Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„We’ve got the power”: rapowy teledysk irlandzkich dzieci staje się wirusowy |  Irlandia

„We’ve got the power”: rapowy teledysk irlandzkich dzieci staje się wirusowy | Irlandia

Nazywa się The Spark i została okrzyknięta piosenką lata – sensacja ze strony grupy dzieciaków z Irlandii, które nakręciły teledysk w jeden dzień.

Od premiery 15 maja piosenka zgromadziła 8,6 miliona wyświetleń i została okrzyknięta arcydziełem dzięki rytmowi perkusyjnemu i zaraźliwej energii.

„Odzew był niesamowity” – powiedział w poniedziałek producent Gary McCarthy. „Ludzie zainspirowała się energią i pozytywnym nastawieniem dzieci. To naprawdę chwytliwa piosenka”.

The Spark został stworzony przy skromnym budżecie przez Rhyme Island, młodzieżowy projekt rapowy z siedzibą w Studio kabinoweorganizacja non-profit z siedzibą w Knocknaheeny na przedmieściach Cork, we współpracy z Kreatywna Irlandiainicjatywa rządowa finansująca Cruinniú na nÓg, coroczne święto kreatywności młodych ludzi.

W piosence występuje około 30 dzieci w wieku od 9 do 12 lat z sąsiedztwa, a także grupa mieszkająca w ośrodku dla uchodźców w Lisdoonvarna w hrabstwie Clare.

Przez dwie i pół minuty tańczą, biegają i śpiewają muzykę rapową. – Myślisz, że możesz powstrzymać to, co robimy? – pyta na wstępie. „Wątpię” – deklarują performerzy. „Mamy energię i wszystko Ci opowiemy. Szukałem swojej iskry i znalazłem ją.”

Piosenka jest hymnem Nic (Youth Gathering), w ramach którego odbędą się setki bezpłatnych wydarzeń kreatywnych dla dzieci i młodzieży w całej Irlandii. Inicjatywa rozpoczęła się w 2018 roku i w tym roku odbędzie się 15 czerwca.

Odkąd ogólnokrajowy nadawca RTÉ opublikował wideo, zrobiło się o nim głośno w Internecie. „Fani muzyki, czy mamy dla Was nową, całkowicie zaraźliwą piosenkę pop?” – podało amerykańskie Narodowe Radio Publiczne. „Ma być piosenką lata”. – oznajmił irlandzki Centralamerykański serwis informacyjny.

McCarthy, lat 38, dyrektor kreatywny posługujący się pseudonimem GMC, powiedział, że pomysł na piosenkę zrodził się w marcu podczas jednego z jego cotygodniowych warsztatów w studiu. „Chcieliśmy popracować nad czymś optymistycznym i umieścić to na ścieżce perkusyjnej i basowej. Znaleźliśmy rytm i zaczęliśmy wymyślać pomysły na pieśni i refreny.

READ  Ex-Little Mix gwiazda Jesse Nelson broni wideo w klasie „blackfishing” | proste mieszanie

McCarthy powiedział, że dzieci opracowały refren i pierwszą zwrotkę podczas obozu wielkanocnego, a następnie nauczyciele zabrali materiał do Refugee Direct Centre (przyjmującego i wspierającego osoby ubiegające się o azyl) w Lisdoonvarna, gdzie więcej dzieci pomogło w jego ukończeniu.

Następnie obie grupy połączyły siły, aby nakręcić wideo w Studio Cabin, na dachu autobusu 202 w centrum Cork. Seán Downey, nauczyciel posługujący się pseudonimem SwanIGuess, nakręcił i zmontował wideo.

„Robimy wszystko szybko. Robimy to cały czas – co tydzień nowe piosenki. Tak się składa, że ​​idziemy o krok dalej” – powiedział McCarthy. Powiedział, że to nie jest przedsięwzięcie komercyjne . Jeśli zarabia pieniądze, chcemy, aby wspierało Kabin Studio i dzieciaki w świadczeniu usług na żywo.