Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pomocnik Crusaders, David Haveli, zwiększa swoją misję, aby wybrać pierwszych czarnych

Rozmowy na temat tego, kto może wypełnić drugą koszulkę drużyny 5/8, nie powinny wykluczać Davida Haveliego.

To nie wtedy, gdy w zeszłym roku był zawodnikiem nr 12 Iana Fostera, w listopadzie spadł na ławkę rezerwowych w kluczowych meczach z Irlandią i Francją.

Tornada

Trener Hurricanes, Jason Holland, omawia dalsze wybieranie Jordiego Barretta na drugie miejsce.

Ostatnio publiczna rozmowa na temat opcji trenera All Blacks Fostera na piąte miejsce przeciwko Irlandii w lipcu skupiła się na Roger Tuivasa-Sheck, Jordie Barrett, Quinn Tupaea i Jack Goodhue jako najlepsi kandydaci. Gdyby nie poważna kontuzja barku, która ma go wykluczyć do października, Anton Lennert Braun również wziąłby udział w tych dyskusjach.

Jednak nie jest tak, że Havili był nieobecny w Super Rugby Pacific.

Czytaj więcej:
* All Blacks Team: David Haveli i Riku Ewan — nieoczekiwany duet pomocników
* All Blacks: Davida Haveliego można powitać chłodno podczas nazywania drużyny
* David Haveli ponownie podpisuje kontrakt z Crusaders do 2023 roku, pamiętają oczy wszystkich czarnych

Wicekapitan Crusaders rozegrał 10 meczów i, po odpoczynku po meczu z Fijian Drua, powróci do meczu z Queensland Reds w finale League Tour w Christchurch w piątek wieczorem.

Haveli utrzymuje, że nie wdał się w spór o to, kto Foster włączy do swojej pierwszej piątki All Blacks, a liczba ta ma osiągnąć 36, kiedy zostanie ujawniona w Auckland 13 czerwca.

Jeśli tak, wykonał dobrą robotę. Ponieważ nie jest to rozmowa, która w najbliższym czasie się skończy.

„Nie bardzo”, mówi Haveli. „Myślę, że wszyscy uwielbiają o tym rozmawiać, a teraz jest to duży temat”.

„Ale został jeszcze miesiąc i mam nadzieję, że w odpowiedniej części sezonu uda mi się zagrać dwa świetne występy”.

READ  Western Christian siatkówka z Michigan zajęła trzecie miejsce w Polish Classic

Innymi słowy, jeśli tworzy gorący kształt, nie trać go z oczu. Jednak nie zawsze jest to takie proste.

Havili wie z gorzkich doświadczeń, jak surowe są wyznaczniki All Blacks; W 2017 roku wystąpił z All Blacks pięć razy, w tym trzy przesłuchania, zanim został zamrożony na ponad trzy lata.

David Haveli, który jest na zdjęciu grający przeciwko Francji w Paryżu 20 listopada, wykonał 15 testów od 2017 roku.

Christoph Enna/AFP

David Haveli, który jest na zdjęciu grający przeciwko Francji w Paryżu 20 listopada, wykonał 15 testów od 2017 roku.

Potem przyszło wezwanie. Jego ponowne wprowadzenie w zeszłym roku odzwierciedlało jego dobre wyniki w Crusaders, ale były to czynniki; Trener Crusaders, Scott Robertson, został przekonany do gry o 12. miejsce, co pozwoliło Willowi Jordanowi na pełnienie roli czołowego obrońcy, a poważna kontuzja kolana Jacka Goodhue i decyzja Nganiego Laumape o opuszczeniu Nowej Zelandii i zagraniu we Francji ograniczyła możliwości.

Teraz, nawet gdy Lennert Brown jest niezdolny, przez tubę przepływa nadmiar talentu; Tuivasa-Sheck zwrócił się do Blues z ligi rugby, a przyzwoity występ Barretta w Hurricane – na linii obrońcy i drugiej piątej – oraz Thomas Omaja Jensen, mocny zawodnik dla Highlanders, dają selekcjonerom wiele możliwości.

Haveli został sparowany ze swoim kolegą z drużyny All Black, Braydonem Ennorem w pomocniku w piątek wieczorem, a Goodhue odpoczywał, aby zmniejszyć obciążenie kolanami przed kwalifikacjami.

Pomocnik All Blacks David Haveli robi sobie przerwę podczas meczu o mistrzostwo rugby z Argentyną na Cbus Super Stadium na Gold Coast 12 września.

Chris Hyde / Getty Images

Pomocnik All Blacks David Haveli robi sobie przerwę podczas meczu o mistrzostwo rugby z Argentyną na Cbus Super Stadium na Gold Coast 12 września.

Haveli odpoczywał po porażce 61:3 na rakiecie Fidżi w zeszłym tygodniu, co pozwoliło jej zregenerować siły i ma nadzieję utrzymać tę pracę tak długo, jak Crusaders przetrwają play-offy.

W przyszły weekend będą gospodarzami ćwierćfinałów.

„Uwielbiam ciągłość gry jeden po drugim, ale jeśli masz tydzień wolnego, zdecydowanie możesz poczuć, jak odświeżony jesteś psychicznie i fizycznie” – zauważył Haveli.

W międzyczasie Robertson odpoczywał przez kolejny tydzień swoich pierwszych pięciu graczy All Blacks, Richiego Muonga, który doznał lekkiej kontuzji palca; Fergus Burke, który zdobył 21 punktów przeciwko Droisowi, wystartuje na 10. miejscu.

Prostytutka Cody Taylor dostała kolejny tydzień na wyzdrowienie po zapaleniu żeber, a Fletcher Newell został nagrodzony zaklęciem.

Lewy skrzydłowy Lester Vainganoko znów był faworytem do startu przed pierwszym Black George Bridge. Co z kolei zapewni możliwość wysłania kolejnej wiadomości do selektorów All Blacks.

Robertson powiedział: „Leicester jest bardzo gorący i prawdopodobnie jest silnym skrzydłowym w rozgrywkach. Strzelają gole, pokonują obrońców, mogą odciążyć. Jest tak wyjątkowy, że na to zasługuje”.

W skrócie

Krzyżowcy zmierzą się z Queensland Reds w Christchurch w piątek:

Krzyżowcy: Will Jordan, Sevo Reese, Brydon Ennor, David Haveley, Lester Finganocu, Fergus Burke, Brian Hall, Colin Grace, Ethan Blackadder, Pablo Matera, Sam Whitelock, Scott Barrett (kapitan), Ole Jaeger, Brody McAllister, George Bauer.

Rezerwy: Ricky Jackson, Finley Bruce, Tamette Williams, Zach Gallagher, Tom Christie, Mitch Drummond, Chai Vihaki, George Bridge.