach Brenta Stirtona w RPA. Zwycięzca fotoreportażu.

Puff Perfect autorstwa Jose Juana Hernandeza Martineza, Hiszpania.  Zwycięzca fotografii zwierzęcej.

Jose Juan HernĂndez Martinez / Fotograf Dzikiej Przyrody Roku

Puff Perfect autorstwa Jose Juana Hernandeza Martineza, Hiszpania. Zwycięzca fotografii zwierzęcej.