Indie zdobyły pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej na Mistrzostwach Świata Juniorów AIBA w boksie dla mężczyzn i kobiet z 11 medalami. Obejmował osiem złotych i trzy brązowe medale i przekroczył poprzedni najlepszy w 2018 roku, zdobywając dziesięć medali.
Przyjrzyjmy się zdobywcom złotych medali turniejowych.
Sachin Seawatch (56 kg)
Sachin pochodzi z bokserskiego hotspotu w Bhiwani w stanie Haryana. Pochodzi ze skromnej rodziny rolników i został wprowadzony do sportu przez swojego ojca, Krishana Seawatcha.
Kiedy Krishan zabrał go do trenera Sanjaya Churana, został zwolniony z powodu niedożywienia. Ale pod naciskiem ojca Shuran poddał się i wziął go pod swoje skrzydła. Później dołączył do lokalnego ośrodka SAI (Indian Sports Authority) w Bhiwani i wygrał mistrzostwa stanu Haryana w 2010 roku.
Jego pierwsze duże międzynarodowe osiągnięcie miało miejsce w 2015 roku, kiedy zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów AIBA w Rosji w 2015 roku. Rok później zdobył złoto na Mistrzostwach Świata Juniorów w Boksie w tym samym kraju, stając się trzecim Indianinem w tym samym kraju. wygrać, osiągając to. Kontynuował bogatą karierę i zdobył srebro w AFC Boxing Championships wraz ze złotym medalem na Commonwealth Games w 2017 roku.
Jego ostatnie złoto w AIBA padło przeciwko Yerbolat Sabre w finale mężczyzn do 56 kg. Wykorzystał maksymalnie swój zasięg i szybką pracę nóg, aby prześcignąć swojego kazachskiego przeciwnika. To był wyrównany mecz pod koniec dwóch rund, ale Sachin, swoim agresywnym stylem w kolejnych rundach, wygrał mecz 4-1.
Jetica (48 kg)
Getica również pochodzi z Haryany i walczy w 48-kilogramowej lekkiej wadze muszej. Jest szybki w ringu, a jego technologia w połączeniu z potężnymi i precyzyjnymi uderzeniami sprawia, że jest to niebezpieczna możliwość. Na poziomie lokalnym jest to nazwa popularna, ponieważ zdobyła kilka laurów na poziomie stanowym i krajowym.
W Polsce zajęła miejsce w finale, pokonując dwukrotną mistrzynię Europy, Włochę Erikę Preciandaro. W finale zmierzyła się z lokalną bokserką Natalią Kuchiską. Były to jednak niezbalansowane zawody od pierwszej rundy, ponieważ Getica wygrała 5-0 i zdobyła pierwszy złoty medal Indii w turnieju.
Babyrojisana Chanu (51 kg)
Pochodzący z Manipur Chanu zawsze chciał zostać bokserem i zaczął trenować w wieku dwunastu lat. Wcześniej w 2021 roku zdobyła mistrzostwo Adriatyku Peral, aw Polsce w ćwierćfinale pokonała Dianę Gorisnaję z Estonii tak przekonująco, że zmusiła sędziego do przerwania meczu po trzech rundach. W finale pokonała mistrzynię Europy Juniorów Rosji Valerię Linkovą. Nie przegapiła ani jednego kroku w meczu o złoty medal, w którym wygrała 5-0.
Poonam (57 kg)
Poonam walczy w kategorii piórkowej 57kg. Wyjaśniła swoje zamiary w pierwszej rundzie, kiedy pokonali kolumbijską Arboledę Valerię 5: 0. W miarę postępów turnieju stawała się coraz bardziej pewna siebie, aw finale postawiła na najlepszy mecz, pokonując doświadczonego przeciwnika w Sthelyne Grosy. Ostre i precyzyjne ciosy Poonam nie pozwoliły jej przeciwnikowi z Francji na zdobycie punktu przed łatwym zwycięstwem 5-0 w finale.
Vinka jest uważana za jednego z najbardziej obiecujących indyjskich bokserów. Pochodzi z wioski Shimla Mawlana niedaleko Panipat. Rozpoczęła swoją przygodę z hokeja i zdobyła mistrzostwo kraju w tym sporcie.
