Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2022: Papua Nowa Gwinea, Cumuls, David Meade, kapitan PNG ogłasza międzynarodową emeryturę, Pacific Test

Kiedy spakował swoją torbę przed udaniem się po raz ostatni do obozu Cumuls, David Meade pomyślał o tym, jak po raz pierwszy założył koszulkę PNG, gdy miał 19 lat w 2008 roku i jakie to dało mu możliwości reprezentowania swojego kraju w grze.

Meade chce, aby inni młodzi gracze PNG mieli podobne doświadczenia, dlatego kapitan Cumuls, który długo służył swoim kolegom z drużyny, powiedział we wtorek, że czeka na swoją międzynarodową karierę po sobotnim teście na Pacyfiku przeciwko Fidżi w Campbelltown Athletic.

33-latek nie podjął ostatecznej decyzji co do swojej przyszłości w National Football League, ale doradził nowemu trenerowi Commons Stanleyowi Tibendowi, aby oddał swoje miejsce na mundialu jednemu z rosnącej puli młodych piłkarzy, których jego zdaniem zapewni talent w przyszłości dla zespołu PNG w Telstra Premiership.

David Mead zagra w sobotę w swoim ostatnim przesłuchaniu do PNG w Pacific Test
David Mead zagra w sobotę w swoim ostatnim przesłuchaniu do PNG w Pacific Test
© NRL. Zdjęcia

„Pomyślałem, że to dobra okazja, aby 19 czy 20-latek miał szansę pokazać swój talent, więc myślę, że byłoby lepiej, gdyby nosili tę koszulę i mieli dzięki niej dobrą karierę” – Mead powiedział.

„Ta możliwość została mi również dana w tym wieku, więc myślę, że dobrze byłoby zrobić to również dla nich.

„Kilka miesięcy temu rozmawiałem z kilkoma członkami rodziny i czuję, że nadszedł czas, aby to powiedzieć, ponieważ PNG to miejsce, w którym wszystko się zaczęło, więc chciałem coś powiedzieć w tym tygodniu podczas obozu”.

Mead, który przeniósł się do Lismore w wieku 12 lat, był członkiem Gold Coast Titans w inauguracyjnym konkursie Under-20s w Nowym Jorku, kiedy wziął udział w próbie w PNG, aby wybrać z zespołu Kumuls na Mistrzostwa Świata 2008.

Turniej rozpoczął karierę Meade’a w National Football League, grając 147 meczów z Tytanami w latach 2009-2016, 58 dla Katalończyków i kolejne 25 meczów dla Broncos, oprócz udziału w trzech finałach Mistrzostw Świata w 2008, 2013 i 2017.

READ  Wiki Deep Dives: Masakra w Lesie Katyńskim

„Wczoraj wieczorem pakowałem torbę i właśnie pomyślałem o tym, jak po raz pierwszy spakowałem torbę na rozprawę w 2008 roku. Pamiętam, jakby to było wczoraj” – powiedział Mead.

„Nie wiedziałem, jak to będzie grać przeciwko tamtejszym chłopakom, jakie będzie doświadczenie, ani co doprowadzi do tego momentu, więc to było fajne.

Meade z Kangaroo Captain Cam Smith i ich nowozelandzkim odpowiednikiem Jessem Bromwichem w 2016 roku
Meade z Kangaroo Captain Cam Smith i ich nowozelandzkim odpowiednikiem Jessem Bromwichem w 2016 roku
© NRL. Zdjęcia

„Zanim grałem w inauguracyjnym NRL Under 20s i nie grałem w wiele meczów, nie byłem super wyjątkowy ani nic w tym stylu. Eksperymentowałem z Kumuls jako uzupełnieniem drużyny międzynarodowej, aby grać dla Papui Nowi Gwinejczycy.

„Kumuls znaczy dla mnie wszystko. Zagrałem dla nich sporo meczów i być może noszenie tej koszulki przydałoby mi się lepiej niż dla kraju, moim zdaniem, ze względu na miłość tamtejszych ludzi do gry”.

„To wspaniałe uczucie. Wychodzisz do wiosek oddalonych o kilka godzin od miasta, gdzie czasami nie ma prądu, ale oni znajdują sposoby na oglądanie meczów i podziwianie chłopaków, którzy są jednymi z nich, którzy jeżdżą i robią to”.

„To zdecydowanie dumny moment, kiedy noszę tę koszulę”.

David Meade i Michael Marum na przyjęciu z okazji inauguracji Mistrzostw Świata 2017
David Meade i Michael Marum na przyjęciu z okazji inauguracji Mistrzostw Świata 2017
© NRL. Zdjęcia

Zdarzało się, że podczas 14 występów Meada w teście kilku graczy Kumuls zostało wybranych spoza lokalnego konkursu PNG, ale to się zmieniło, szczególnie od czasu, gdy Łowcy dołączyli do Pucharu Queensland w 2014 roku.

20-osobowy skład wybrany do gry na Fidżi w sobotni wieczór został wylosowany wyłącznie z NRL lub Queensland Cup, a na Mistrzostwa Świata prawdopodobnie pojawią się inni gracze, w tym Xavier Coates, Bailey Biondi-Odo, James Segeyaro i Rhyse Martin.

„Obecnie pojawia się wiele młodych talentów, na poziomie Queensland Cup, ale także w zespołach deweloperskich” – powiedział Mead.

READ  Pozostałości po huraganie Duffy wykoleiły drogowych mistrzostw Nowej Zelandii

„[Northern Pride winger] Rob Derby, który debiutuje w sobotę wieczorem, jest kimś, kto może na tym skorzystać, a są też inni.

„W regionie Queensland zarejestrowanych jest kilkuset graczy PNG, więc jest dużo talentów i miejmy nadzieję, że uda się go zdobyć i jak najlepiej go wykorzystać”.

Z pasją, jaką ludzie z PNG mają do gry, Mead wierzy, że każdy zespół w NRL nie tylko odniesie sukces, ale także wzmocni kraj.

„Myślę, że będzie to bardzo korzystne dla Papui Nowej Gwinei” – powiedział. „Wiem, że wszyscy skupiają się na budowaniu lepszych szpitali, lepszych dróg, lepszych szkół i myślę, że powinny one być priorytetem dla każdej społeczności, ale myślę, że to, co ta gra zrobi dla kraju, przyniesie korzyści w wielu różnych obszarach.

„Ilość miejsc pracy, które stworzy w okolicach Port Moresby, czy gdziekolwiek będzie miał swoją siedzibę zespół, z pewnością pomoże krajowi.

„Gry będą sprzedawane co tydzień, ale to, co robisz, to umieszczanie PNG na mapie, o którym możesz rozmawiać co tydzień, gdzie możesz rozwiązać problemy społeczne i obszary, w których się borykają, i myślę, że zachęci to do inwestycji za granicą, aby ludzie przyjeżdżali i pomagali krajowi.

„Myślę, że można wiele ulepszyć w kraju, sprowadzając zespół do NRL, więc pod tym kątem myślę, że dla PNG korzystne byłoby posiadanie zespołu NRL”.