Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Influencerka plus-size doświadczyła „dyskryminacji” podczas lotu po tym, jak odmówiła pomocy na wózku inwalidzkim

Kobieta nakręciła film dokumentujący swoje przeżycia.

Czy pasażerowie plus-size powinni otrzymać bezpłatne drugie miejsce?

Influencerka podróżująca plus-size, Jaylene Chaney, twierdzi, że na międzynarodowym lotnisku Seattle-Tacoma doświadczyła „dyskryminacji” i odmówiono jej pomocy dla wózka inwalidzkiego ze względu na jej rozmiar.

W filmie TikTok, który wyświetlono ponad 78 000 razy, widać influencera jadącego po mostku samolotu, a następnie spacerującego po samolocie. Tekst nałożony na film przedstawia jej doświadczenia.

Tekst brzmiał: „Moje przeżycie na lotnisku SeaTac cię zszokuje”. „To doświadczenie, którym zaraz się z wami podzielę, to kolejny przykład tego, dlaczego tak bardzo potrzebne jest szkolenie pracowników w zakresie wrażliwości” – przedstawia żądanie w petycji dotyczącej podróży plus-size.

Twierdzi, że doświadczyła dyskryminacji ze strony pracownika lotniska, po tym jak odmówiono jej pomocy przy wózku inwalidzkim.

Czytaj więcej: Pasażerowie plus size dostaną dodatkowe miejsca na pokładzie – NZ Herald

@jaebaeofficial

Nie byłem pewien, kiedy to udostępnię, ale milczenie nie wchodzi już w grę. Jeśli doświadczyłeś czegoś podobnego, nie jesteś sam. Dyskryminacja jest faktem i nie chcę, aby ktokolwiek inny doświadczył czegoś takiego. Nie mam zamiaru przestać walczyć o zmiany w branży turystycznej i nie tylko. Każda osoba zasługuje na szacunek i godność, niezależnie od wzrostu, zdolności czy jakichkolwiek innych czynników. Bądźmy razem, aby zapewnić wszystkim równość. ⁣ ⁣ ⁣ ⁣ ⁣ #Równość ciała w podróży #Podróże dla każdego #Dostęp dla wszystkich #Dodatkowy rozmiar #Duży rozmiar do podróży #Latanie będąc grubym #Podczas podróżygruby #LatanieWhilePlusSize #PlusSizeTravelPetycja

♬ Piosenka smutna na fortepian i skrzypce (886018) – Nova

Kiedy nadszedł czas, aby wysiąść z samolotu, powiedziała, że ​​przydzielony jej pracownik odszedł, wypowiadając się na temat jej wzrostu, i odmówił zapewnienia pomocy na wózku inwalidzkim, aby pomóc podróżującej plus size.

„Byłam wtedy zmuszona przejść po jednym z najdłuższych mostów odrzutowych, jakie kiedykolwiek spotkałam, i nie chciał się zatrzymać” – napisała.

Kiedy wreszcie pozwolono jej dosięgnąć wózka inwalidzkiego i usiąść, stwierdziła, że ​​jest w naprawdę złym stanie: jej usta są białe, poziom tlenu w organizmie spadł i prawie straciła przytomność.

Twierdziła, że ​​zakładając, że może chodzić, pracownik dopuścił się dyskryminacji ze względu na jej wzrost, twierdząc, że inne stewardessy pomagały pasażerom i przenosiły ich na szczyt mostka odrzutowca.

„To dyskryminacja. Nikt nie powinien być traktowany w ten sposób” – napisała na końcu filmu, zachęcając innych do podzielenia się własną historią w ramach petycji dotyczącej podróży plus size na stronie Change.org.

Wspomniana przez nią petycja dotycząca podróży dla kobiet w dużych rozmiarach to internetowa petycja, którą napisała dla podróżujących w dużych rozmiarach, wzywająca do zapewnienia wygodnych i dostępnych podróży dla wszystkich, niezależnie od wzrostu.

