Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inwestycja posiadacza licencji klubowej Auckland A-League, Billa Foleya Hibsa, jest o krok od inwestycji

Inwestycja posiadacza licencji klubowej Auckland A-League, Billa Foleya Hibsa, jest o krok od inwestycji

Bill Foley jest o krok bliżej przejęcia udziałów w innym klubie piłkarskim po uzyskaniu licencji A-League w Auckland.

Klub szkockiej Premier League Hibernian Football Club ma nadzieję, że Szkocki Związek Piłki Nożnej wyrazi zgodę na inwestycję Foleya, wydając „pisemną zgodę” dla amerykańskiego miliardera na zakup mniejszościowego pakietu udziałów w klubie.

Ze względu na zasady podwójnych interesów Hibs wymaga podpisu zarządu Hampden Park, zanim Foley będzie mógł oficjalnie uczestniczyć. Każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie na podstawie ustaleń brytyjskich mediów przekazanych organowi zarządzającemu przez przedstawicieli Hibs.

Uważa się, że piątkowe spotkanie zarządu SFA z licencjobiorcą A-League doprowadzi do ratyfikacji planów inwestycyjnych i chociaż kwota, którą Foley zainwestuje, nie jest znana, Hibs wycenia się na około 30,5 mln dolarów (14,9 mln funtów).

Kiedy Foley przemawiał podczas ogłoszenia klubu A-League Auckland, podkreślił podejście obejmujące wiele klubów, które zaczyna nabierać kształtu.

„To będzie droga dla wielu młodych zawodników do awansu i dostania się do A-League, a następnie być może do Szkocji.

„Jeśli uda im się dostać na szczyt piramidy, udają się do Bournemouth w Premier League. Mamy zespoły, z którymi obecnie współpracujemy w zakresie inwestycji w Szkocji i Holandii. Jest to więc strategia obejmująca wiele klubów. „

Foley i jego grupa Black Knight Sports & Entertainment nie są obcy światu właścicieli obiektów sportowych.

Najbardziej znanym wydarzeniem jest to, że w 2016 roku Foley i jego związek zapłacili 828 milionów dolarów opłaty za rozbudowę najnowszej drużyny National Hockey League (NHL), Vegas Golden Knights.

W ciągu sześciu sezonów w NHL Rycerze odnieśli znaczące sukcesy. Byli drużyną, która najszybciej się rozwinęła, która zdobyła Puchar Stanleya w 2022 roku, a w ciągu sześciu sezonów pięć razy przechodziła do play-offów. Foley Companies jest także właścicielem szeregu drugorzędnych franczyz sportowych w Stanach Zjednoczonych.

READ  Voss został oskarżony w związku z nielegalnym transportem broni palnej podczas lotu

W 2022 roku Foley wraz z grupą inwestorów kupili AFC Bournemouth od właściciela Maxima Demina. Raporty wskazują, że zespół otrzymał 248 milionów dolarów za pośrednictwem innej firmy, Black Knight Football and Entertainment (BKFE).

Co więcej, Foley i BKFE kupili później 33 procent udziałów we francuskiej drużynie Ligue 1, FC Lorient. Firmy Foleya łączono także z klubami z Belgii i Brazylii. Podobnie jak inni właściciele wielu klubów, Foley będzie chciał wykorzystać integrację pionową, aby przyjąć podejście hierarchiczne, z Bournemouth na szczycie. W krótkim czasie stał się popularną postacią w Wiśniach ze względu na chęć inwestowania w zawodników.

Will Toogood jest redaktorem sportowym online Herold Nowej Zelandii. Wcześniej pracował w zespole cyfrowym Newstalk ZB oraz w Waiheke’s Wiadomości z Zatoki PerskiejRelacja ze sportu i wydarzeń.