Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2021: Brisbane Broncos, prawdziwa walka o talenty NRL w obliczu Broncos

Brisbane Broncos jest oblężone.

Druga drużyna Brisbane, która ma wejść do National Football League w 2023 roku, jest teraz prawdziwym konkurentem – na boisku i poza nim – wraz z burzą Warriors i Cowboys zniszczyli iluzję, że Broncos nie przegrywają z graczami, których chcą rezerwować.

Po pierwsze, decyzja napastnika gwiazdy Davida Vivity o odrzuceniu lukratywnej umowy o dołączenie do Tytanów w zeszłym sezonie.

Na początku sezonu Warriors wytrącili broniącego Reese Walsha z uścisku Brisbane, a Cowboys wyprzedzili obrońcy Toma Durdena.

Teraz Storm Team zwabił Xaviera Coatesa do Melbourne.

Jednak prawdziwa walka o talenty jest znacznie poniżej NRL i jest to obszar, w którym Broncos nie dorównuje swoim południowym rywalom, a Dragons stał się najnowszym klubem, który założył akademię lub operację rekrutacyjną w południowo-wschodnim Queensland.

Uraz ACL Carrigana pozostawia kapitana pustego w Broncos

Rabbitohs, Raiders, Roosters, Sea Eagles, Storm i Warriors są już obecni w południowo-wschodnim Queensland w celu rekrutacji i rozwijania młodych talentów.

Penrith, której tory w Brisbane są często nieprawidłowo porównywane, pochwalił się ponad 10 000 debiutantów i drużyn w Harold Matthews, SG Ball, Jersey Flag i New South Wales Cup w zawodach NSWRL.

Bronco nie ma ani jednej drużyny poniżej poziomu NRL i tylko 43 zawodników w swoim programie akademii i składa się z 10 graczy w każdym wieku od 15 do 18 lat, dwóch 19-latków – Selwyn Cobbo i Xavier Wilson – oraz 20 lat – TC Robati.

„Ludzie myślą, że podpisujemy kontrakt z 1000 dzieci i mamy całe Brisbane dla siebie, ale to dalekie od prawdy” – powiedział Simon Scanlan, dyrektor ds. Rozwoju elitarnych graczy w Broncos.

Zdobądź chwile, które trzeba zobaczyć w Rundzie 9

„Słyszysz komentatorów, którzy mówią czasami, że Bronco ma 500 graczy na stypendiach lub że pracujemy z 40 lub 50 graczami pośrodku, ale nie mamy miejsca w pobliżu tych liczb.

– To było błędne przekonanie przez długi czas i jako klub nigdy nie mieliśmy z tym nic wspólnego. Po prostu pozwalaliśmy ludziom mówić. Ale w Queensland jest to zupełnie inny system niż w Nowej Południowej Walii.

READ  Na Wimbledonie ćwierćfinały kobiet mają tylko jednego mistrza

„ W naszej akademii wykonujemy wiele pracy opartej na indywidualnym rozwoju i doskonaleniu – nie zależy to od ich chęci grania w weekendowe mecze dla Broncos Under-16s.

„Bylibyśmy jednym z klubów z najmniejszą liczbą kontraktowych dzieciaków, ale nasz wskaźnik trafień w osiągnięciu NRL był naprawdę wysoki.

„Nikt nie produkuje więcej graczy w NRL niż my, i to w mniejszej liczbie, więc wciąż stajemy się lepszymi graczami”.

Kto uciekł

Zespół Broncos wyprodukował ponad 50 graczy w ciągu ostatnich sześciu lat, którzy grali na poziomie NRL, zarówno dla Brisbane, jak i innych klubów.

Należą do nich Vivita, Welch, Durden i Coates, których decyzje o podpisaniu kontraktu w innym miejscu zaszkodziły Bronco i ich reputacji jako klubu, w którym gracze często byli skłonni zostać za mniej pieniędzy.

Coates szybko odpowiada na Broncos

Czwórka została zidentyfikowana przez Bronco w młodym wieku i opracowana w ramach systemu akademii klubu, który nadal może uważać się za jednego z najlepszych i najbardziej biegłych w NRL w identyfikowaniu i rozwijaniu talentów.

„Zakontraktowaliśmy Tom’a Durden’a z MacKay i on go przyleciał”. Scanlan powiedział: „Mieliśmy z nim sesje”.

– Xavier Coates pochodził z Gold Coast. Przeszedł też przez nasz program akademicki.

Cottony Staggs, Payne Haas, Patrick Carrigan, Thomas Flegler, Jordan Ricky, Herbie Farnworth i Tessie New to inni członkowie obecnego składu Broncos, którzy podążali tą samą drogą do NRL.

„Prawie dwie trzecie wzięło udział w naszym małym programie” – powiedział Scanlan. „Dopiero w zeszłym roku straciliśmy niektórych piłkarzy, których chcieliśmy zatrzymać.

Ponieważ Origin nie jest nastawiony na zwycięstwo, jest wspierany przez konkurencję

„Nie są trzymani po stronie NRL z wielu różnych powodów. Ponieważ produkujemy wielu młodych graczy NRL, w niektórych sprawach muszą gdzieś iść.

