Kelly Harrington zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w Polsce, gdzie w finale pokonała Natalię Shadrinę

Mistrzyni olimpijska Kelly Harrington zdobyła złoty medal, pokonując Serbkę Natalię Shadrinę w finale igrzysk europejskich w wadze lekkiej.

Pochodząca z Portland Row wygrała jednogłośną decyzją, dodając złoto Igrzysk Europejskich do swojej obszernej listy najważniejszych medali.

Gwiazda klubu St. Mary’s Boxing Club pojawiła się wcześniej na Igrzyskach Europejskich w 2019 roku, ale musiała wycofać się z powodu kontuzji ręki. 33-latka może teraz skupić się na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

W pierwszej rundzie Shadrina zaczęła mocniejszego z nich, kiedy od samego początku wywierała presję na Harringtona. Gdy runda trwała, Harrington przejął pozycję na ringu.

W drugiej rundzie Harrington wyszła silna, kiedy zabrała się do pracy nad ciałem Shadriny. Harrington nadal zadawał potężne ciosy, podczas gdy runda nie pozostawiała wątpliwości sędziom.

Następnie Dublin umieścił Shadrinę na linach w trzecim. Chociaż runda dobiegała końca, wygrana byłaby tam, gdzie obaj zawodnicy odnieśli sukces.

Ogólnie rzecz biorąc, Harrington będzie zachwycona odzyskaniem swojego złota po imponującym występie w turnieju, w tym przeciwko francuskiej Estelle Mosley w fazie półfinałowej.

READ  Konferencja prasowa Narodowego Banku Polskiego: bez obniżek stóp procentowych w 2023 | Muzyka pop