Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma papiernicza buduje duże baterie w szwedzkich fabrykach i przygląda się Polsce

Firma papiernicza buduje duże baterie w szwedzkich fabrykach i przygląda się Polsce

Papiernia Grycksbo już od pięciu lat świadczy usługi systemowe na rzecz OSP. Duzi przemysłowi odbiorcy energii mogą świadczyć takie usługi, elastyczniej reagując na sygnały rynkowe, a technologia BESS umożliwia im dostarczanie energii także do sieci.

Arctic Paper jest producentem papieru, opakowań i wyrobów celulozowych. SER Sverige wydaje się być deweloperem skupionym na rozproszonych projektach BESS, choć projekty z Arctic będą znacznie większe niż cokolwiek, co firma robiła do tej pory.

Na stronie internetowej SER podano, że spółka BESS stanowi własność społeczności, umożliwiając każdemu inwestowanie w projekty i uzyskiwanie z nich zysków. Dotychczas głównym dostawcą technologii był Pixii, integrator BESS z siedzibą w Finlandii, specjalizujący się w rynku komercyjnym i przemysłowym (C&I).

Wielkoskalowy system BESS w Szwecji budowany jest z rozmachem, gdyż deweloperzy wykorzystują znaczne możliwości, jakie stwarza rynek usług systemowych w kraju, często nazywanych usługami pomocniczymi. To one mają zapewnić większość przychodów przez kilka lat – podają działające na rynku firmy Magazynowanie energii.Aktualności.

Arctic Paper posiada w Polsce kolejną fabrykę o nazwie Kostrzyn, a także swoją siedzibę główną w kraju. Prezes Michał Jarczyński powiedział, że wykorzysta doświadczenia rynku szwedzkiego, aby zaoferować te same usługi systemowe w Polsce. Oczekuje się, że Polska stanie się jednym z najaktywniejszych rynków magazynowania energii w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jarczyński: „Zgodnie z naszą strategią inwestycji energetycznych mamy przyjemność nawiązać współpracę z SER Sverige. Będąc dużymi odbiorcami energii posiadającymi przyłącza o dużej mocy, nasze zakłady mają ogromną przewagę w zakresie zarządzania siecią elektroenergetyczną połączenie wiedzy specjalistycznej z rynku szwedzkiego, dzięki czemu Arctic Paper świadczy usługi systemów gridowych także w Polsce.

Gospodarzem drugiej sesji będzie wydawca Energy-Storage.news, Solar Media Szczyt Magazynowania Energii w Europie Środkowo-Wschodniej 24 i 25 września tego roku w Warszawie. Wydarzenie zgromadzi w jednym miejscu wiodących inwestorów, decydentów, deweloperów, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, nabywców energii i dostawców usług z regionu, podczas gdy region przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w zakresie magazynowania. Odwiedzać Oficjalna strona internetowa, aby uzyskać więcej informacji.