Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nirsewimab wykazuje wysoką skuteczność w zapobieganiu hospitalizacji niemowląt z powodu syncytialnego wirusa oddechowego

Nirsewimab wykazuje wysoką skuteczność w zapobieganiu hospitalizacji niemowląt z powodu syncytialnego wirusa oddechowego

CZWARTEK, 28 grudnia 2023 r. (Wiadomości HealthDay) — Jak wynika z badania opublikowanego w czasopiśmie z 28 grudnia, nirsewimab skutecznie zapobiega hospitalizacji niemowląt z powodu infekcji dolnych dróg oddechowych wywołanej wirusem syncytialnym układu oddechowego (RSV) New England Journal of Medicine.

dyrygował Szymon B Drysdale, MD z Centrum Zakażeń Noworodków i Dzieci na Uniwersytecie Londyńskim wraz ze współpracownikami przeprowadzili pragmatyczne badanie, w którym wzięły udział niemowlęta w wieku 12 miesięcy lub młodsze, urodzone w wieku ciążowym wynoszącym co najmniej 29 tygodni i przyjęte do szpitala. do szpitala. Ich pierwszy sezon RSV we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Niemowlęta losowo przydzielono do grupy otrzymującej pojedynczy domięśniowy wstrzyknięcie nercewimabu (4037 niemowląt) lub do grupy otrzymującej leczenie standardowe (bez interwencji; 4021 niemowląt) przed sezonem RSV lub w jego trakcie.

Naukowcy odkryli, że odpowiednio 0,3 i 1,5% niemowląt w grupie nirsewimabu i grupie standardowej opieki było hospitalizowanych z powodu zakażenia dolnych dróg oddechowych wywołanego wirusem RSV, co odpowiada 83,2% skuteczności nirsewimabu. Bardzo ciężkie zakażenie dolnych dróg oddechowych związane z wirusem RSV wystąpiło u 0,1 i 0,5% niemowląt odpowiednio w grupie leczonej nirsewimabem i w grupie standardowej, co odpowiada skuteczności 75,7%. We Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii skuteczność nercewimabu w zapobieganiu hospitalizacji z powodu zakażenia dolnych dróg oddechowych wywołanego wirusem RSV wyniosła odpowiednio 89,6, 74,2 i 83,4%. Ogółem u 2,1% grupy otrzymującej nercewimab wystąpiły działania niepożądane związane z leczeniem.

„Wyniki te sugerują, że nercewimab może potencjalnie zmniejszyć obciążenie hospitalizacją niemowląt z powodu infekcji dolnych dróg oddechowych związanych z wirusem RSV” – napisali naukowcy.

Badanie zostało sfinansowane przez firmy Sanofi i AstraZeneca, które produkują nercewimab.

Streszczenie/pełny tekst (może wymagać subskrypcji lub płatności)

Edycja (może być wymagana subskrypcja lub płatność)