Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miejsca docelowe Nowozelandczyków znajdują się na ich podróżniczych listach marzeń

Miejsca docelowe Nowozelandczyków znajdują się na ich podróżniczych listach marzeń

Wycieczka na wyspę w Grecji była dla wielu ankietowanych Nowozelandczyków przeżyciem, o którym marzyła.

Z niedawnego badania wynika, że ​​jeśli chodzi o miejsca docelowe i zajęcia z „listy życzeń”, Nowozelandczycy marzą o zbyt daleko.

W niedawnej ankiecie przeprowadzonej przez biuro podróży House of Travel 4000 Nowozelandczyków poprosiło o sporządzenie listy swoich „wymarzonych miejsc docelowych” i „listy ulubionych przeżyć”.

Najpopularniejszymi miejscami, o których marzą Kiwi, są Wielka Brytania, Włochy i Grecja, a także Kanada/Alaska i Japonia. Co ciekawe, na liście znalazła się sąsiednia Australia, ale inne otaczające ją wyspy Pacyfiku nie.

Jeśli chodzi o budżet, większość Nowozelandczyków (57 procent) stwierdziła, że ​​planuje wydać od 4000 do 15 000 dolarów na podróże międzynarodowe w 2024 r., a większość stwierdziła, że ​​będzie podróżować raz lub dwa razy w roku.

Jeśli chodzi o atrakcje „z listy życzeń”, najchętniej wybierane przez Nowozelandczyków są połączenie luksusu, przygody i zajęć na świeżym powietrzu.

Jednym z najlepszych doświadczeń, jakie Nowozelandczycy chcą mieć, jest zobaczenie zorzy polarnej.

Te jaskrawo kolorowe światła, zwane także zorzą polarną, można zobaczyć tańcząc na niebie w wielu miastach Europy i Ameryki Północnej i od dawna stanowią punkt obowiązkowy dla podróżników.

Rejs dookoła świata jest również wysoko na liście marzeń Nowozelandczyków, którzy (podobnie jak to trio, które wyruszyło w 3,5-miesięczny rejs) chcą posmakować tego, co świat ma do zaoferowania, bez konieczności przemierzania lotnisk i stacji kolejowych.

Inne popularne atrakcje obejmują skakanie po greckich wyspach i spędzanie czasu w kurorcie all-inclusive.

W 2023 r. brytyjskie biuro podróży Kuoni przeanalizowało liczbę wyszukiwań ponad 115 pozycji z listy życzeń, aby dowiedzieć się, czego najczęściej szukają ludzie w różnych krajach. Do popularnych zajęć należało oglądanie Mona Lisa Będąc w Paryżu, odwiedź wodospad Niagara, wejdź na Statuę Wolności i zobacz zorzę polarną.

READ  Politycy stosunkowo milczą na temat zmian klimatycznych w tych wyborach, ale bierność powoduje kosztowny kryzys życiowy – ekspert

Jednak to badanie wykazało, że najczęściej wyszukiwaną ofertą wakacji w Nowej Zelandii i Australii jest spędzanie czasu na plażach Malediwów.