Rugby: Roger Toivasa-Cheek dokonuje niespodziewanej zmiany w Oakland w NPC

Roger Toivasa-Cheek w meczu Auckland z Taranakim. zdjęcie/fotosport

Przejście na prawego skrzydłowego Rogera Toivasa-Cheeka było więcej niż niespodzianką dla widzów w sobotnim zwycięstwie Auckland 38-24 z Taranakim, w przerażających warunkach dyktujących mecz.

Nazwany wcześniej w tym tygodniu w pomocy, Tuivasa-Sheck spóźnił się na pozycjonowanie, a Bryce Heem zajął piąte i ósme miejsce obok AJ Lama w środku.

W rozmowie z Elliotem Smithem z Newstalk ZB, asystent trenera Oakland, Craig McGrath, powiedział, że była to decyzja, którą podjął zespół i nalegał, by grupa All Blacks nie poprosiła ich o przeniesienie Tuivasa-Shecka.

– W poniedziałek rozmawiałem z Rogerem o możliwości gry na skrzydle, zwłaszcza, że ​​mamy już kilku wybitnych piłkarzy w naszym pomocniku – powiedział.

Ale późny zwrot na tyłach był tylko oznaką tego, co nadejdzie po stronie Oakland. W pierwszych 32 minutach zespół zobaczył Hema, lewego skrzydłowego Salce Riassi i niezorganizowanego napastnika Adriana Chuata opuszczających boisko z podejrzeniem kontuzji kolana, zmuszając Oakland do wcześniejszego i częstego chodzenia na ławkę.

Wielu było ciekawi, jak Tuivasa-Sheck poradził sobie ze zmianą sytuacji, nigdy nie było dnia, aby zejść im z głowy. Podczas deszczu i wyjących wiatrów to atakujący zajęli centralne miejsce.

„Dla Rogera chcieliśmy, aby był trochę podekscytowany tym, co robi; po prostu pozwól mu położyć ręce na piłce i mieć możliwość wędrowania. Dzisiaj może nie był taki dzień, ale to, co zrobił, to od samego początku łapał wysokie piłki, które mu towarzyszyły, w szczególności nosił i wykorzystywał to, co wiemy o ruchach jego stóp i ustawiał nas w dobrych pozach.

„Inną rzeczą jest to, że ścigał nasze dziewięć kopnięć agresywnie, aw taki dzień jak ten, to wszystko, o co naprawdę możesz poprosić swojego podopiecznego. Wykonał świetną robotę”.

To Taranaki objął wczesne prowadzenie. Mając wiatr w plecy w pierwszej połowie, objęli prowadzenie 14-3 w ciągu 25 minut. Napastnik Daniel Rona był na piątym i ósmym miejscu oraz próbował dziwkę Ricky Richitelli.

READ  Red Bull F1 zawiesza oskarżonego Christiana Hornera

Podczas gdy Taranaki odniósł sukces, prowadzony przez solidny występ grupy, Oakland nie mógł nic osiągnąć. Jednak byli w stanie uniemożliwić gościom dalsze strzelanie, ponieważ Taranaki dodał rzut karny tuż przed przerwą, aby objąć 14. prowadzenie w przerwie.

Scenariusz zmienił się w drugiej połowie i to drużyna Oakland zaczęła się wspinać. Próby zastąpienia napastników Terrella Pety i Angusa Tavao na 10 minut przed rozpoczęciem drugiej połowy ponownie przywróciły Auckland formę, gdy los zaczął się odwracać na korzyść gospodarzy.

Oferta Kenny’ego Nahulu po świetnej pracy nad piłką Stephena Perovity po raz kolejny ograła Taranakiego, ale Oakland podołał zadaniu; Podwójny kontra L i druga próba dla Bety prowadzi drużynę do 14-punktowej wygranej i randki z North Harbor w pierwszej rundzie playoffów.

Auckland 38 (Terrell Peita 2, AJ Lam 2, Angus Ta’avao próbuje; Harry Plummer 4 przeciw, długopis; Simon Hickey przeciw)
Taranaki 24 (Daniel Rona, Ricky Richetelli, Kenny Nahulu próbuje; Stephen Perovita 3 min, długopis)