Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Relacja z zawodów Pucharu Świata w Downhillu w Polsce

Relacja z zawodów Pucharu Świata w Downhillu w Polsce

Komunikat prasowy z 20 maja 2024 r

ŚWIATOWA SERIA ROWERÓW GÓRSKICH WHOOP UCI 2024 | Bielska Pija

Marin Cabero i Ronan Dunne zdobywają tytuły Elity Polski, a Asa Vermette i Heather Wilson zdobywają tytuły Juniorów

Marina Cabero.

Marin Cabero (Scott Downhill Factory) i Ronan Dunne (Mondraker Factory Racing) odnieśli zwycięstwa w Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim UCI w Bielsku-Białej. Francuzka wróciła na zwycięską drogę po rozczarowującym początku sezonu w Fort William, a Dunne zanotował swoje pierwsze w historii zwycięstwo w Pucharze Świata UCI Downhill na nowym polskim torze. Tymczasem Heather Wilson (Muc-Off Young Guns) i Asa Vermette (Framework Racing) zajęły drugie miejsce w kategoriach juniorek kobiet i juniorów mężczyzn.

Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim WHOOP UCI 2024 zadebiutowały w Polsce w tym tygodniu, podczas gdy najlepsi sportowcy napędzani grawitacją wzięli udział w różnorodnych skokach, korzeniach i usianych kamieniami leśnych odcinkach bielskiego szlaku.

Po porannym ulewnym deszczu słońce wyszło z pełną mocą, aby przygotować się do finałów Elite UCI Downhill World Cup, ale warunki nie obyły się bez problemów. Na odsłoniętych, suchych górnych odcinkach toru brud był rozbijany przez ciągłe uderzanie klocków wyścigowych, podczas gdy drewniane sekcje pozostawały mokre, co niezwykle utrudniało wybór opon.

Nie przeszkadzało to Marina Cabero (Scott Downhill Factory) i Ronana Dunne’a (Mondraker Factory Racing), którzy wykorzystali całe swoje doświadczenie w Pucharze Świata UCI, aby zdominować mało znany tor i maksymalnie wykorzystać swoje motocykle, aby odnieść zwycięstwa.

Cabero odnosi zwycięstwo po kraksie w Hallu w pierwszym sektorze

Marine Cabeiro zaliczyła rozczarowujący występ w Fort William ze względu na swoje wysokie standardy, zajmując miejsce poza podium i nie mając wiele do roboty, aby rzucić wyzwanie Valentinie Hall (YT Mob) o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata UCI. Wygląda na to, że otwarcie sezonu w Szkocji zostawiła za sobą, przybywając do Polski jako jedna z najrówniej grających zawodniczek na trasie beskidzkiej.

Sala Dolina.

Trzecie miejsce w sobotnich kwalifikacjach i półfinale było sygnałem, że Cabero nie był w Polsce, aby nadrobić zaległości i zakwalifikować się do finału jedynie z Tahnée Seagrave (Canyon CLLCTV FMD) i Hallem, wiedziała, że ​​przyjedzie. Musi znaleźć więcej niż trzy sekundy swojego czasu w półfinale, aby zrzucić z fotela ówczesnego lidera wyścigu Camille’a Balanche (Dorval AM Commencal).

Po ustabilizowaniu się spójności w wyższej lidze, 27-latka przez całą karierę rosła pewność siebie, co dało jej siłę do ustanowienia imponującego tempa w niższej lidze, wystarczającego do zajęcia pierwszego miejsca. Seagrave wyglądała, jakby była na fali, znajdując prawie sekundę w pierwszym środkowym splicie, ale wschodząca Brytyjka wypuściła pedały na technicznej sekcji drewna, straciła dynamikę i przekroczyła linię na piątym miejscu.

READ  Donald Tusk twierdzi, że brexit oznacza, że ​​w ciągu pięciu lat Polacy będą bogatsi od Brytyjczyków

Potem była Dziura. Mistrzyni Świata UCI Downhill z 2023 r. przerwała passę w kwalifikacjach i ustanowiła najszybszy czas w półfinale, a Aaron Gwynne powiedział w komentarzu na żywo, że „przegrywa”. 22-latka wystartowała z niesamowitą mocą od bramki startowej, ale jej bieg zakończył się tak samo szybko, jak się zaczął – awarią w pierwszym sektorze, w wyniku której upadła. Zwyciężczyni zeszłorocznej serii nie mogła być bardziej uległa i wkrótce wróciła na rower, ale chodziło raczej o opanowanie szkód niż cudowne wyzdrowienie – Austriaczka wróciła do domu na szóstej pozycji.

