Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Międzynarodowy Trybunał Karny po krytyce Southee uważa ofertę Bangladeszu za niezadowalającą

Stadion Mirpur, znany również jako stadion Sher-e-Bangla, w Dhace, na którym odbył się drugi i ostatni mecz testowy pomiędzy Bangladeszem a Nową Zelandią, otrzymał jeden punkt przewinienia po tym, jak Międzynarodowa Rada Krykieta oceniła go jako niezadowalający.

Sędzia meczowy ICC David Boon stwierdził w swojej ocenie, że „boisko mogło być nieprzygotowane” i że „podania od meloników często wychodziły poza ramię odbijającego podczas gry do przodu, a następnie czasami pozostawały zbyt nisko”.

Po meczu doświadczony melonik drużyny Black Caps, Tim Southee, wdarł się na boisko.

„Jest wiele sposobów, w jakie mógłbym opisać tę furtkę” – powiedział kapitan Southee. „Myślę, że mecz zakończony 170 runami dobrze odzwierciedla furtkę. Nie było wspaniale – z pewnością nie była to równa walka między kijem a piłką… Zostawmy to”.

Zapytany ponownie o boisko, Southee nie mógł się powstrzymać.

„To prawdopodobnie najgorsza bramka, z jaką się spotkałem w mojej karierze.

„Równowaga pomiędzy kijem i piłką była zdecydowanie korzystna w rękach meloników” – dodał.

Nowa Zelandia wygrała mecz czterema bramkami, wyrównując serię dwóch meczów dzięki wszechstronnemu występowi Glenna Phillipsa.

„To przyjemność widzieć twardą bramkę. Patrząc wstecz, wiele jego własnych rund kończyło się trudnymi bramkami” – powiedział Southee.

W sumie w meczu rozegrano zaledwie 178,1 overów przez trzy i pół dnia po całym drugim dniu, a niektóre duże fragmenty pierwszego i trzeciego dnia zostały skrócone z powodu deszczu i mokrej nawierzchni, co czyni go najkrótszym testem w historii w Mirpurze.

Łącznie w tym okresie padło 36 bramek.

Raport został przekazany Bangladeszskiej Radzie Krykieta (BCB), która ma teraz 14 dni na odwołanie się od kary.

READ  Joseph Parker ogłosił brytyjski mecz wagi ciężkiej Joe Joyce