Nowa Zelandia wróciła w drugiej połowie, aby pokonać Walię w Mistrzostwach Świata U-20 w Rugby

W Paarl Gymnasium, Paarl: Nowa Zelandia 27 (Caleb Tangitau, Macca Springer, Sam Hainsworth-Fa’aofo, Che Clark próbuje; Taha Kemara 2 con, Harry Godfrey Pen) Studnie 26 (Louis Lloyd, Dan Edwards, Morgan Morse, Sam Scarfe próbuje; Dan Edwards 3 z) HT:5-19.

Nowozelandzka drużyna do lat 20 uniknęła szokującej porażki z Walią w meczu otwarcia mistrzostw świata do lat 20 w rugby.

Nowa Zelandia musiała zajść daleko w turnieju otwierającym w Paarl w RPA w niedzielę (czasu nowozelandzkiego). Walczyli od 19-5 do przerwy, aby utrzymać dzielną drużynę Walii 27-26.

Walii nie udało się wygrać meczu w turnieju Sześciu Narodów U20, ale udało się udaremnić Nową Zelandię w pierwszej połowie.

Korzystając z przewagi 19:5 po pierwszej połowie, Walia była pewna, że ​​na początku turnieju będzie siać spustoszenie.

Nowa Zelandia objęła prowadzenie w drugiej połowie, strzelając trzy próby i ograniczając Walię do jednej po przekroczeniu trzech prób w pierwszej połowie.

Karny z bliskiej odległości od bocznego obrońcy Harry’ego Godfreya dał Nowej Zelandii prowadzenie 20-19 w 55. minucie.

Nowa Zelandia świętuje po pokonaniu Walii 27:26 w meczu otwarcia mistrzostw świata do lat 20 w rugby w Paarl.

Christian Kotz/Photosport

Pierwsza piątka Taha Kimara, który jest w księgach Crusaders, wykonał decydujący wysiłek w kluczowym momencie drugiej połowy. Kimara dośrodkował z woleja w kierunku innego skrzydłowego Pacific Super Rugby, Maki Springera, który wyskoczył w powietrze i skierował go w nieoznaczone ręce Che Clarka, aby spróbować.

Kończąc 27-19, Walia zdobyła późną próbę Sama Scarfe’a, ale okazała się za mała, za późno.

Następny mecz Nowej Zelandii zagra z broniącą tytułu mistrzem Francji w czwartek o 23:30 czasu nowozelandzkiego. Francja rozpoczęła kampanię od zwycięstwa 75-12 nad Japonią. Francja pokonała Walię 67:16 w Mistrzostwach Sześciu Narodów.