Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anthony Albanese chwali zwycięstwo Ashes w teście pomimo krytyki ze strony Rishi Sunaka

Anthony Albanese chwali zwycięstwo Ashes w teście pomimo krytyki ze strony Rishi Sunaka

Premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak, otrzymał motywującą przemowę od Anthony’ego Albanese, który powiedział, że Australia pozostaje „za” narodowymi drużynami krykieta.

Sunak w poniedziałek oskarżył Australijczyków o naruszenie ducha krykieta, dodając do krajowego krykieta kontrowersyjną sztuczkę Jonny’ego Bairstow w Second Ashes Test at Lord’s.

Ale Albanese użył swojego oficjalnego konta na Twitterze, aby odpowiedzieć we wtorek rano, chwaląc zarówno drużyny mężczyzn, jak i kobiet, z których obie miały udane biegi.

„Jestem dumny z męskich i żeńskich drużyn krykieta, które wygrały swoje pierwsze dwa mecze #Ashes z Anglią” – napisał premier.

„Ta sama stara Australia – zawsze wygrywa! Australia jest za @ahealy77 i @patcummins30 oraz ich zespołami i nie możemy się doczekać, aby powitać ich zwycięsko w domu”.

Australijczycy przygotowują się na bardziej brutalne traktowanie przez tłum w Headingley w tym tygodniu, po dramatycznym 43-biegowym zwycięstwie nad Lord’s, dzięki któremu wygrali 2: 0 w serii Ashes.

Angielskie media w poniedziałek odłożyły but, z kilkoma odniesieniami do słowa „oszukiwanie” na pierwszej i tylnej stronie.

Prawicowe gazety Daily Express i Metro zamieściły nagłówki „Po prostu nie krykiet”, podczas gdy brytyjski Telegraph nazwał Bairstow „nieszczerym zwolnieniem”.

Kapitan Anglii Ben Stokes i trener Brendon McCollum zatrzasnęli Australię na dramatycznym plakacie niedzielnego meczu, mówiąc, że wycofaliby apelację.

Australijski premier Anthony Albanese nie zgadza się ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Rishim Sunakiem w sprawie incydentu w krykieta.

WPA Paul/Getty Images

Australijski premier Anthony Albanese nie zgadza się ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Rishim Sunakiem w sprawie incydentu w krykieta.

Sunak poparł twierdzenia pary, a jego biuro powiedziało dziennikarzom w Wielkiej Brytanii, że premier jest niezadowolony z zachowania Australii.

Rzecznik biura Sunaka powiedział: „Premier zgodził się z Benem Stokesem. Powiedział, że po prostu nie chce wygrać meczu tak, jak zrobiła to Australia”.

„Ma pewność, że Anglia odbije się w Headingley”.

Pat Cummins i Ben Stokes wymienili poglądy po przeprowadzeniu Jonny'ego Bairstow, z prawej, w drugiej rundzie Anglii.

Ryana Pearcy’ego/Getty Images

Pat Cummins i Ben Stokes wymienili poglądy po przeprowadzeniu Jonny’ego Bairstow, z prawej, w drugiej rundzie Anglii.

Zapytany, czy Sunak uważa, że ​​Australia nie sprostała duchowi krykieta, rzecznik powiedział: „Tak”.

READ  Szwajcarski kolarz umiera po przerażającym upadku podczas Tour de Suisse

Poglądy Sunaka są sprzeczne z poglądami wielu znanych graczy, między innymi byłego kapitana reprezentacji Anglii, Andrew Straussa i Eoina Morgana, którzy bronią turystów.

Gwiazda Indii Ravichandran Ashwin – który był zamieszany w kontrowersyjne zwolnienie „Mankadu” z jego strony – również poparł działania Australii.

„Bramkarz nigdy nie spadnie na pniaki z tak dużej odległości w meczu testowym, chyba że on lub jego drużyna zauważy wzór odbijania, który pozostawia jego zagięcie po wypuszczeniu piłki, tak jak zrobił to Bairstow” – napisał Ashwin w mediach społecznościowych.

„Powinniśmy oddać hołd inteligencji gry jednostce, a nie przekręcać ją w kierunku nieuczciwej gry lub ducha gry”.

Były krykiecista Sir Geoffrey Boycott wykorzystał swoją kolumnę w The Telegraph, aby wezwać Australię do przeprosin w poniedziałek.

„Australia musi zastanowić się nad tym, co zrobiła i publicznie przeprosić” – napisał Boycott.

„Jeśli chcesz wygrać za wszelką cenę, krykiet nie powinien być dla ciebie. Chcemy, aby ludzie grali z siłą i uczciwością, ale z pewnością istnieją standardy, których należy przestrzegać?”