Jej zwycięstwo w Polsce było dla Kapiro ósmym Pucharem Świata UCI Downhill w jej karierze, a po wyścigu powiedziała: „Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​wygrałam tutaj na tym nowym torze w Polsce. To szalone, ponieważ tor bardzo się zmienił przez cały sezon tydzień Trudno było zorganizować wyścig z powodu deszczu. Wczesnym popołudniem padał intensywny deszcz, więc nie wiedziałem, czy dam radę, czy dam radę, więc po prostu starałem się dać z siebie wszystko na starcie, zobaczyłem, że tor jest nierówny. było trochę sucho, więc próbowałem naciskać, popełniłem błąd, ale myślę, że wszyscy zrobili źle, więc dobrze jechałem.

DUNNE WYGRYWA PIERWSZY PUCHAR ŚWIATA UCI DOWNHILL

Ronana Dunne’a.

Ronan Dunne (Mondraker Factory Racing) zapewnił pewny i zdyscyplinowany występ, aby odnieść swoje pierwsze w historii zwycięstwo w Pucharze Świata UCI Downhill w Polsce – 21-letni Irlandczyk pilotował po torze swój prototyp Mondraker w swoim charakterystycznym, ostrym stylu.

Przez większość finału mężczyzn w centrum uwagi znajdował się inny Irlandczyk – Oisin O’Callaghan (YT Mob) zajął czwarte miejsce na skoczni i ustanowił rekord, który wystarczyłby na 10. miejsce tego dnia.

Benoît Coulanges (Dorval AM Commencal) ostatecznie rozwiał marzenia 21-latka o drugim zwycięstwie w Pucharze Świata UCI. Wyścig Francuza jako pierwszy przekroczył barierę 2:57 i to wystarczyło, aby zajął czwarte miejsce na podium, co oznacza poprawę w stosunku do szóstego miejsca, które zajął w Fort William.

Jednak czas Kulanga w gorącym miejscu był krótkotrwały. Wpisz Loic Bruni (specjalna atrakcja). Zwycięzca Pucharu Świata UCI Downhill World Cup 2023 rozpoczął sezon od zwycięstwa w Szkocji i wydawało się, że wczoraj przezwyciężył załamanie w półfinale. Już w pierwszym splicie miał 1,2 sekundy przewagi nad Coulangesami i utrzymał tempo, aby przekroczyć barierę 2:55. Ale czy to wystarczy, aby zapewnić mu 10. zwycięstwo w Pucharze Świata UCI Downhill?

Sobotnie niespodziewane kwalifikacje Lachlana Stevensa-McNabba (Etihad – założone przez Steel City Media) zdawały się potwierdzić jego dobrą passę w półfinale, w którym Bronny przedarł się głęboko w czwartą półfinał, aż został powalony na ziemię wybielenie przedniego koła na Nieszkodliwym kawałku toru.

READ  Slinger wchodzi do Polski z nową umową dystrybucyjną

20-letni mistrz narodowy Nowej Zelandii pokazał, że w czasach Bronny’ego jest mnóstwo czasu do osiągnięcia, co Dunne wykorzystał w pełni. Irlandczyk przebiegł rundę finałową jako najszybszy w trzech z czterech dywizji pośrednich (a drugi w drugiej), nieznacznie pokonując Bruniego o 0,064 sekundy. [less than 1/10th of a second].

Trzej kolarze pozostawieni na wzgórzu nie mieli odpowiedzi na dominujący bieg Dana – Luca Shaw (CLLCTV Factory Canyon Team) zajął szóste miejsce, Loris Vergeer (Trek Factory Racing Gravity) uratował trzecią pozycję pomimo zanurzenia stopy, a kolega z drużyny Dakota Norton upadł (Mondraker Factory Racing ) spadł na 31. miejsce po ześlizgnięciu się na szczyt pierwszego sektora na mokrej nawierzchni.

Przemawiając po zwycięstwie, Ronan Dunne powiedział: „Uwielbiałem tor w Polsce. Publiczność była szalona. To drugi [UCI Downhill World Cup] Z nowym zespołem. Było idealnie i myślałem, żeby albo polecieć helikopterem, albo najpierw zejść na dół. Nie udało nam się polecieć helikopterem, ale wygraliśmy. Zwykle nie patrzę na czasy, ale tym razem tak było. Zobaczyłem, kiedy Bronny wyszedł i pomyślałem: OK, zrobimy to, nie będziemy się kłócić. Byłem gotowy walczyć z kimś. „Opłaciło się.”

