Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niedotowane projekty fotowoltaiczne rosną w Polsce – pv Magazine International

W tym tygodniu ogłoszono cztery nowe modernizacje fotowoltaiki, wraz z rosnącą listą projektów energii odnawialnej w opartym na węglu kraju Europy Wschodniej.

Polska zwiększa liczbę niesubsydiowanych projektów związanych z energią słoneczną, ponieważ postępuje skokowo, mając na celu 7,8 GW energii słonecznej w tej dekadzie. Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu. Kraj, który wspiera słońce przez Plan aukcji i Zachęta dla PV na dachu, W tym tygodniu pojawił się również kilka nowych ogłoszeń niefinansowych.

Szwajcarska Firma Energetyczna Oxpo Podpisał umowę na zakup energii elektrycznej (PPA) dla energii elektrycznej wytwarzanej przez blisko 300MWp projekty fotowoltaiczne w Polsce, opracowane przez lokalną firmę. R. Grupa Mocy. Projekty mają moce od 300 kWp do 30 MWp i będą stopniowo uruchamiane, a pełna produkcja spodziewana jest do połowy przyszłego roku.

Lokalna spółka zależna Axpo Polska kupi całą produkcję elektrowni słonecznych od tego roku do 2026 roku i będzie pełniła rolę agenta bilansującego dla portfela projektów. Axpo zapewni Grupie R.Power dostęp do narzędzi kontroli cen, aby zapewnić bankowalność miejsc czystej energii.

wydanie drukowane magazynu pv

Dostępny Ostatnia wersja magazyn pv Podobnie jak efekt pakietu hybrydowego COP26, możemy dziś przeczytać o recesjach w globalnym łańcuchu dostaw, które skomplikowały znaczną część tegorocznych postępów. Widzimy więcej do świętowania niż tylko potępienie, jednak rok 2021 to kolejny rekordowy rok dla instalacji fotowoltaicznych, a prognozy na ten rok są jeszcze bardziej obiecujące.

Odrębną polską umowę ogłosiła norweska firma Hydro Commerce Statcraft I duński programista odnawialny Doskonała energia. 10-letnia umowa PPA zapewni budowę parku fotowoltaicznego o mocy 36 MW w Resco w zachodniej Polsce. Projekt zacznie działać w przyszłym roku.

Według zaangażowanych firm, ostatnie ogłoszenia odnoszą się do przypadku biznesowego Grid Parity Solar w Polsce.

READ  Polski przemysł przeżywa recesję w obliczu epidemii | Artykuł

„Niektóre rzeczy są ważniejsze niż dodanie nowej, przystępnej cenowo i odnawialnej energii do sieci energetycznej w naszej wspólnej walce ze zmianami klimatycznymi. Statcraft Ten fakt należy wziąć pod uwagę ”. „Rozsądne jest również, aby konsumenci energii szukali dodatkowej energii odnawialnej poprzez umowę zakupu energii elektrycznej o stałej cenie, która działa jako zabezpieczenie przed wyższymi cenami energii”.

Witryny poprzemysłowe

W innym miejscu Polska Spółka Elektryczna Darren Polska Energia Zakończył instalację trzeciego, największego do tej pory projektu fotowoltaicznego. Zasięg słoneczny Choszczno II o mocy 8 MW, zlokalizowany w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej Polsce, ma zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną około 3500 gospodarstw domowych.

Projekt sąsiaduje z uruchomioną w ubiegłym roku elektrownią fotowoltaiczną Choszczno I o mocy 6 MW. Darren zbudował jeden wcześniej Farma fotowoltaiczna o mocy 5 MW na niewykorzystanej bazie węglowej w Javorsnow. Jest to pierwszy projekt opracowany w ramach planu Tarona dotyczącego rozmieszczenia fotowoltaiki na terenach poprzemysłowych, który planuje budowę projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy około 150 MW.

