NRL, raport z meczu, Newcastle Knights, Cronulla Sharks

Newcastle zapewniło sobie miejsce w serii finałów w 2023 r. dzięki zwycięstwu nad Sharks 32-6, ale wynik mógł mieć wysoką cenę po tym, jak gwiazdor Kalen Bonga doznał kontuzji barku.

Bonga był w doskonałej formie, aby strzelić gola i odegrać rolę w dwóch kolejnych, podczas gdy Knights przedłużyli swoją passę zwycięstw do ośmiu, ale wypełniona publiczność na chwilę zamilkła, gdy gwiazdorski obrońca został powalony wślizgiem Jessego Ramiana.

Przeglądy określą powagę problemów ze stawami AC i prawym barkiem Bongi, ale co ważniejsze dla Rycerzy, mogą sobie pozwolić na grę bez niego przynajmniej w przyszłym tygodniu przeciwko Dragons z finałem u siebie.

Przed przerwą obie drużyny remisowały 6:6, po czym Knights objęli 12-jardowe prowadzenie po przeliczonych próbach, a Bradman Best i Dominic Young wyszli na łatwe prowadzenie.

Kolejna próba na lepsze – Bonga został mocno uderzony przez Ramiana w okresie poprzedzającym mecz, po czym wkrótce nastąpił wielki wysiłek Grega Marzo, a Rycerze zdobyli 32 punkty bez odpowiedzi.

Greg Marzio Spróbuj

Wcześniej sędzia bez próby odmówił Young the Knights wcześniej, po czym Cronulla jako pierwszy dośrodkował prawym skrzydłem po strzale Conora Tracy’ego, ogłuszając wyprzedaną widownię podczas Dnia Old Boys.

Świetny sezon Pongi był kontynuowany w ataku lewą krawędzią, a boczny obrońca Knights wbiegł po zewnętrznej stronie Matta Moylana i wyprowadził drużynę gospodarzy na szachownicę.

W trudnej pierwszej połowie obie drużyny miały szanse na zdobycie większej liczby punktów, ale solidna obrona przypominająca finały udaremniła wszelkie ofensywne ataki.

Lucas broni próbę

Wydawało się, że Sharks ponownie dokończyli grę, gdy Brytyjczyk Nikora dwukrotnie przedarł się przez linię bramkową, ale świetna interwencja Dylana Lucasa sprawiła, że ​​obrońca wioślarza został sędzią NRL Bunker, który stracił piłkę.

READ  Anamoe otrzymuje wysokie pochwały po wygraniu George Main Stakes

Następnie Young został przywiązany do drugiej bramki, gdy linia prób wyszła na jaw, a Braydon Trindall wykonał drugą obronę po południu.

Wysiłki Trendalla były niemal na miarę możliwości dla gości, a Knights zaprezentowali imponujący występ w drugiej połowie, prowadzony przez Bongę po pięciu próbach z rzędu.

Samotny występ Lucasa, który przekroczył granicę, a następnie wyprzedził Tracy’ego w swojej pierwszej próbie w NFL, zapoczątkował imprezę w Hunter i w przyszłym tygodniu ustalił, że Sharks z Raiders będą musieli wygrać, co było koniecznością dla obu stron. .

Ten artykuł zawiera treść dostępną wyłącznie na NRL.com

Strzał meczowy

• Cronulla strzelił pierwszą bramkę po strzale Connora Tracy’ego, ale potem zgarnął 32 punkty, gdy Rycerze biegli w sześciu próbach.
  • Rycerze stracili Jacksona Hastingsa, Lachlana Fitzgibbona i Kurta Manna przed meczem z powodu kontuzji, podczas gdy Sharks w rozgrywce nie uczestniczyli Nicho Hines (czterokrotny).
  • Rycerze posiadali 59% posiadania piłki i przez cały mecz kończyli grę ze skutecznością na poziomie 85%.
  • W zwycięstwie Rycerze przełamali dziewięć linii na dwie.
  • Cronulla za tę porażkę nie trafił w 71 odbiorów, popełnił 11 błędów i otrzymał osiem rzutów karnych do trzech.
  • Skrzydłowy Knights Dominic Young wyrównał klubowy rekord wynoszący 21 prób w sezonie.
  • Rycerze wygrali osiem lub więcej meczów z rzędu cztery razy w historii klubu, zanim rozpoczęła się passa zwycięstw zespołu.
  • Greg Marzo zdobył obecnie dziewięć przyłożeń w ośmiu meczach podczas zwycięskiej passy Knights.
  • Rycerze pokonali Sharks w czterech z pięciu ostatnich spotkań na stadionie McDonald Jones.

grać w grę

Błyskotliwość Kalena Bongi przełamała passę już na początku pierwszej próby Bradmana Besta, ale strzał Tysona Gamble’a, który posłał piłkę do Doma Younga, był decydujący i pozwolił Rycerzom nabrać dynamiki i objąć 12-punktowe prowadzenie.

Próba Dominika Younga

READ  NRL 2022: Papua Nowa Gwinea, Cumuls, David Meade, kapitan PNG ogłasza międzynarodową emeryturę, Pacific Test

Co powiedzieli

„Nie rozmawialiśmy o wielkich finałach latem, ale rozmawialiśmy o tym, jak niesamowicie było dostać się do półfinału na własnym terenie. Jestem naprawdę dumny z chłopaków, którzy osiągnęli cel, który tak długo sobie wyznaczaliśmy .” Myślę, że to był mecz, który musieliśmy rozegrać. Zaczęli naprawdę dobrze i postawili nas na linach. Mieliśmy wrażenie, że wcześnie uderzyli nas w twarz i nie wpadliśmy w panikę. Uważam, że nasi obrońcy doskonale radzili sobie z podaniem piłki do bramki. Druga połowa i środek pola odwdzięczyły się dobrą interwencją. Trener kawalerii Adam O’Brien.

„Na koniec to było rozczarowujące. W drugiej połowie wydawało się, że cały dzień broniliśmy linii prób. Strzeliliśmy sobie w stopę i myślałem, że byliśmy zdenerwowani w pierwszej połowie. Kiedy zaczniesz podnosić linię bramkową” obrona i błędy, wtedy zmienia się ich energia. W końcówce wyszliśmy na swoje boisko. Myślałem, że wcześnie weszliśmy ostro, ale byliśmy trochę zmęczeni. To jest na nas. Nie wywieraliśmy na nich zbyt dużej presji.” – Trener Sharks Craig Fitzgibbon.

Konferencja prasowa National Football League: Rycerze kontra Rekiny – runda 26, 2023 r

Co wtedy

Rycerze przybyli na stadion Netstrata Jubilee w Kogarah, aby rozegrać mecz ostatniej rundy przeciwko Dragons, zajmując piąte miejsce w oferowanej drabince Telstra Premiership. Cronulla mierzy się z Jeźdźcami w bitwie, która może zakończyć się eliminacją Green Machine z wyścigu finałowego.