Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2024, aktualizacja trenera Brada Arthura Parramatta Eels rozstaje się z trenerem

Brad Arthur otrzymał niechciany wcześniejszy prezent urodzinowy po tym, jak zarząd Eels poinformował najdłużej pracującego trenera klubu o jego zwolnieniu.

Arthur, który 21 maja skończy 50 lat, zaledwie dwa lata wcześniej poprowadził Eels do Wielkiego Finału, ale dyrektorzy zdecydowali, że nie jest już trenerem, który ich zdaniem mógłby zakończyć 38-letnią suszę klubu.

Były mentor Sea Eagles i Bulldogs Trent Barrett, który był asystentem Arthura, obejmie stanowisko tymczasowego trenera na pozostałą część sezonu.

Brad Arthur to najdłużej pracujący trener drużyny Eels, który nadzorował 263 mecze w 11 sezonach.
© NRL Obrazy

Jednak Eels prawdopodobnie rozważą innych kandydatów na to stanowisko od 2025 r., a wśród potencjalnych celów szkoleniowych znajdują się Michael Maguire, John Morris, Justin Holbrook, Jason Riles, Josh Hannay, Michael Cheika, Jason Demetriou, Brian McDermott i Steve McNamara.

Decyzja ta zbiega się z oczekiwanym zakończeniem umowy pomiędzy South Sydney a Waynem Bennettem, który dał jasno do zrozumienia, że ​​jest związany z Rabbitohs przez kolejne trzy sezony.

„Zarząd i dyrektor generalny byli zdania, że ​​postęp naszego zespołu NRL utknął w martwym punkcie. Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa i nadszedł czas, aby klub poszedł w nowym kierunku”. Węgorz potwierdził w oświadczeniu.

Dodał: „Życzymy Bradowi i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość i jesteśmy bardzo wdzięczni za jego usługi dla klubu”.

Burza kontra węgorze – runda 11, 2024 r

Arthur przejął stanowisko trenera tymczasowego od Ricky’ego Stewarta w 2012 r., a od początku sezonu 2013 jest głównym trenerem – w 2017 r. poprowadził drużynę do pierwszej serii finałowej od ośmiu lat, a w 2022 r. zajął drugie miejsce w drużynie Penrith.

Zeszłoroczny rozczarowujący sezon, w którym Eels nie dotarli do finału, został spotęgowany przez trudny początek roku 2024, w którym „Niebiesko-Złoci” zajmują 14. miejsce w tabeli po zaledwie trzech zwycięstwach w pierwszych 11 rundach.

READ  NRL 2022: St George Illawarra Dragons, Maddison Bartlett, skrzydło, by stawić czoła oskarżeniu za zjadliwe oskarżenia

Podczas 263 występów w 11 startach jako trener Parramatty Arthur nawiązał bliskie relacje ze swoimi zawodnikami – wielu z nich postrzegało go jako postać ojca.

Jednak Eels desperacko chcą dodać kolejny tytuł mistrzowski do tytułów zdobytych w 1981, 1982, 1983 i 1986, a ich susza jest najdłuższą ze wszystkich klubów NRL.

Arthur, który w zeszłym sezonie przewyższył Briana Smitha (1997-2006) w największej liczbie meczów jako trener drużyny Eels od założenia klubu w 1947 roku, ma kontrakt ważny do końca sezonu 2025.

Uważa się, że decyzja o zakończeniu jego usług zaskoczyła Arthura, ponieważ po przegranej z Stormem ogłoszono, że zachował poparcie zarządu Parramatta.

„Wiesz, fakty będą znane pod koniec roku” – powiedział Arthur. Nigdy nie unikałem walki i nadal będziemy walczyć ciężko.

„Minęło pięć minut meczu, ale klub nie dał mi żadnego znaku [of a desire for a change of coach].

„Chcą tylko zgromadzić się wokół nas i wspierać mnie, trenerów, resztę sztabu i zespół.

„Ale ostatecznie liczy się to, co robimy na tym boisku przez 80 minut, a to w tej chwili nie jest wystarczająco dobre.

„Prawda jest taka, że ​​nie gramy wystarczająco dobrze, a ja jestem trenerem drużyny”.

W ostatnich tygodniach drużyna Eels grała bez gwiazdorskiego pomocnika Mitchella Mosesa i kapitana Clinta Guthersona z powodu kontuzji.

Po oddaniu ośmiu prób drużynie Storm, w której brakowało kilku kluczowych zawodników i przegranej z Cameronem Munsterem pięcioma bramkami pod koniec pierwszej połowy, Parramatta w pierwszych 10 meczach tracił średnio 29 punktów.