Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynki szykują się na największą podwyżkę stóp Fed od 28 lat

Rynki szykują się na największą podwyżkę stóp Fed od 28 lat

cMark Carney powiedział, że banki centralne mają argument za wczesnym podniesieniem stóp procentowych, ponieważ idą „cienkiej linii” między kontrolowaniem inflacji a wspieraniem ożywienia gospodarczego.

Były gubernator Banku Anglii powiedział Bloombergowi: „Bankowcy centralni muszą nadrobić zaległości w swoich gospodarkach. Oni byli za zakrętem, przyznają to.

„I muszą zacząć skutecznie podnosić stopy procentowe powyżej inflacji, a przynajmniej oczekiwań inflacyjnych”.

„To naprawdę ma sens”, powiedział Carney, który jest obecnie wiceprezesem Brookfield Asset Management, odnosząc się do szybkich obniżek stóp procentowych wprowadzonych przez Bank Anglii w następstwie kryzysu finansowego i głosowania w sprawie Brexitu. .

Dodał, że EBC „słusznie moim zdaniem” forsował zacieśnienie ilościowe i będzie monitorował „ogromne” rozszerzanie się spreadów wokół strefy euro podczas dzisiejszego nadzwyczajnego posiedzenia.

„To niezwykła sytuacja, w której można zrezygnować z jednej strony, idąc do przodu w przypadku Europejskiego Banku Centralnego, ale biorąc pod uwagę, jak wspierać zachowanie rynku i licytować z drugiej strony” – powiedział.

Carney dodał, że Fed może „ostatecznie być może” uznać za konieczne podniesienie stóp procentowych do 4%, ponieważ powoli reagował na inflację, gdy gospodarka Stanów Zjednoczonych wychodzi z pandemii.

READ  Agencja Energii: Instalacje naftowe i gazowe mogą skorzystać na uszczelnieniu wycieku metanu | Środowisko