Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Monsta X dostarcza drużynę Shine Boy z sercem w „Dream”

Monsta-X-Press-Photo-2-1 – Źródło: Starship Entertainment

Wiele już powiedziano K-pop Pożyczają swobodnie z amerykańskiej kultury hip-hopowej, ale na swoim drugim anglojęzycznym albumie, senK-popowa grupa Monsta X Oddanie hołdu kulturze boysbandów, z harmonią w stylu lat 90., wspaniałymi chórami i wspaniałymi rytmami, które łączą się przez 27 zaraźliwych i radosnych minut.

Nagrany, gdy Covid wciąż trzymał większość świata na krawędzi, sen To oda do prostszych czasów, gdy Shownu, Minhyuk, Kihyun, Hyungwon, Jooheon i IM śpiewają słowa o zakochiwaniu się — i pragnieniu podzielenia się swoimi uczuciami. „Nie każ mi błagać, nie odchodź”, błagają w utworze „Better” w stylu disco-funk, który nie będzie nie pasował do płyty Jonas Brothers. „Potrzebuję cię, bo wiem, że nigdy nie wyzdrowieję”. Jest to bardziej bezpośrednio oparte na wokalu „Tied to Your Body”, które zawiera wspaniałą gitarę na zsynchronizowanym refrenie, wykonanym w niemal idealnym brzmieniu. „Każdego dnia mam coraz większą obsesję, jestem trochę bardziej związany, wiesz, że sprawiłeś, że jestem bardziej połączony ze swoim ciałem” – śpiewają.

Więcej Rolling Stones

Chociaż był to pierwszy w pełni arabski album Monsta X, 2020 r. wszystko o miłości, Ogromnie inspirowany dance-popem i R&B, sen Prezentując różnorodność grupy, łączy rytmy synth i EDM z indie popem, rockiem, a nawet nowymi efektami jack swing. W niektórych utworach, takich jak przygoda „About Last Night”, grupa zmienia gatunki w samej piosence, zaczynając od ludowej poezji w stylu Edwarda Sharpe’a, a następnie wybuchając dzikim, wibrującym refrenem wzmocnionym przez wielkie bity techno.

Sześciu członków zespołu nigdy też nie brzmiało bardziej pewnie, co jest możliwe dzięki poczuciu się wygodniejszego śpiewania po angielsku, a także treningowi wokalnemu, jaki odnieśli podczas kwarantanny, czego dowodem jest sposób, w jaki ich głosy z łatwością prześlizgują się przez złożone harmonie i przejścia melodyczne na płycie. (Uwaga: chociaż lider grupy Shownu jest obecnie powołany do wojska w ramach obowiązkowej służby wojskowej Korei Południowej, nadal pojawia się na albumie.)

READ  Wiadomości Meghan Markle: Księżna Sussex przywraca koszmar dla królowej | Królewski | Aktualności

sen Zawiera wkład autorów piosenek, takich jak David Stewart (BTS, Jonas Brothers), Teddy Geiger (Shawn Mendes, Lizzo) i John Ryan (Harry Styles, Maroon 5). I chociaż niektóre teksty mogą brzmieć tandetnie lub zbyt przesłodko, jeśli śpiewają je inni artyści, pracują one dla Monsta X w dużej mierze ze względu na szczerość grupy – nie można nie uwierzyć w to, co śpiewają. Nie chodzi tylko o piosenki o miłości; Ci faceci nie boją się być bezbronni, jeśli chodzi o ujawnienie partnera w dwóch momentach w średnim tempie „Whispers in the Dark”, który porusza się w rytmie podobnym do lat 80. z liniami typu „Połóż się na zębach, a kłamiesz obok mnie.”

Wszystko o Luv udowodnił, że Monsta X też nie bała się zdenerwować (idź i posłuchaj fajnego „Misbehave”), oraz sen Nadal zmierza w bardziej dojrzałym kierunku, z wieloma odniesieniami do „rozbierania się na podłodze” („jesteś swoim problemem”) i „dostawania tego” („rozwalanie umysłu”). Wyraźne słowa związane z seksem nie zawsze działają, ale tylko dlatego, że głosy członków są czyste i dopracowane; Tutaj mam nadzieję, że trochę się rozluźnili, aby mogli przejść do trzeciego albumu.

Wszystko to łączy się jeszcze lepiej na hitowym singlu „One Day”, który stał się jedną z niewielu piosenek K-pop, które znalazły się na pierwszej czterdziestce list przebojów. Brzmiąca piosenka o losie i miłości, „One Day”, unika ciężkiej produkcji i zmęczonych metafor, które zakłócają niektóre części albumu, na rzecz prostej melodii, poważnych tekstów i strzelistego refrenu, który wróci do ciebie po pierwszym przesłuchaniu. Podobnie jak zespoły, które pojawiły się przed nimi, Monsta X udowadnia, że ​​nie trzeba być najgłośniejszym ani najfajniejszym aktorem na sali, aby zdobyć publiczność – odrobina serca daje wiele miłości.

READ  Kristina Timanovskaya: Polska przyznaje wizę humanitarną białoruskiemu olimpijczykowi

Najlepsze z Rolling Stone