„Obecnie posiadamy trzy farmy fotowoltaiczne [total] Ma moc 19 MW, a w przyszłości rozpoczniemy budowę kolejnej farmy na Śląsku, tym razem na Śląsku – powiedział Order Mikhailovsky, Executive CEO Darren Bolska Energy.

W tym tygodniu ogłoszono również projekty określane jako największy do tej pory projekt PV on-site w Polsce. Lokalny deweloper Quanta Energy przygotowuje się do zainstalowania fotowoltaiki na dachach 10 parków logistycznych należących do Grupy MLP, specjalizujących się w budowie i zarządzaniu centrami magazynowymi oraz ukierunkowanych na operacje bezemisyjne. Całkowita zdolność produkcyjna projektu Quanta wynosi 5,93 MWp, z czego większość będzie przeznaczona na własne potrzeby.

Rozpoczęto prace nad wprowadzeniem specjalnej lekkiej konstrukcji instalacji ze względu na niską nośność dachów magazynów. Po zakończeniu projektu w ciągu 14 miesięcy, jego szacowany dochód – w oparciu o bieżące całkowite ceny energii – ma wynieść około 4 mln zł (883.000 EUR), według zwolenników projektu.

READ  Polscy nadawcy prywatni twierdzą, że nowy standard telewizyjny jest dyskryminujący

Liczby

Prezes Quonta Energy Piotr Grzybczak mówi, że potrzeby środowiskowe, społeczne i administracyjne znacznie zwiększyły wykorzystanie zielonej energii przez polskie firmy, ale energia słoneczna jest również lepszym uzasadnieniem biznesowym. „Wskaźniki przychodów w regionie wynoszą 20% w oparciu o ceny energii na 2022 r., a projekty korporacyjne mają okresy rozliczeniowe od pięciu do siedmiu lat. Te przychody są zupełnie inne niż te, które widzieliśmy trzy lata temu”, powiedział, w tym ceny energii na 2022 r. przez Europę. [in] W Polsce wzrosła o 50-100% w zależności od czasu zakupu. Wzrost ten był spowodowany wieloma czynnikami, w tym wzrostem cen CO2 Emisje – które ostatnio wzrosły do ​​82 na tonę; Bezprecedensowy wzrost zapotrzebowania na energię odnotowany w 2021 r.; [and] Rosnące ceny gazu.”

Grzybczak dodał: „Dodatkowo opłaty za pojemność [levied on non-household electricity consumers as part of their bills], wprowadzony w styczniu 2021 r., ma wzrosnąć z 76,20 zł (16,82 euro) do 102,60 zł (22,64 euro) za godzinę i nieznacznie wzrosnąć do 2022 r. [grid] Darmowa dostawa. W tym kontekście systemy zasilania energią słoneczną oferują najlepsze rozwiązanie problemu rosnących kosztów energii.

Zaćmienie Słońca

Polska wykorzystuje węgiel do produkcji 70% energii elektrycznej, ale w ostatnich latach jej flota fotowoltaiczna szybko się rozrosła. Oczekuje się, że w tym roku naród osiągnie 10 GW energii słonecznej, co według organizacji badawczej Institute Energetics Odnavialnage znacznie przekroczy krajowy cel na 2030 r.

Analitycy spodziewają się, że całkowita moc fotowoltaiczna w kraju wzrośnie z około 6,3 GW dzisiaj 30 GW do 2030 r. Pomimo oczekiwanego skurczu Dywizja Wytwarzania Rozproszonego Rynku energii słonecznej. Ubiegłoroczny wzrost, który obejmował około 2 GW małych, mieszkaniowych, dachowych systemów fotowoltaicznych, był wynikiem wzrostów na koniec roku, gdy wygasły zasady wyceny netto i zachęty. W rezultacie oczekuje się, że trend wzrostowy dla polskiej fotowoltaiki w nadchodzących latach zostanie utrzymany dzięki zmianom na poziomie aplikacji.