Oceny graczy Chiefs vs Crusaders

Po niesamowitej wycieczce na tegoroczny finał Pacific Super Rugby, bajka Chiefs w tym sezonie nie miała się wydarzyć.

Chiefs przegrali tylko jeden mecz w 2023 roku przed play-offami – była to oczywiście szokująca porażka z Queensland Reds w New Plymouth.

Ale ich kwalifikacje turniejowe były widoczne dla wszystkich, a wielu przypięło im etykietę „ulubionych” przed sobotnim finałem na stadionie FMG Waikato.

separator wideo

To była huśtawka, ale dyscyplina ostatecznie kosztowała wodzów – była to ich pięta achillesowa przeciwko bezwzględnej drużynie w ich dążeniu do zwycięstwa.

Prowadząc pięcioma punktami na pięć minut przed końcem, współkapitan Sam Keane otrzymał żółtą kartkę, a reszta była historią. Krzyżowcy zrobili to, co zrobili mistrzowie i zdołali wymknąć się do przodu – ostatecznie wygrywając zawody 20-25.

Oto jak oceniani są prezydenci.

1. Seana Stephensona – 8,5/10

Na największej scenie Super Rugby Pacific Shaun Stevenson zrobił to, co zrobił Shaun Stevenson. Krzyż Znakomity Obrońca ostatni Wypróbuj Chiefs – i wyrównaj rekord wszech czasów franczyzy pod względem większości przyłożeń gracza w sezonie.

Boczny obrońca wykazał się również indywidualnym talentem, ustawiając skrzydłowego Emoni Narawę na przyłożenie tuż po przerwie. Pod koniec meczu Stephenson przebiegł ponad 100 metrów od 13 prowadzących.

1. Imoni Narawa – 8,5

Po około 80 sekundach walki Emoni Narawa nadał ton temu, co zakończyło się imponującym występem skrzydłowego Chiefs. Narawa wyglądał na chłodnego, spokojnego i entuzjastycznego, gdy rzucał highballem, aby zarezerwować znak – ale zrobił to, gdy pierwszy Black Will Jordan stanął na jego drodze. Znowu nadajesz ton.

Narawa strzelił sensacyjnego gola tuż po przerwie i po około 13 minutach prawie zdobył drugą bramkę – ale ponownie został uznany za spalonego. All Black Poulter 13 razy przenosił piłkę na odległość 136 metrów.

1. Alex Nankivill – 7
READ  „Crusader 252 Forever” – Pablo Matera opublikował emocjonalne pożegnanie

Pierwszy z odchodzących graczy Chiefs z tej listy, związany z Munster Alex Nankivill, był więcej niż imponujący w koszulce z numerem 13 dla gospodarzy. Nankivell pokazał kilka świetnych umiejętności, ustawiając Shauna Stevensona w pierwszej próbie zawodów, a poza tym był integralną częścią wspaniałej gry ofensywnej przez cały mecz.

1. Anton Lennert Braun – 7

Na początku konkursu, po spadku o trzy liczby, decyzja w ułamku sekundy oznaczała katastrofę dla Antona Leinerta-Browna i przewodniczącego. Żółtą kartkę otrzymał Lennert Brown za bezpośrednie starcie z Dallasem McLeodem – na szczęście nie awansował do czerwonej.

Lennert Brown wrócił i zrobił dogrywkę kilkoma świetnymi atakami w obronie, a także przydatnym zaangażowaniem w ataku. Chiefs nie byliby tą samą drużyną bez światowej klasy obrońcy.

1. Aktualizacja Etene Nanai-Seturo 6.5.1

Była gwiazda All Blacks Sevens, Etene Nanai-Seturo, milczała w sobotnim kluczowym meczu. Szybki skrzydłowy nigdy nie trafił z piłką w przestrzeń, w wyniku czego Nanai-Seturo po prostu nie mógł trafić. Skrzydłowy tylko siedem razy przejął piłkę, a także zatrzymał się po defensywnej stronie piłki.

1. Damien Mackenzie – 8,5

Jako rozgrywający będziesz pod presją tylko w drodze do finału – i nie inaczej było w przypadku Damiena Mackenziego. Ale w cieniu czaiła się dodatkowa warstwa oczekiwania, gdy McKenzie przygotowywał się do zmierzenia się z zasiadającym w All Blacks Richiem Muungą na próbie półkwalifikacyjnej.

Mackenzie był gorący. Nie ma innego sposobu na namalowanie tego obrazu. Flyhalf dobrze kopie wokół pola gry, a także przenosi piłkę na odległość ponad 150 metrów.

1. Brada Webera – 7

Kiedy po raz ostatni zszedł z boiska na stadionie FMG Stadium Waikato jako zawodnik Chiefs, współkapitan Brad Weber słusznie spotkał się z owacjami na stojąco ze strony kibiców gospodarzy. Po imponującej karierze w słynnym czarno-czerwono-żółtym pasie, Weber podpisał kontrakt ze Stade Francais po tegorocznym Pucharze Świata w Rugby.

