Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Molly Bloom wygrywa G2 Phillies Classic i udaje się do Australii

Molly Bloom wygrywa G2 Phillies Classic i udaje się do Australii

O ile sobotni występ Davida i Karen Ellis Phillies Classic w Grupie Drugiej (2000 m) w Te Rapa był ostatnim występem Molly Bloom w Nowej Zelandii, to zwycięska klaczka z Grupy Pierwszej pożegnała się z ojczyzną na najwyższym poziomie.

Córka Ace High dała się poznać jako jedna z wyróżniających się osób swojego pokolenia późną wiosną, odnotowując olśniewające zwycięstwa w nowozelandzkim biegu na 1000 gwinei (1600 m) i 2 Eight Carat Classic (1600 m).

Dobra passa Molly Bloom została przerwana w zeszłym miesiącu w Karaka Millions 3YO (1600 m) w zeszłym miesiącu, ponieważ przeszła długą drogę wstecz, nie udało jej się dostać do wyścigu i zajęła siódme miejsce za Orchestral. Jednak w sobotę wróciła do formy, występując w swoim pierwszym podejściu na 2000 metrów.

Molly Bloom wyskoczyła jako faworytka za 2,60 $ po ulewnych deszczach na trasie, zadowalając się szóstą lokatą i jedną stratą do dżokeja Joe Doyle'a. Zaczął szeroko przed siebie, wychodząc z pobocza toru, a potem opadł w dół, gdy pole wyprostowało się w kierunku domu.

Molly Bloom pchnęła się obok liderki Harlow Rocks i pomimo tego, że na ostatnich 200 metrach miała głowę odwróconą w bok i dryfowała do środka, jej przewaga ujawniła się i ruszyła dalej, by zwyciężyć różnicą trzech czwartych długości.

Było to zwycięskie spotkanie dla Doyle’a i Molly Bloom, których poprzedni wspólny wyścig miał miejsce 18 listopada w wyścigu na dystansie 1000 gwinei w Riccarton.

„Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny za relacje, które mi pomogły” – powiedział Doyle. „To wyjątkowa klaczka i to są typy koni, na których chcesz jeździć. Ma mnóstwo klasy i umiejętności.

„Była najlepsza w dzisiejszym wyścigu. Pojechaliśmy bardzo gładko, a potem skierowałem ją na zewnątrz i wystartowała. Prawdopodobnie dotarła tam trochę za wcześnie, ale kiedy jedzie się na takich koniach najwyższej klasy , nie chcesz ryzykować wejścia za konie.” „Ostatecznie było bardzo mocno”.

READ  Cameron Smith wtargnął do domu, aby zdobyć swój trzeci australijski tytuł PGA

Molly Bloom została zakupiona przez trenerów Wexford Stables, Lance'a O'Sullivana i Andrew Scotta, za 150 000 dolarów w drafcie Seton Park Karaka Draft 2022. Obecnie ma na swoim koncie osiem startów, cztery zwycięstwa, miejsce i 566 800 dolarów.

Właściciel Molly Bloom zmienił właściciela w ciągu tygodnia, a do obecnego syndykatu dołączył wybitny australijski właściciel Ozzie Khair.

„To fantastyczny wynik dla Ozziego, który od samego początku bardzo interesował się tą klaczką” – powiedział O'Sullivan. „Jestem nim zachwycony. Po dokonaniu takiego zakupu w pierwszym wyścigu zawsze panuje pewna presja, więc wygrana w taki sposób jest dla niej fantastyczna. To wspaniałe także dla jej poprzednich właścicieli, którzy zachowali 50% centowy udział.”

„Jesteśmy podekscytowani zwycięstwem w tym wyścigu. Znamy Davida Ellisa i Karen Fenton Ellis od dawna, więc zwycięstwo to z pewnością wyjątkowe”.

Molly Bloom pozostanie w stajni O'Sullivan/Scott do końca swoich trzyletnich wyścigów, ale prawdopodobnie będzie ścigać australijskie konie rasy czarnej, a potencjalnymi celami będą m.in. Group One Venery Stud Stakes (2000 m) w Sydney oraz Puppy 1 Queensland Oaks (2200 m) w Brisbane. Następnie dołączy do australijskiej stajni.

„To jeszcze nie zostało postanowione i Ozzie będzie miał w tej kwestii swój wkład, ale jestem pewien, że ostatecznie zakończy się to zatrudnieniem starszego australijskiego trenera” – powiedział O'Sullivan.

Chociaż nie oczekuje się, że Molly Bloom będzie odgrywać jakąkolwiek dalszą rolę w nowozelandzkiej serii Klaczek Roku, wygrała już trzy z ośmiu serii serii i utrzymuje solidną 28-punktową przewagę. Jej najbliższym konkurentem jest Impendabile z wynikiem 15.

Wicemistrz Soboty, Harlow Rocks, zdobył swoje pierwsze cztery punkty w serii, podczas gdy zajmujące trzecie miejsce Lived Sky zdobyło dwa, a teraz ma łącznie cztery punkty.

Molly Bloom w sobotnim wyścigu w Te Rapa pobiła dublet dla O'Sullivana i Scotta, którzy wcześniej osiodłali Kingfishera i wygrali wazon pamięci doktora Johna Southwortha (1200 m). – PUNKT WIADOMOŚCI LOVERACING.NZ.