Rhino Piscopo wysyła Wellingtona Phoenixa do play-offów męskiej Premier League z wynikiem 2-1

Na stadionie Compbank, Parramatta: Wellington Phoenix 2 (Sam Sutton 3, Renault Biscopo 65′) Wędrowcy z Zachodniego Sydney 1 (Tomer Hamad 29′). HT: 1-1

Wellington Phoenix zakwalifikował się do mistrzostw mężczyzn w pierwszej lidze. I zrobili to z zapasem gry.

Phoenixes zdobyli punkty potrzebne do zajęcia miejsca w pierwszej szóstce po tym, jak Rhino Piscopo strzelił wspaniałego gola, dając im w czwartek zwycięstwo 2:1 nad Western Sydney Wanderers na Companke Stadium.

Gael Sandoval świętuje z Renault Piscopo po tym, jak Phoenix odzyskał prowadzenie nad Wanderers.

Matt King / Getty Images

Drużyna przeżyła pełne napięcia 10 minut, kiedy bramkarz Ole Seal trafił w słupek dwoma strzałami.

Dwa gole Phoenix nie zostały uznane za spalonych, zanim Piscopo wykorzystał swoją magię.

Dwunożny skrzydłowy przedarł się przez flotę Tomislava Marcella i oddał potężny strzał z krawędzi pola karnego, by przypieczętować zwycięstwo i wrócić do eliminacji z oszałamiającą bramką, która była odpowiednia na tę okazję.

Gol na bramkę pochodził z błędu Wanderers, gdy Gael Sandoval przejął długie podanie od rezerwowego Terry’ego Antunesa w pobliżu połowy, a Piscopo strzelił z lewej strony.

Drużyna Phoenix potrzebowała zwycięstwa, aby zapewnić sobie miejsce w play-offach, i rozpoczęli perfekcyjnie, gdy Sam Sutton strzelił piłkę pod wyciągniętymi ramionami Daniela Margosha w pierwszych trzech minutach.

Stworzony przez Davida Paula, który grał przez kontuzję palca, Sutton otrzymał przedmeczowy zastrzyk łagodzący, zastępując Louisa Fentona w jedynej zmianie w początkowym składzie, gdy Ben Wayne spadł na prawego obrońcę.

Dryblował piłkę po drodze za obrońcą Wanderers i popisał się znakomitym dośrodkowaniem do nieoznakowanego Suttona, który zdążył oddać niski strzał, który zboczył lekko po drodze obok bramkarza.

READ  Trener Sydney Kings Chase Buford został ukarany grzywną za krytykę sędziów po przegranej z Breakers

Phoenix usiadł i próbował obronić swoje prowadzenie, ale były napastnik Tomer Hamid wycofał jednego z Wanderers w 29. minucie po okresie ciągłej presji.

Stając tyłem do bramki, Hamad otrzymał podanie od Remy Najjarina, zawrócił Scotta Woottona i wbił piłkę w siatkę żagla.

Gracze Phoenix dziękują swoim fanom na Cobank Stadium po pokonaniu Wanderers, aby awansować do play-offów.

Sutton zbliżył się do drugiej minuty, trafiając w poprzeczkę mocnym strzałem na pięć minut przed końcem pierwszej połowy.

Wayne był na wyciągnięcie ręki do dobicia, ale wyszedł z pozycji spalonej, a bramka nie została uznana.

Phoenix myślał, że odzyskali prowadzenie w trzeciej minucie drugiej połowy, gdy Ben Old dośrodkował piłkę, ale piłka wyleciała na spalonego, gdy Piscopo zagrał pierwsze podanie i VAR zwyciężył.

Zwycięstwo pozostawiło Phoenix z ośmiopunktową przewagą nad Sydney FC, jedyną drużyną poza pierwszą szóstką, która wciąż ma szansę na złapanie go przed czwartkiem.

wielka chwila

Piscopo wstał, gdy Phoenix najbardziej go potrzebował, strzelając wspaniałego gola z krawędzi pola karnego, aby odzyskać jednobramkową przewagę na 25 minut przed końcem.

Gdzie wygrała gra?

Feniks usiadł i próbował uderzyć Wędrowców na ladę, grając zaledwie 32% piłki, a ich plan gry zadziałał dobrze. Moment doskoku nadszedł, gdy Antonis oddał piłkę na środku drogi, a Piscopo ich za to ukarał.

gracz dnia

Było kilka godnych uwagi występów. Zagrał piłkę na kontuzjowanym palcu i nadal podał, Sheraa wykonała dwie kluczowe obrony po śmierci, a gol Piscopo był światowej klasy, ale Sutton był wyróżniającym się graczem. Lewy obrońca strzelił swojego pierwszego gola wspaniałym strzałem trzy minuty później i prawie zdobył drugiego, tylko po to, by powstrzymać go stolarka.

Wielkie zdjęcie

Phoenix po raz pierwszy od dwóch sezonów zapewniło sobie miejsce w play-off, co jest niezwykłym wyczynem, biorąc pod uwagę, że większość sezonu spędzili w Sydney z powodu ograniczeń granicznych i nie mieli garstki graczy w ostatnich dziewięciu meczach, w tym kontuzjowanych. Kapitan Alex Rover.

READ  Raport z meczu NRL 2021, North Queensland Cowboys, Brisbane Bronco, Runda 9

Mecze nadal mogą zakończyć się w pierwszej czwórce i w finale u siebie, jeśli Adelaide United i Central Coast Mariners nie wygrają finału, a Phoenix wygra mecz w Melbourne City w poniedziałek.