Hubert Hurkacz stawia Polskę na czele grupy D

Ani |
aktualizacja:
Sty 03 2022 17:16 on

Sydnej [Australia], 3 stycznia (ANI): Polak Hubert Hurkacz uniknął potencjalnie ogromnej niepokoju w trzecim dniu ATP Cup w Sydney i poprowadził swoją drużynę do drugiego zwycięstwa w turnieju w grupie D w poniedziałek.
Dowiedziawszy się poprzedniego wieczoru, że ma zagrać numer światowy 571 Alexandrem Mitrivili z Gruzji w miejsce numer 22 Nikoloza Basilashvili, Hurkacz musiał przerobić swój plan gry i zajęło trochę czasu, aby się ustatkować. Mistrz Miami Open w zeszłym roku odpadł z pierwszego seta z Mitrivelim, zanim wygrał 6-7 (5), 6-3, 6-1.
„Zagrał dobrze w pierwszym secie i sprawy nie szły po mojej myśli” – powiedział Hurkacz po meczu. „Ale poprawiałem się z każdym setem i jestem zadowolony ze zwycięstwa.”
„To były inne warunki niż w pierwszym meczu na Qudos Bank Arena. Piłka odbijała się wyżej i trochę szybciej, więc musiałem się dostosować. Ale to pomogło nam zdobyć wsparcie polskich fanów. Byli fantastyczni”.
Polska może zarezerwować sobie miejsce w półfinale, jeśli w środę pokona Argentynę.

Mimo przegranej pierwszego seta, Hurkacz dominował w zagrywce. Trafił 16 asów, zdobył 80 procent punktów za pierwszy serwis, 69 procent punktów za drugi serwis i nigdy nie trafił na break point.
Wcześniej tego dnia Kamel Majcherczak dał Polsce mocny start, przegrywając zaledwie dwa mecze z Aleksandrem Bakshi na Ken Rosewall Arena. Światowy numer 117 Majchrzak miał wiele meczów dla Bakshiego, zajmującego 974 miejsce na świecie, wygrywając 6:1, 6:1 w zaledwie 53 minuty.
„Próbowałem się ruszyć [Bakshi] – Myślę, że to był klucz do meczu – powiedział Majscherzak, trenerem byłego siódmego zawodnika świata Joachima Nyströma.
„To daje mi tyle pewności siebie i tyle spokoju w moim tenisie, że czuję, że się poprawiam” – powiedział Majscherzak. Pracujemy nad [developing an all-court game] Ale w sposób, który nie przerywa mojej podstawowej gry. Przejdziemy od treningów do meczów, ale to wymaga czasu.
Polska zakończyła remis 3:0, kiedy Shimon Wako i Jan Zieliński pokonali Aleksandara Bakshiego i Aleksandara Mitriveli 6-7 (2), 6-2, 10-6
W formacie ATP Cup jako pierwsze grane są single nr 2, a następnie single i deble nr 1. Gra podwójna wykorzystuje punktację bez reklam i rozstrzyganie remisów zamiast trzeciego seta.
Każdy kraj rozgrywa trzy mecze grupowe od 1 do 6 stycznia przez Ken Rosewall Arena i Qudus Bank Arena w Sydney Olympic Park. Po jednej drużynie z każdej z czterech grup przejdzie do półfinału, który zostanie podzielony na dwa dni (7-8 stycznia), przy czym finał odbędzie się 9 stycznia (ANI)