Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontrakt na eko-sterowiec w celu uruchomienia 1800 miejsc pracy w South Yorkshire | Linie lotnicze

Na południu powstanie około 1800 miejsc pracy Yorkshire Zbuduj 10 nowych przyjaznych dla środowiska sterowców.

Powietrzne pojazdy hybrydowe (HAV), mała firma z Bedford, ogłosiła w środę, że podpisała umowę na dostarczenie hiszpańskiej linii lotniczej 10 sterowców wypełnionych helem na 100 pasażerów.

Samolot, który według firmy będzie zawierał jedną dziesiątą dwutlenku węgla2 Ślad dla każdego pasażera samolotu zostanie zbudowany w nowym kompleksie produkcyjnym zielonej przestrzeni w South Yorkshire.

Kwasi Quarting, minister ds. biznesu, powiedział, że przydział Airlandera pokazuje, że Wielka Brytania jest w czołówce „rewolucyjnej” bardziej ekologicznej technologii lotniczej.

HAV futurystyczny transport pasażerski Airlander 10 z wnętrzami kabin.
HAV futurystyczny transport pasażerski Airlander 10 z wnętrzami kabin. Zdjęcie: Hybrydowe pojazdy powietrzne

„Samoloty hybrydowe mogą odgrywać ważną rolę, gdy przechodzimy na czystsze formy lotnictwa i wspaniale jest widzieć Wielką Brytanię na czele rozwoju technologii” – powiedział.

Umowa ta zwiększa możliwości latania rewolucyjnym brytyjskim Airlanderem 10 przez hiszpańską przestrzeń powietrzną. Jest to kolejny dowód na to, jak brytyjskie firmy wykorzystują nowe technologie, aby napędzać wzrost i wspierać wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii”.

Samoloty, które według HAV będą miały dwutlenek węgla2 Ślad na pasażera wynosi około 4,5 kg w porównaniu do około 53 kg w przypadku odrzutowego samolotu pasażerskiego, który ma wznieść się w przestworza z hiszpańską linią lotniczą Air Nostrum w 2026 roku.

„Airlander 10 znacznie zmniejszy emisje i dlatego mamy umowę z HAV. Zrównoważony rozwój, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich, jest już niepodlegającą negocjacjom rzeczywistością w codziennych operacjach lotnictwa komercyjnego” – powiedział Carlos Bertomeu, prezes Air Nostrum.

Możliwe trasy obejmują 100-osobowy Airlander 10 z Barcelony do Palma de Mallorca.
Możliwe trasy obejmują 100-osobowy Airlander 10 z Barcelony do Palma de Mallorca. Zdjęcie: Hybrydowe pojazdy powietrzne

Linia lotnicza, która obecnie obsługuje loty do Iberii, nie podała, na jakich trasach spodziewa się obsługiwać Airlander. HAV powiedział wcześniej, że spodziewa się podróży z Barcelony do Palma de Mallorca za cztery i pół godziny.

HAV, który wydarzył się w przeszłości Przyciągnął fundusze od Petera Hambro, założyciela rosyjskiego górnika złota Pietropawłowsk i napastnika Iron Maiden Bruce’a Dickinsona.powiedziała, że ​​jej samoloty „idealnie nadają się do zastosowań miejskich, takich jak Liverpool do Belfast i z Seattle do Vancouver, które Airlander może obsługiwać z ułamkiem emisji swoich obecnych opcji lotniczych”.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Tom Grande, dyrektor generalny HAV, powiedział: „Airlander został zaprojektowany, aby zapewnić lepszą przyszłość zrównoważonym usługom lotniczym, umożliwiając tworzenie nowych sieci transportowych i zapewnianie możliwości szybkiego rozwoju naszym klientom. Nasze partnerstwo z Air Nostrum Group, jako pierwsza linia lotnicza dla Airlander 10 , prowadzi do tej przyszłości.”

Pojazd został pierwotnie zaprojektowany jako pojazd obserwacyjny do misji wywiadowczych w Afganistanie. HAV twierdzi, że niezależne szacunki określają wartość rynkową balonów na 50 miliardów dolarów (41 miliardów funtów) w ciągu najbliższych 20 lat. W tym okresie zamierza sprzedać 265 samolotów Airlander.

Kosztujący 25 milionów funtów prototyp samolotu wykonał sześć lotów testowych, z których niektóre zakończyły się kiepskim wynikiem. On ona rozbił się w 2016 roku W swoim drugim locie próbnym, po udanym pierwszym locie, który trwał 30 minut. HAV . tweet W tym czasie: „Airlander doznał uszkodzeń podczas lądowania podczas dzisiejszego lotu. Nie zgłoszono żadnych uszkodzeń w powietrzu ani w wyniku działania szybu telegraficznego”.

READ  Złoty odnotował pionierskie wzrosty, ponieważ podwyżki stóp procentowych wzmocniły waluty Europy Środkowej