Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bójka pomiędzy kierowcami w boksach po wyścigu Nascar

Napięcie wzrosło podczas wyścigu NASCAR All-Star Race, kiedy dwóch kierowców i ekipa serwisowa wdały się w sprzeczkę po przejechaniu flagi w szachownicę.

Joey Logano zdominował krótki tor na torze North Wilkesboro Speedway, prowadząc wszystkie z 200 okrążeń z wyjątkiem jednego, aby wygrać swój drugi wyścig All-Star w niedzielny wieczór i zarobić 1 milion dolarów.

Jednak oczy wszystkich były zwrócone na to, co wydarzyło się po wyścigu, kiedy kierowcy Kyle Busch i Ricky Stenhouse Jr. wdali się w bójkę z załogą pit-stopu po zakończeniu wyścigu.

Walka była spowodowana incydentem na drugim okrążeniu, kiedy Busch posłał Stenhouse’a w ścianę po tym, jak Stenhouse próbował go wyprzedzić na pierwszym okrążeniu.

Zdenerwowany Stenhouse pociągnął swój poobijany samochód po alei serwisowej i zaparkował go w boksie Buscha, wysiadł i wspiął się po drabinie, aby nakrzyczeć na załogę Buscha.

Kierowca Nascar uderza Kyle’a Buscha po wyścigu Nascar All-Star.

Następnie Stenhouse zmierzył się z Buschem w boksie, po czym uderzył Buscha, wywołując bójkę, w której uczestniczyli członkowie obu załóg.

Stenhouse powiedział, że jest zmęczony tym, że Busch „gadał o mnie i mówił o mnie” po tym, jak w przeszłości zniszczył go w Daytona.

Logano dominuje

Joey Logano świętuje na Victory Lane po zwycięstwie w wyścigu samochodów seryjnych NASCAR All-Star na torze North Wilkesboro Speedway

Logano wystartował z pole position po ustanowieniu najszybszego czasu w sobotnich kwalifikacjach i nie stanął przed żadnym prawdziwym wyzwaniem, ustanawiając rekord, prowadząc więcej okrążeń niż jakikolwiek kierowca w 40-letniej historii wyścigu.

„Byliśmy bardzo szybcy” – powiedział Logano. „Byliśmy tu już wcześniej, przetestowaliśmy i przejechaliśmy ponad 800 okrążeń i naprawdę dowiedzieliśmy się, czego potrzeba, aby wygrać wyścig”.

W 2016 roku zwyciężył także w wyścigu All-Star Race.

Denny Hamlin zajął drugie miejsce, a Chris Buescher trzeci w wyścigu, który drugi rok z rzędu na odnowionym torze nie obfitował w dramaty.

READ  Raptors skupiony na rozwoju w utracie wojowników

Kyle Larson, który przybył na około godzinę przed wyścigiem po spędzeniu popołudnia na piątych kwalifikacjach do Indianapolis 500 i podróży do North Wilkesboro, zajął czwarte miejsce i niewiele mu brakowało do dorównania Jimmiemu Johnsonowi w liczbie zwycięstw w wyścigu All-Star Race (cztery). Po rozpoczęciu z tyłu pola.

Nowo utwardzony tor i różne wersje miękkich opon miały zapewnić więcej przejazdów. Nie zrobili tego.

Hamlin przyznał później, że nie mógł objąć prowadzenia.

„Biegłem do niego, a ty nie mogłeś przejść” – powiedział Hamlin. „Straciłbym tam trochę powietrza i spróbowałbym dać odpocząć samochodowi, a następnie pobiec do niego ponownie – po prostu muszę być dużo szybszy, aby się poruszać”.

„Gdyby nie czyste powietrze (i prowadzenie) nie wygrałbym” – powiedział Logano.

Prezes zespołu Penske, Michael Nelson, nazwał ten dzień wspaniałym dniem dla organizacji po tym, jak wcześniej tego dnia uplasowała się w pierwszej trójce w wyścigu Indianapolis 500.

„Byliśmy blisko tego roku (w NASCAR) i aby w końcu tego dokonać w taki dzień jak dzisiaj, jeśli musieliście czekać, to jest ten dzień, aby to zrobić” – powiedział Nelson. „Wspaniały dzień dla pana Penske i całej organizacji”.

„Wiem, że jest sfrustrowany, ponieważ nie biega już tak jak kiedyś” – powiedział Stenhouse po wyścigu.

Larson był ważną historią przed wyścigiem.

Dotarł na tor North Wilkesboro Speedway na około godzinę przed wyścigiem, po pracowitym popołudniu

Jego samolot wylądował na lotnisku hrabstwa Wilkes, a następnie został przetransportowany helikopterem na tor wyścigowy, a następnie przeniesiony wózkiem golfowym do ciężarówki transportowej, aby rozpocząć przygotowania do pokazowego wyścigu obejmującego 200 okrążeń.

Fani witali jego przybycie na tor, a on machał do nich po drodze.

NASCAR i jego partner telewizyjny, FOX, pomogli gościć gwiazdę sportu i lidera punktacji, opóźniając rozpoczęcie wyścigu o 16 minut do 20:30, aby mieć pewność, że dotrze na czas po tym, jak zszokował część świata wyścigów, kwalifikując się do wyścigu Fast 6 o godz Indianapolis.

READ  Eddie Jones wyjaśnia, dlaczego Samu Kerefi został zwolniony

Larson będzie musiał to powtórzyć w przyszły weekend, próbując zdobyć dublet w Indianapolis 500 i Coca-Cola 600 w Charlotte w Północnej Karolinie.

Do wyścigu zakwalifikowało się siedemnastu kierowców, bazując na swoich dotychczasowych osiągnięciach. Zwycięzca All-Star Open Ty Gibbs i zdobywca drugiego miejsca Bubba Wallace awansowali do niedzielnego wyścigu wraz ze zwycięzcą wybranym przez fanów Noahem Gragsonem.

Wiceprezes ds. zawodów Hendrick Motorsports, Chad Knaus, był zdumiony tym, czego Larson był w stanie dokonać podczas swoich pierwszych przejazdów kwalifikacyjnych w Indianapolis, jadąc samochodem wyścigowym z otwartymi kołami, przeciwko najlepszym kierowcom na świecie.

„Obserwowaliśmy, jak biegnie, i pomyśleliśmy: «O mój Boże, nie mogę w to uwierzyć»” – powiedział Knaus. „O mój Boże, jak to się stało? Czas na torze jest tak ograniczony. Przeprowadził kilka testów. Udało mu się tam dostać na kole tak dobrym, jak każdemu, kogo widziałem. Ma fenomenalny talent. Rozumie to”. Jest bardzo stabilny emocjonalnie, można go umieścić w niemal każdym środowisku i będzie się wyróżniał.