Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hossain Shanto wystąpił jako kapitan Bangladeszu w serii Test przeciwko Black Caps

Hossain Shanto wystąpił jako kapitan Bangladeszu w serii Test przeciwko Black Caps

Najm Hossain Shanto, który w zeszłym roku grał w reprezentacji Republiki Południowej Afryki w Durbanie, będzie kapitanem Bangladeszu w serii testów przeciwko Black Caps.

Obrazy Gallo/Getty Images

Najm Hossain Shanto, który w zeszłym roku grał w reprezentacji Republiki Południowej Afryki w Durbanie, będzie kapitanem Bangladeszu w serii testów przeciwko Black Caps.

Najm Hossain Shanto poprowadzi Bangladesz w składającej się z dwóch meczów serii testowej przeciwko Black Caps, gdy w sobotę BCB ogłosiło skład bez kilku kluczowych graczy.

Shanto został wybrany na kapitana po tym, jak zwykły kapitan Shakib Al Hasan został wykluczony z serii z powodu złamanego palca, którego doznał podczas Pucharu Świata ODI. Liton Das, który w czerwcu był kapitanem Bangladeszu w jednorazowym teście przeciwko Afganistanowi, wziął miesięczny urlop ojcowski.

Otwieracz Tamim Iqbal zdecydował się pominąć serię. Szybki melonik Abadot Hossain przechodzi rehabilitację po operacji kolana, a jego kolega z drużyny Taskin Ahmed odpoczywał po naderwaniu mięśnia podczas Pucharu Świata.

„Poprosiliśmy Litona, aby poprowadził zespół przynajmniej w drugim teście, ale nalegał, aby opuścił całą serię” – powiedział szef operacji krykieta BCB Jalal Younis. „Więc Najm Hussain Shanto poprowadzi zespół w tych dwóch testach”.

Shanto rozegrał 23 testy i zanotował cztery stulecia – z czego dwa miały miejsce w czerwcowym teście przeciwko Afganistanowi w Mirpur, który gospodarze wygrali oszałamiającą przewagą 546 runów, co było trzecim co do wielkości zwycięstwem w historii krykieta testowego.

Wcześniej był kapitanem Bangladeszu w trzech ODI, w tym w dwóch meczach w Pucharze Świata, kiedy Shakib został wykluczony z meczów z Indiami i Australią z powodu kontuzji.

Najam Hossain Shanto zostanie 13. kapitanem testów w Bangladeszu.

Hannah Peters/Getty Images

Najam Hossain Shanto zostanie 13. kapitanem testów w Bangladeszu.

25-letni leworęczny zostanie 13. zawodnikiem krykieta z Bangladeszu biorącym udział w testach.

Selekcjonerzy powołali do składu testowego lewego skrzydłowego Hasana Murada po imponującym początku jego kariery w pierwszej klasie. Od debiutu w lidze Chattogram w 2021 roku zdobył 121 bramek w 25 meczach.

Pozostali dwaj gracze, którzy nie grali w drużynie, to czołowy odbijający Shahadat Hossain i melonik Hassan Mahmood.

READ  Tuwai nie otrzymał jeszcze 33 000 $ za dom – FBC News

Pierwszy test odbędzie się w Sylhet od 28 listopada, a drugi w Mirpur 6 grudnia. Testy są pierwszą z sześciu serii dla obu stron w cyklu Mistrzostw Świata w testach na lata 2023–2025.

Bangladesz, który zanotował historyczne zwycięstwo nad Black Caps podczas ostatniej serii testów przeciwko nim w Nowej Zelandii w styczniu 2022 roku, zakończonej remisem 1:1, nie gościł Kiwi w serii testowej od remisu 0:0 w 2013. .

Reprezentacja Bangladeszu: Najm Hossain Shanto (kapitan), Mahmood Hassan Joy, Zakir Hassan, Shadman Islam, Mominul Haq, Mushfiqur Rahim, Noor Al Hasan, Mehidi Hassan, Taijul Islam, Naeem Hassan, Khalid Ahmed, Shariful Islam, Hassan Mahmood, Shahadat Hossain, Hasan Murad .

– Dodatkowe rzeczy do raportów