Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowozelandzcy U-20 nie awansowali do półfinału Mistrzostw Świata w Rugby pomimo pokonania Japonii

Nowozelandzcy U-20 nie awansowali do półfinału Mistrzostw Świata w Rugby pomimo pokonania Japonii

Niedawne zmagania Nowej Zelandii na Mistrzostwach Świata U-20 w Rugby były kontynuowane po tym, jak zwycięstwo 62-19 nad Japonią nie wystarczyło, by zapewnić sobie miejsce w półfinale.

Trzy próby skrzydłowego Crusaders, Maki Springera przeciwko Japonii – prowadzonej przez nowego mentora Crusaders, Roba Penny’ego – zapewniły Nowej Zelandii przekonujące zwycięstwo, ale nie udało im się dotrzeć do półfinału różnicą punktów po przegranej 35-14 z Francją w przeszłości. tydzień.

Kapitan Noah Hotham był rozczarowany po meczu z Japonią, stwierdzając, że przegapili „67 punktów netto”, których potrzebowali, aby awansować do pierwszej czwórki RPA.

Francja, Irlandia, Anglia i RPA zagrają w półfinale rozczarowującego turnieju dla krajów Super Rugby Pacific.

Nowa Zelandia zmierzy się z dawnymi rywalami, Australią, w poniedziałek (północ czasu nowozelandzkiego) w walce o piątą nagrodę pocieszenia.

Nowa Zelandia zaczęła najgorzej z możliwych, gdy Japonia przebiła się przez obronę pomocnika, aby otworzyć wynik, a dwie kolejne próby z Japonii podczas konkursu – ostatnia z linii ataku – dały Nowozelandczykom górę, aby wspiąć się na tablicę wyników.

Podopieczni trenera Clarka Laidlawa byli również winni wyeliminowania kilku okazji do zdobycia bramki przez błędy w obsłudze.

Jednak dzień zaczął się obiecująco dla Nowej Zelandii, nieoczekiwanym remisem 22:22 między Australią a Anglią, który dał im szansę na zakwalifikowanie się do półfinału jako najlepszy wicemistrz w fazie grupowej.

Zgodnie z formatem turnieju, trzej zwycięzcy grup automatycznie awansują do Final Four, a następnie najlepszy z wicemistrzów.

W końcu ogromna strata Nowej Zelandii z Francją – i ekscytujące zwycięstwo 27-26 nad walczącą Walią w Sześciu Narodów – wróciły, by ich prześladować.

Springer pokazał swoją klasę i siłę wykończeniową trzema próbami przeciwko Japonii, a młodzi Nowozelandczycy zaliczyli kilka imponujących rzutów z dystansu, ale przez cały występ brakowało polerowania.

To pierwsze mistrzostwa świata w rugby do lat 20 od 2019 roku z powodu Covid-19 i wskazują, że rugby w Nowej Zelandii dogania teraz kraje półkuli północnej.

READ  NZ vs SL, T20 World Cup 2022
Maka Springer gra w drużynie Nowej Zelandii U-20 (ZDJĘCIE PLIKU).

Masanori Udagawa / Getty Images

Maka Springer gra w drużynie Nowej Zelandii U-20 (ZDJĘCIE PLIKU).

Nowa Zelandia zajęła siódme miejsce w 2019 i czwarte w 2018 i nie wygrała turnieju od 2017 roku.

Ich ostatnie miejsce w tym roku nie zostało jeszcze rozstrzygnięte, ponieważ teraz będą musieli zmierzyć się z dwoma barażami, aby zająć piąte miejsce.

Nie jest to jednak oczywiste, ponieważ dotychczasowe wyniki turnieju pokazały, że Gruzja, Włochy i Argentyna nie tylko radzą sobie z mistrzostwami.

Nowa Zelandia również walczyła w serii dwóch meczów przeciwko Australii w Wellington w zeszłym miesiącu, przegrywając pierwszy mecz 34-26 i wygrywając drugi mecz 19-18.

W ten sposób ta rozczarowująca kampania uwydatni trajektorie i rozwój, pomimo inwestycji NZ Rugby w stworzenie zawodów Super Rugby do lat 20 w Taupō.