Ale zwróciła się do boksu, ponieważ czuł, że mogłaby dalej rozwijać się w sporcie solowym. Jej ojciec pracuje jako kierowca rikszy, ale nigdy nie zawiódł w spełnianiu marzeń córki.
Zdobyła złote medale w wielu krajowych mistrzostwach, takich jak Khelo India Games, Junior National Boxing Championship i National Youth Boxing Championship.
Na arenie międzynarodowej odniosła równie sukcesy, wygrywając Młodzieżowe Mistrzostwa Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC w Mongolii w 2019 roku. W 2021 roku zdobyła złoty medal na mistrzostwach Adriatyku, a także tytuł najlepszej bokserki w zawodach. W Polsce wystąpiła w finale w oszałamiającym show przeciwko kazachstańskiej bokser Zhuldyz Shayakhmetova. Nie tylko wygrała mecz 5-0, ale sędzia musiał przerwać rywalizację, ponieważ Indie pokonały swojego przeciwnika.
Arundhati Choudhury z Kuty w Rajashthan jest nie do zatrzymania, odkąd zajęła złoty medal na Krajowych Mistrzostwach Boksu Juniorów w 2017 roku.
Jest ekspertem od matematyki, który zabrał ją do boksu, aby realizować swoją pasję. Oprócz wygrywania wielu krajowych zawodów, był obfity w zawodach międzynarodowych. Zdobyła złoty medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Valerii Demianowej, Pucharze Serbii 2018, Pucharze Narodów Zjednoczonych Juniorów 2018, Farabas Serbia, a także brązowy medal w Mistrzostwach Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC w 2019 roku. została wybrana najlepszą młodą Azjatką. bokser.
W Polsce jest w świetnej formie od pierwszej rundy. W finale pokonała w jednostronnej walce polską bokserkę Barbarę Marcinkowską 5: 0.
Te Sanamacha Chano (75 kg)
T Sanamacha Chanu jest stażystą w MC Mary Kom Academy w Imphal. Nie ma niespodzianek, że postawiła na brązowej medalistce Igrzysk Olimpijskich w Londynie i tak jak Mary Kum aspiruje do miejsca na podium olimpijskim.
Jest jedną z indyjskich gwiazd w kręgu młodzieżowym i wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa ASBC w Azji zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Była także jedną z bokserek, które wygrały Puchar Esker All Women Boxing Cup w 2020 roku. Po utracie złotego medalu na Mistrzostwach Juniorów w 2017 roku wróciła rok później i zajęła czołowe miejsce.
W Polsce pokonała Kazachstankę Dana Didi 5: 0 w finale do 75 kg, zdobywając tego wieczoru szósty złoty medal Indii.
Alfiya jest jednym z najbardziej zaciekłych bokserów w Indiach i trenuje w SAI Rohtak. Dziewczyna z Nagpur była na tyle dominująca, że rywalizacja dała szansę w półfinale Mistrzostw Stanu w boksie w 2019 roku.
Natomiast w ćwierćfinale i finale pokonała swojego przeciwnika w mniej niż 30 sekund.
Z konserwatywnej rodziny nie było jej łatwo podjąć pierwsze kroki w boksie, ale kontynuowała swoje marzenie. Zdobyła złoto na Mistrzostwach Azji Juniorów, a na początku tego roku zajęła żółte miejsce na Mistrzostwach Adriatyku. W Polsce zaczął jako mocny faworyt i nie zawiódł. Alfia pokonała w finale młodzieżową mistrzynię Europy Darię Kozores 5: 0.
„Fanatyk telewizyjny. Miłośnik internetu. Ewangelista podróży. Pragnący przedsiębiorcy. Odkrywca amator. Pisarz”.
More Stories
Dwóch meloników Black Caps ma wątpliwości co do końcowego testu Indii
Tupou Vaa’i: „Gra dla All Blacks to dobry sposób, aby pokazać, że kocham mojego brata” | Reprezentacja Nowej Zelandii w rugby
Kibic Anglii nazywa Hakę „śmiesznym” i twierdzi, że należy go „posprzątać”