Po porażce z Kanadą drużyna Black Ferns spadła na trzecie miejsce w światowych rankingach

Mistrz świata Black Ferns poniósł historyczną porażkę 22:19 z Kanadą w decydującym meczu rugby Test Match Four w Christchurch.

Kanadyjki odniosły ekscytujące zwycięstwo, pokonując Nową Zelandię po raz pierwszy i zdobywając tytuł Pacific Four Series.

Zespół Black Ferns spadnie na trzecie miejsce w światowym rankingu kobiet w rugby, a Kanada zajmie drugie miejsce, przed Nową Zelandią.

Anglia prowadzi w rankingach z dużą przewagą, ale Kanada po raz pierwszy pojawia się w pierwszej dwójce.

Kapitan Kanady Sophie De Guidi powiedziała, że ​​po zwycięstwie zaniemówiła.

„Od jakiegoś czasu pukamy do drzwi i nalegamy, aby zaistnieć na arenie światowej.

„Widzisz rosnące doświadczenie w naszym zespole i pojawiającą się młodzież”.

De Guidi pochwaliła niestrudzony wysiłek w obronie swoich zawodników.

„Widzisz, jakie to wyjątkowe, ale jestem dumna, że ​​jestem Kanadyjką i mogę grać u boku tych niesamowitych kobiet”.

Kapitan drużyny Black Ferns, Kennedy Simon, pochwalił imponujący występ Kanadyjczyków, którzy podczas zimnej pogody odczuwali rosnącą presję po stronie gospodarzy.

„Pozwólmy im mieć nad nami przewagę.

„Jesteśmy zabójczy, gdy mamy piłkę w rękach i kiedy ją kontrolujemy – to wszystko [about] Oby więcej takich chwil.

Staraliśmy się skupiać na stałych fragmentach gry i utrzymywać piłkę w rękach.

Skrzydłowa Black Ferns, Katelyn Vahakolo, strzeliła dwie próby w pierwszej połowie, dając gospodarzom szybkie prowadzenie.

Pod koniec pierwszej połowy Nowa Zelandia prowadziła 14-10, ale po przerwie nie była w stanie odpowiedzieć Kanadzie.

Kanadyjska dynamika nie uległa zmianie, gdy w 60. minucie Fancy Bermudez dodała drugą szansę na grę.

Wysiłek Bermudez był świadectwem jej szybkości i siły w pobliżu linii bramkowej, gdy w imponujący sposób przedarła się przez nowozelandzką obronę.

Udana konwersja De Goede powiększyła prowadzenie Kanady do ośmiu, pozostawiając ją na mocnej pozycji w końcowej fazie meczu.

READ  Zespół Tall Blacks podtrzymuje swoje nadzieje na miejsce w pierwszej 16-tce dzięki zwycięstwu nad Team Jordan w Pucharze Świata FIBA

Mimo że Nowa Zelandia objęła prowadzenie w końcówce meczu, obrona Kanady nie ustępowała i była w stanie utrzymać niewielką przewagę aż do końcowego gwizdka.