Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

LadBaby pobiło rekord The Beatles, zajmując 4 miejsce na Boże Narodzenie nr 1 | Muzyka

LadBaby strzelił swojego czwartego z rzędu gola w Wielkiej Brytanii urodziny 1, czyniąc ich pierwszymi artystami, którzy kiedykolwiek dokonali tego wyczynu – podczas gdy sprośny protest przeciwko Borisowi Johnsonowi dotarł do świątecznej piątki.

LadBaby’s Four No. 1 Christmas stawia ich na równi z Beatlesami, którzy znaleźli się na szczycie świątecznej listy przebojów w 1963, 64, 65 i 67 roku.

Ale tam, gdzie hity The Beatles – I Want To Hold Your Hand, Feel Good, Day Tripper i Hello, Goodbye – obejmowały wszystko, od transformatorów LSD po radość małej miłości, LadBaby skupiło się na smaku kiełbasek.

Duet — YouTuber Mark Hoyle i jego żona Roxanne — stworzyli serię przykrywek komediowych, aby zebrać pieniądze dla Trussell Trust, organizacji charytatywnej zajmującej się bankami żywności.

W 2018 roku wykonali cover We Build This City Starship (jego fundamenty zostały przerobione z rock’n’rolla na bułeczki z kiełbaskami), a następnie z I Love Rock’n’Roll Joan Jett I Love Sausage Rolls. W 2020 roku odgrzewają formułę Don’t Stop Me Eatin’, odwiecznym soft-rockowym hymnem Journey, Don’t Stop Believing.

W tym roku para wydawała się być w ostrej konkurencji od Ed Sheeran A Elton John, który wydawał się patrzeć na Boże Narodzenie nr 1 ze świąteczną, zdeterminowaną koncentracją, którą dzielą sprzedawcy uliczni, branża hotelarska i dzieci – nazwał ich piosenkę Merry Christmas, udekorował ją dzwoneczkami i słowami jemioły, świecący śnieg i pożary. Była to również akcję charytatywną na rzecz Fundacji Artystycznych.

Ale para dała LadBaby impuls, pozwalając im zrobić okładkę Happy Birthday i występując w nagraniu zatytułowanym Sausage Rolls for Every.

Ich własna wersja jest druga w tym tygodniu, spędzili dwa tygodnie na pierwszym miejscu, chociaż nadal są zaliczani do LadBaby z bożonarodzeniowym zwycięstwem nr 1. Oznacza to czwarty rok Sheerana, a trzeci Eltona Johna.

READ  Opera Narodowa zmniejsza pojemność

LadBaby podziękował wszystkim, którzy przesyłali strumieniowo i przesyłali rolki kiełbasek wszystkich, mówiąc: „Dziękujemy za pomoc w podnoszeniu profilu i podnoszeniu funduszy oraz świadomości dla Trussell Trust i brytyjskich banków żywności oraz za pomoc we wspieraniu 14 milionów ludzi w tym kraju, którzy żyją poniżej granicy ubóstwa . Nie mogliśmy. Kto by to zrobił bez ciebie.

Trzecie miejsce na liście to Ostatnie Boże Narodzenie Whama, które jeszcze nie osiągnęło pierwszego miejsca w Boże Narodzenie, chociaż w końcu dotarło na szczyt tuż po Bożym Narodzeniu w zeszłym roku – pierwszy taki status od czasu premiery w 1984 roku. Na 4. miejscu to kolejny klasyk. Mariah Carey, All I Want for Christmas to You, która również zajęła pierwsze miejsce w zeszłym roku po raz pierwszy.

Na piątym miejscu, w dużej mierze odświętny nastrój zapanował w protest songu Borisa Johnsona Still Silly w wykonaniu Counts Punk Band. Podnosząc melodię z drugiej części rock’n’rolla Gary’ego Glittera, jest to 64-sekundowa kontynuacja ich piosenki z 2020 roku Boris Johnson is a Fucking Cunt, która również osiągnęła piątą pozycję. Stara gwiazda TikTok Gayle, 6. miejsce.

Nowe nagrania bożonarodzeniowe w innych miejscach tegorocznej listy przebojów to Come Home for Christmas at #10 George’a Ezry (okładka Please Come Home for Christmas skomponowana przez Charlesa Browna) oraz cover Olivii Dean świątecznej piosenki Nata Kinga Cole’a na numer 27.

Na liście przebojów znajduje się łącznie 29 świątecznych piosenek, w tym ulubione, takie jak Fairytale of New York Poguesa (nr 7), Wesołych Świąt dla wszystkich Shakin’ Stevens (8), Rockin’ Around the Christmas Tree Brendy Lee (9), Chris Rea jedzie do domu na święta (12), Czarodzieje chcą, żeby to było Boże Narodzenie codziennie (17), Leona Lewis Another Sleeper (21) i Slade’s Merry Xmas Everybody (24).

READ  Wygląda na to, że Priyanka Chopra powstrzymała plotki o jej rozstaniu z Nickiem Jonasem na Instagramie

Adele ma swój pierwszy świąteczny album, spędzając 30 tygodni na szczycie. Jest to obecnie najdłużej wydawany wspólny album z Olivią Rodrigo Sour w tym roku.