@jaebaeofficial

Jako podróżniczka plus size wiem z pierwszej ręki, jak niewygodne i niebezpieczne może być wciśnięcie się na mały fotel samolotu. Dlatego uważam, że każdy podróżujący plus size powinien otrzymać w razie potrzeby drugie, a nawet trzecie miejsce w samolocie gratis. Nie chodzi tu o żądanie specjalnego traktowania czy luksusowego zakwaterowania. Chodzi po prostu o zapewnienie wszystkim podróżnym wystarczającej przestrzeni, aby podróżować wygodnie i bezpiecznie, bez obawy, że zostaną dyskryminowani ze względu na swój rozmiar. Nie jestem osamotniony w tej opinii, wiele osób zgadza się, że siedzenia w samolocie są za małe nawet dla przeciętnego człowieka. Podpisując moją petycję i udostępniając ją znajomym i rodzinie, możesz pomóc nam pracować na rzecz bardziej włączających i włączających podróży lotniczych dla wszystkich. Zjednoczmy się i dokonajmy realnych zmian w branży. Aby podpisać petycję, przejrzyj link na moim koncie b!0. Petycję można również znaleźć na stronie Change.org/plussizetravel #plussizepodróż #plussizetraveltok #Podróżowanie z otyłością #Latanie będąc grubym #grubapodróż #Dostępność dla wszystkich #Włączenie_jest_ważne #równość ciaław podróży #Podróże włączające #fyp

♬ Jamil – miękki chłopak

W petycji wskazano na potrzebę interwencji, żądając: „FAA powinna wymagać od wszystkich linii lotniczych posiadania kompleksowej polityki dostosowanej do potrzeb klienta, która priorytetowo traktuje komfort i dobre samopoczucie wszystkich pasażerów”.

W petycji wzywa się także do zapewnienia dodatkowych dostępnych miejsc, rekompensaty dla „klientów o dużej liczbie pasażerów, którzy samodzielnie kupują dodatkowe miejsca”, jasnej komunikacji między liniami lotniczymi, zapewnienia pomocy, pierwszeństwa wejścia na pokład, większych toalet, szkolenia pracowników w zakresie wrażliwości i ogólnie lepszych warunków podróży lotniczych. Doznanie dla każdego typu sylwetki.

Wielu wyraziło poparcie dla niej, niektórzy żałowali jej doświadczenia, a inni ją bronili.

Jeden z komentatorów napisał: „Przesyłamy pozytywne nastawienie! Nikt nie powinien być dyskryminowany ze względu na swoje ciało lub umiejętności.

Inna powiedziała: „Przykro mi, że cię to spotkało. Zdecydowanie potrzebuje więcej szkolenia. Smh”.

Inna wpływowa influencerka plus-size, Mechanicalshopfemme, skomentowała: „Bardzo mi przykro, przyjacielu”.

Chociaż istnieje wiele pozytywnych komentarzy, wiele osób skrytykowało jego doświadczenie.

W jednym z najważniejszych komentarzy napisano: „Możliwe, że dana osoba nie była fizycznie w stanie tego popchnąć. Jestem pewien, że nie było tego w opisie stanowiska. Mogę to robić na płaskiej powierzchni lub na pochyłościach, ale nie wiem czy uda mi się wjechać na wzniesienie, czy nie.”

Inny bronił pracownika, pisząc: „Jeśli uważasz, że podniesienie ciała na mostek odrzutowy jest trudne, wyobraź sobie, że musisz kogoś podnieść, zwłaszcza jeśli jesteś niższą kobietą”.

Kilka osób zwróciło uwagę, że w innych filmach influencer zdawał się chodzić po plaży i na wakacjach.

„To pytanie, które należy naprawdę wyjaśnić, a nie być niegrzecznym. Jaka jest różnica między chodzeniem po samolocie (co wydaje się, że potrafisz) a wyjściem z samolotu?” – napisała jedna z osób.

Część komentarzy skierowana była bezpośrednio do wagi influencerki, a nie do aktualnej sytuacji.

„Chub Club Grifters każdego dnia trochę poniżają społeczeństwo swoim narcyzmem i szaleństwem. Otyłość jest zabójcą. To życiowy wybór” – napisała jedna z osób.

Wcześniej Chaney powiedziała, że ​​współpracuje z senatorem, aby spróbować uzyskać dodatkowe bezpłatne bilety lotnicze dla pasażerów plus-size, jednak mniejsi pasażerowie będą musieli zapłacić rachunek.

W codzienna poczta Publikowanie w Internecie na

To prawda, że ​​samoloty muszą być dostępne dla wszystkich typów nadwozia, z toaletami i przejściami dostępnymi dla wózków inwalidzkich, a także z większymi siedzeniami dla wszystkich pasażerów, ale pomysł zmiany całego samolotu jest wciąż odległy.

READ  Mężczyzna, który otworzył drzwi samolotu do Korei Południowej, powiedział, że się dusi