Oceny zawodników Aston Villi w meczu z Legią Warszawa po niespodziewanej porażce w Polsce

Aston Villa przegrała z Legią Warszawa 3:2 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy.

Zespół trenera Unai Emery’ego dwukrotnie odrabiał straty po stratach w pierwszej połowie dzięki golom Johna Dorana i Lucasa Digne’a, ale drugiego gola strzelił Ernest Musi na początku drugiej połowy. Villa nie była w stanie wyrównać i w piątek powróci do Birmingham z pustymi rękami po wizycie w Polsce.

Emery często zmieniał swój wyjściowy skład, wprowadzając pięć zmian w drużynie, która w ubiegły weekend pokonała Crystal Palace 3:1 na Villa Park. Zadebiutował Clement Lenglet i po raz drugi w tym sezonie w podstawowym składzie umieścił Caluma Chambersa.

Przeczytaj | Reakcja na żywo po porażce Villi w Polsce

Przeczytaj | Aston Villa znosi dostęp do Holte Suite wraz z wprowadzeniem nowego doświadczenia w dniu meczowym

Paweł Żółek otworzył wynik dla gospodarzy, dośrodkował piłkę w tylny słupek, po czym strata Villi wyrównała, po odbiciu głową po niesamowitym uderzeniu Nicolo Zaniolo w poprzeczkę. Mossi ponownie wysunął się na prowadzenie, ale Villa ponownie wyrównała przed przerwą, gdy strzał Lucasa Digne’a z pola karnego trafił w górny róg.

Następnie Mossi strzelił gola, minął Emi Martinez na początku drugiej połowy, po tym jak obrona Villi nie zdołała ukryć się w chwale, i to nie po raz pierwszy tego wieczoru. Próbując wrócić na mecz, Emery dokonał pięciu zmian, wprowadzając na boisko Moussa Diaby, Ollie Watkins, Matty Cash, Jacob Ramsey i Douglas Luiz.

Pomimo siły ognia, którą Emery wniósł na ławkę rezerwowych, Villa nie była w stanie znaleźć sposobu na powrót do gry.