READ  Rekordowa współpraca pomiędzy Mitchellem i Phillipsem prowadzi Nową Zelandię do zwycięstwa

Weber zrobił swoje w sobotnią noc, tak naprawdę nie wstając. Nie było 50/22s ani ładunków elektrycznych od doświadczonego linebackera – ale All Black nie zawiódł. Webber pomógł Chiefs utrzymać stałą dynamikę dzięki wysokiej jakości szybkiej piłce.

1. Aidana Rossa – 6,5

Scrum Chiefs był bardzo solidny, a Aidan Ross był jego dużą częścią. Luźny rekwizyt odcisnął również swoje piętno na całym parku dzięki kilku solidnym zatrzymaniom po defensywnej stronie piłki i trzem berserkerowym prowadzeniem.

1. Samisoni Taukei’aho – 7,5

W pewnym sensie była to gra dwóch połówek Chiefs prostytutki Samisoni Taukei’aho. All Blacks w swojej pierwszej kadencji byli nietypowo spokojni, ale udało im się przeżyć po przerwie. Zanim światowy numer dwa został zastąpiony, wykonał zdumiewające 14 wślizgów.

Jeśli chodzi o jego wysiłek przy stałych fragmentach gry, to była to mieszana noc dla Taukei’aho. Dziwka musiała chwilę poczekać na swój pierwszy rzut liną – i nie od razu wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Taukei’aho został pokonany przez duet Crusaders, Scotta Barretta i Sama Whitelocka podczas drugiej rundy, ale udało mu się naprawić sytuację w grupie przed opuszczeniem boiska.

1. Jerzego Dyera

Podobnie jak jego partner z pierwszego rzędu, Aidan Ross, George Dyer zasługuje na pochwałę za występ Chiefsów w setach – zwłaszcza w czasie scrumu. W starciu z gwiazdorskim pakietem Crusaders, gospodarze więcej niż wytrzymali. Dier odcisnął piętno na obronie sześcioma przystankami,

1. Brody Retalik – 7,5

Rozgrywając swój ostatni mecz dla Chiefs w sobotę, Brody Retalik zasłużył na zwycięstwo. Chociaż bajkowe zakończenie nie było dla światowej klasy zamka, obaj Retallick powinni i będą obchodzeni jako bohaterowie – pozostawiając po sobie legendarne dziedzictwo, gdy przygotowuje się do wyjazdu za granicę, aby skorzystać z kolejnej możliwości.

Powtarzałem to wielokrotnie, więc dobrze, że w swojej ostatniej grze w barwach Chiefs Retallick został wychwalany jako koń pociągowy, którym jest. Retallick był w stanie odcisnąć swoje piętno na rzucie wolnym, a także był niezawodny w obronie z dziewięcioma wślizgami.

1. Tupou Vaa’i – 6,5
READ  Gold Coast Titans, David Fifita, Wayne Bennett, Dolphins, podpis, kontrakt, umowa, 2023, Paul Kent, NRL 360

Tupou Vaa’i pokazał przebłyski obietnicy w sobotnim finale, zwłaszcza gdy Chiefs zaczęli nabierać rozpędu. Ale prawie regularnie All Blacks wydaje się, że brakuje okresów w rozgrywkach. Vaa’i nie był w stanie wpłynąć na dopasowanie, którego mógł chcieć.

1. beta sok swakula – 6,5

Inny z odchodzących graczy Chiefs, dwutestowy All Black Pita Gus Sowakula, awansował w tym tygodniu na stronę startową – i przez większość czasu była to solidna strona w ciemno. Soakola prowadził piłkę z zamiarem i zaangażowaniem, a także wykonał 100% swoich prób wślizgów.

1. Sam Kanye – 8

Jak powiedział po meczu kapitan Chiefs, Sam Cane: „W sporcie nie zawsze dostajesz to, na co zasługujesz”. Ten cytat doskonale podsumowuje występ Cane’a. Po zdobyciu rekordowej liczby 22 wślizgów, Version zdecydowanie zasługuje na zwycięski medal — ale z drugiej strony sport nie jest sprawiedliwy.

Cane został ukarany żółtą kartką na około dziewięć minut przed końcem meczu, a mecz ostatecznie zmienił wynik meczu. Crusaders strzelili gola z następnego składu i utrzymali ekscytujące zwycięstwo z Cane’em w koszu grzechów.

Ale ten moment nie definiuje występu Cane’a ani jego sezonu. Jeśli All Blacks mogą grać w ten sposób dla drużyny narodowej, Ian Foster może spać spokojnie, wiedząc, kto jest numerem 7 przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Rugby.

1. Luke Jacobson – 7,5

Luźny napastnik Luke Jacobson był fantastyczny w tym sezonie i nie inaczej było w sobotnim finale. Niejednokrotnie Jacobson pokazywał niezwykłe momenty błyskotliwości – chwile To więcej niż usprawiedliwia jego miejsce w All Blacks. Nr 8 miał żółtą kartkę 27y Dokładny, ale to trochę wpływa na jego ocenę.