Lider generalny serii Loic Bruni powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Nie sądzę, że zasługiwałem na więcej, ponieważ weekend nie był zbyt dobry. Niektórzy chłopcy jechali lepiej ode mnie. Jestem zadowolony z drugiego miejsca Nie sądziłem, że będzie możliwe dostanie się do czołowej trójki. Dobrze jechałem, motocykl był dobry, wszystko było naprawdę w porządku, więc mam nadzieję, że uda nam się utrzymać dynamikę. Bardzo się cieszę, że Ronan to zrobił Widzieć.

Wilson i Vermette prowadzą 100% swoich rejestrów.

Podczas gdy elitarna drużyna cieszyła się palącym słońcem, sytuacja juniorów była inna, ponieważ w połowie trasy spadł deszcz, co spowodowało mokre i dzikie warunki na trasie.

W kategorii juniorek kobiet Heather Wilson (Muc-Off Young Guns) wykorzystała całe swoje doświadczenie dorastania na mokrych torach w Szkocji, aby odnieść drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując Iris van Leuven (Commencal Les Orres) o 0,069 sekundy, a Sasha Ernst (Trek Factory) zajęło trzecie miejsce Racing Gravity.

Przemawiając po zwycięstwie, Heather Wilson powiedziała: „Nie mogę w to uwierzyć. Tam na górze po prostu się śmiałam, nie byłam zdenerwowana. Pomyślałam: «OK, po prostu będę się dobrze bawić i spróbuję pojeździć na rowerze». Było bardzo luźno i naprawdę mi się podobało. „Bardzo fajnie. Cały utwór był wysadzony w powietrze. Jest bardzo fizyczny”.

READ  Polscy pływacy z Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostali odesłani do domu; Kraj wysłał wielu

Męska drużyna juniorów była znacznie ostrzejsza, a Asa Vermette (Frameworks Racing) dominował od drugiej sekcji pośredniej i zwyciężył z przewagą prawie czterech sekund. Kolejnym najbardziej konsekwentnym zawodnikiem był Mylann Falquet (Goodman Santa Cruz), a pierwszą trójkę zajął Dane Jewett (Pivot Factory Racing).

W przemówieniu po wygraniu wyścigu Asa Vermette powiedział: „To była luźna jazda. Szczerze mówiąc, nie myślałem, że to będzie najlepszy wyścig. Wszędzie się ślizgałem po lesie. Po prostu pedałowałem. Rozbiłem się na rowerze samochód, więc może było dobrze. Nie padało tak jak kiedyś, ale był to dobry przejazd.

Tabele po rundzie UCI DOWNHILL WORLD CUP w Bielsku Piadze:

Puchar Świata UCI w zjeździe | Elita kobiet
1. Sala Walentyny (YT Mob) – 560
2. Tahnee Seagrave (Canyon CLLCTV FMD) – 550
3. Camille Balanche (Dorval am Commencal) – 540
4. Nina Hoffman (Gildia Santa Cruz) – 506
5. Marin Cabero (Fabryka Scotta Downhilla) – 490

Puchar Świata UCI w zjeździe | Elita mężczyzn
1. Loïc Bruni (specjalistyczna grawitacja) – 627
2. Ronan Dunne (Wyścigi fabryczne Mondraker) – 467
3. Loris Verger (Trek Factory Racing Gravity) – 454
4. Luca Shaw (zespół fabryki CLLCTV Canyon) – 447
5. Troy Brosnan (zespół fabryki CLLCTV Canyon) – 441

Puchar Świata UCI w zjeździe | Młode kobiety
1. Heather Wilson (Muc-Off Young Guns) – 120
2. Sasza Ernst (Kwid) – 95
3. Iris van Leuven (Commencal Les Orres) – 85
4. Eliana Holsebusch (Al-Ittihad – red. Steel City Media) – 85
5. Matilda Milton (Transition Factory Racing) – 70

Puchar Świata UCI w zjeździe | Juniorzy, mężczyźni
1. Asa Vermette (opona wyścigowa) – 120
2. Luke Wyman (Kartel grawitacyjny – Łotrowe wyścigi) – 80
3. Dane Jewett (Axial Factory Racing) – 80
4. Daniel Parfitt (BNC Racing) – 73
5. Teal Run (Commencal/Muc-Off przez uzależnienie od jazdy konnej) – 54

Trzecie rundy Pucharu Świata UCI Downhill oraz Pucharu Świata UCI Enduro i E-Enduro odbędą się w Saalfelden Leogang-Salzburgerland w Austrii w dniach 7–9 czerwca, natomiast mistrzostwa wytrzymałościowe zostaną wznowione w przyszły weekend (24–26 maja) w Novi . Mesto na Moraví, Czechy.