Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ujawniono plany ambitnego stadionu/dzielnicy w centrum Auckland

Ujawniono plany „przełomowego” nowego stadionu w centrum Auckland, który, jak ma nadzieję stojące za nim konsorcjum, przekształci wschodnią dzielnicę CBD.

Propozycja Te Tōangaroa proponuje utworzenie nowej 15-hektarowej dzielnicy miejskiej w Quay Park, ograniczonej Spark Arena i Quay St, na terenie Ngāti Whātua, na starej stacji kolejowej w Auckland.

Głównym celem inwestycji jest stadion na 50 000 miejsc, którego unikalny projekt nawiązuje do przesmyku i dziedzictwa kulturowego Auckland. Został zaprojektowany z rozsuwanym dachem w stylu akordeonu, co oznacza, że ​​może pomieścić wszystko, od meczów rugby po koncerty.

Stadion Te Tōangaroa został zaprojektowany tak, aby różnił się od innych stadionów, z tarasami wychodzącymi na port Waitematā i otaczającą wyspę Rangitoto.

Wyspa Rangitoto otoczona jest tarasami, jak przedstawia to artysta, przedstawiający Te Toangaro.

Tracey Davis, starsza konsultantka Toa Architects z Maorysów, powiedziała 1News, że chcą stworzyć coś, co mogłoby być odpowiedzią Nowej Zelandii na Operę w Sydney.

„Coś, co naprawdę wyróżnia nas na arenie światowej, to fakt, że ludzie chcą podróżować do Nowej Zelandii, aby być jej częścią i doświadczyć tego”.

Plany dotyczące tego obszaru obejmują maksymalnie cztery hotele – z których jeden będzie inspirowany motywem All Blacks i zintegrowany ze stadionem – a także kilka barów, restauracji i punktów sprzedaży detalicznej. We wniosku uwzględniono także komercyjną przestrzeń biurową i potencjał na około 2000 mieszkań.

Artystyczna wizja zewnętrznej części "Lider"  Propozycja stadionu Te Tuangaroo.

Bliskość różnorodnych środków transportu uczyniła Te Whangaroa „dostępnym” dla klientów, a Davis dodał, że przebuduje wschodnią dzielnicę.

„Kiedy ludzie wysiadają ze statków wycieczkowych, chcemy, żeby skręcili w lewo. To naprawdę podniesie poziom całego tego obszaru z korzyścią dla społeczeństwa i środowiska naturalnego”.

Widok z góry na proponowaną inwestycję Te Tuangaroo w centrum Auckland.

Potencjał ekspozycyjny przyciągnął kilku liczących się graczy z całego świata. Uczestniczy w nim Goldman Sachs, drugi co do wielkości bank inwestycyjny na świecie, a także firma architektoniczna HKS, która niedawno zdobyła nagrody za prace przy budowie stadionów w Kalifornii i Minnesocie.

READ  Pokaz w Tokio zmienił naszą mentalność i zaszczepił wiarę w siebie: hokeistka Neha Goyal

W skład konsorcjum wchodzi także wielu globalnych i lokalnych ekspertów w dziedzinie planowania, inżynierii, infrastruktury, wpływu na środowisko i Kaupapa Maori. Nowozelandzkie rugby również popiera tę propozycję.

Dyskusje na temat nowego stadionu dla miasta toczą się od lat, a pod koniec ubiegłego roku Rada Auckland utworzyła grupę roboczą jako rozwiązanie.

Rozważane są trzy inne stadiony: „zatopiony stadion” na 70 000 miejsc w Bledisloe Wharf, obiekt na 55 000 miejsc w Wynyard Point wraz z halą widowiskową i trybuną zewnętrzną oraz modernizacja Eden Park obejmująca dach i trzy boiska . Nowe stojaki.