„Musimy zatrzymać więcej niż to, co mamy – niektóre z kluczowych elementów – ale nie możesz po prostu umieścić czterech lub pięciu młodych zawodników w swojej drużynie NRL każdego roku. Nasza drużyna National Football League liczy tylko 30 graczy.”

READ  Rugby Revolution: mniejsze piłki, boiska, drużyny; Krótsze i bezpieczniejsze gry

– Albo ich używasz, albo sprawdzasz.

Broncos miał ogromne obroty od czasu odejścia Wayne’a Bennetta pod koniec sezonu 2018, pozostali Staggs, Haas, Tevita Pangai jnr, Anthony Milford, Matt Lodge, Jake Turpin, Corey Oates, Jamayne Isaako i Alex Glenn.

Wielu uważa, że ​​drużyna Bronco zbyt szybko wprowadziła zbyt wielu młodych graczy do National Football League, ale gdy inne kluby kręciły się wokół nich, ryzykowali utratę talentu, który rozwinął klub.

Statystyki Superpucharu, Brad Talon, napisał na Twitterze podczas porażki Melbourne 50: 0 z Souths w zeszły czwartek wieczorem, że Storm miał 10 graczy, którzy rozegrali ponad 38 meczów w rozgrywkach drugiej ligi.

Gracze to Nico Haynes (64), Justin Ulam (71), Cameron Munster (46), Jahrom Hughes (65), Brandon Smith (38), Velez Kaufosi (45), Kenny Bromwich (42) i Toy Kamikamika (60) . Harry Grant (41) i Chris Lewis (56).

Dla porównania, zespół Broncos, który pokonał 19-18 z Cowboys w sobotni wieczór, miał tylko jednego – Turbinę.

„Melbourne Storm ma naprawdę stabilny skład, więc na bieżąco zabierają ze sobą chłopaków” – powiedział Scanlan. „Jeśli jesteś w pierwszej czwórce, gracze są zwykle dużo bardziej cierpliwi, jeśli chodzi o czekanie na swoją kolej.

Każdy gracz wniesie magię do Magic Round

„Jesteśmy w tej chwili w fazie odbudowy, więc staramy się je trochę przyspieszyć. Albo go wykorzystujesz, albo tracisz, więc dla nas jest to Catch-22”.

Titans and the Cowboys rozegrali w zeszły weekend mecz do lat 19, ale w przeciwieństwie do NSW, w Queensland nie ma konkurencji, aby drużyny NRL grały regularnie.

„To będzie nasz preferowany system, ale z kim zagramy” – powiedział Scanlan. Nie mamy nikogo do zabawy.

„Myślę, że zawody w Nowym Jorku byłyby dla nas łatwiejszym programem, ponieważ mieliśmy zespół 35 zawodników w wieku 18, 19 lub 20 lat, podczas gdy w tej chwili mieliśmy dwóch zawodników w wieku 19 i jednego 20 z kontraktem. [below NRL level].

READ  Ian Foster wysiada z kolejki górskiej, by cieszyć się sukcesem All Blacks

„W idealnym świecie, gdyby kluby Sydney miały poniżej 16, 18, 20 lat, rezerwowych i pierwszej ligi, byłby to model narodowy.

„Ale jeśli Broncos, Titans i Cowboys mają wynik rezerwowy, wyeliminuje to Puchar Queensland, ponieważ jest prawdopodobne, że 105 graczy zostanie wyeliminowanych z rywalizacji”.

Donaghy mówi, że Bronco nie może po prostu powtórzyć sukcesu burzy

Rynek jest zatłoczony

Giganci inwestują więcej zasobów w rozwój, a posunięcie to już przynosi dywidendy, podczas gdy druga propozycja klubu w Brisbane jako opcja na 2023 r. Zwiększy presję na Bronco, aby znaleźć i zatrzymać najlepsze talenty.

Jednak Scanlan nie uważa, że ​​sprawa będzie trudniejsza, biorąc pod uwagę liczbę rywalizujących klubów, które już działają w południowo-wschodnim Queensland.

„To tylko jeden gracz na wyciągnięcie ręki, więc zamiast 16 klubów będzie 17 klubów” – powiedział. „Myślę, że dla nowego klubu będzie to trudne.

„To nigdy nie było bardziej konkurencyjne. Wiele lat temu Bronco był jedynym klubem na karnawałach w Queensland, ale każdy klub NRL jest teraz obecny i tak było przez ostatnie dziesięć lat.

„ Melbourne ma intensywną obecność w południowo-wschodnim Queensland poprzez swoje powiązania z Sunshine Coast Falcons i Brisbane East’s, a Warriors mają powiązania z Redcliffe, który jest największym klubem dla Queensland Cup.

– Manley ma tu swoją drużynę, Roosters mają tu zespół, South mają tu zespół, Cowboys i Tytani robią to w Brisbane, Canberra nadal tu coś robi, a smoki też tu będą tworzyć.

Menedżer drużyny piłkarskiej St.George’s Elwara, Ben Harran, potwierdził, że Team Dragons wyznaczył odkrywcę w południowo-wschodnim Queensland i zapewni ekipę wykonawczą do pracy z młodymi talentami, do których zapisali się w okolicy.

Opinie wyrażone w tym artykule niekoniecznie odzwierciedlają opinie NRL, Komitetu ARL, klubów NRL czy stowarzyszeń rządowych.