Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji zmieni sposób, w jaki korzystamy z Internetu?  Tak uważa dyrektor generalny Google, Sundar Pichai.

Czy wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji zmieni sposób, w jaki korzystamy z Internetu? Tak uważa dyrektor generalny Google, Sundar Pichai.

W Wywiad z Nilayem Patelem z The VergeAlphabet i dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, omówili wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji, kluczowy temat niedawnej rozmowy założycieli Konferencja programistów Google I/O.

Podczas tego wydarzenia Google ogłosiło mnóstwo nowych narzędzi i modeli sztucznej inteligencji: Zapytaj zdjęcia, Agenci sztucznej inteligencji, Projekt Astry, Gemini 1.5 Pro i Gemini 1.5 Flash, NanoI Jego kolega z Amnesty InternationalNa przykład, ale nie wyłącznie.

Być może najbardziej oczywistą deklaracją dla laików jest dodatek Przegląd sztucznej inteligencji Do wyszukiwarki Google. Być może zauważyłeś, że gdy szukasz czegokolwiek w Google, pojawia się komunikat „Przegląd sztucznej inteligencji” Zobaczysz przegląd odpowiedzi na swoje pytanie za pomocą sztucznej inteligencji. Google odpowiada na Twoje pytanie, dzięki czemu klikanie linków do innych witryn internetowych staje się mniej konieczne. Zmienia to sposób przemieszczania się ruchu internetowego — ku konsternacji wielu Oczywiście, Pichai powiedział, że nie ma powodu do zmartwień.

Zobacz też:

Wszystko zostało ogłoszone na Google I/O, w tym agenci AI, Ask Photos i nie tylko

Często myślimy, że jakaś nowa technologia – na przykład telefony komórkowe – zniszczy Internet, jaki znamy, powiedział dyrektor generalny The Verge. Choć przyznaje, że te zmiany doprowadziły do ​​„rzeczy”. [playing] Powiedział trochę inaczej: „Część zniszczenia nie opłaca się zbyt często”.

„Nadal jestem optymistą” – powiedział Pichai. „Empirycznie uważam, że przez lata zaobserwowaliśmy, że ludzka ciekawość jest nieograniczona. Zrozumieliśmy to dogłębnie w trakcie badań, bardziej niż w przypadku jakiejkolwiek innej firmy. Wyróżniamy się naszym podejściem nawet podczas tej transformacji firmą, doceniamy wartość tego ekosystemu”. Jest to symbioza. Jeśli nie ma bogatego ekosystemu tworzącego unikalne i przydatne treści, co gromadzisz i kurujesz?

READ  Ten przenośny monitor dotykowy o przekątnej 15,6 cala za 250 dolarów to przyszłość pracy zdalnej

Prędkość światła możliwa do zmiażdżenia

Jeśli chodzi o przeglądy sztucznej inteligencji, jego zdaniem większość ludzi „reaguje na nie bardzo pozytywnie”.

„To jedna z najbardziej pozytywnych zmian, jakie widziałem w badaniach opartych na wskaźnikach” – stwierdził. „Ale ludzie czerpią z tego informacje, a kiedy otaczasz je kontekstem, faktycznie odrywają się od tego, co pomaga im zrozumieć, więc angażują się również w treść pod spodem. Jeśli umieścisz treść i linki w przeglądzie sztucznej inteligencji, uzyskają wyższy współczynnik klikalności niż w przypadku umieszczenia go poza „Przeglądem AI”.

Zobacz też:

Wyszukiwarka Google w Google I/O: teraz możesz zadawać pytania za pomocą wideo i 3 innych funkcji

Nie jest to powszechne przekonanie w branżach kreatywnych. Pełne ujawnienie: praca dziennikarzy często zależy od tego, czy ludzie klikają nasze artykuły, a nie tylko czytają ich streszczenie. Jak zauważył The Verge, dyrektor generalny News/Media Alliance powiedział CNN, że przegląd sztucznej inteligencji „byłby katastrofalny dla naszego ruchu”. the Poczta Waszyngtona Opublikowałem opowiadanie pt.Odpowiedzi Google na sztuczną inteligencję mogą cię ugryźć„.” Dave Lee, Bloomberga Amerykański felietonista poświęcony technologii Opinion napisał kolumnę zatytułowaną „Nowa wyszukiwarka Google to zła wiadomość dla gospodarki internetowej„.

Pichai też na to reaguje. „To przełomowe momenty. Sztuczna inteligencja to ogromna zmiana platformy. Ludzie wprowadzają innowacje i dużo inwestują w tworzenie treści. To ich sprawa. Rozumiem więc perspektywę” – powiedział The Verge. [and] Nie jestem zaskoczony. Mamy do czynienia z wieloma graczami, bezpośrednio i pośrednio, ale nadal jestem optymistą co do tego, jak sprawy się potoczą. Ale to dobre pytanie. Chętnie porozmawiam o tym więcej.”

Oprócz obaw wydawców istnieją niewątpliwie dodatkowe skutki, których jeszcze nie widzieliśmy – głównie dlatego, że… Przewodowy wspomniany, Nie można wyłączyć narzędzia.

READ  Nvidia stara się przyciągnąć ludzi do procesorów graficznych GeForce RTX

Wątki
Sztuczna inteligencja Google’a