Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia prosi o ciszę w finale Pucharu Świata przeciwko Indiom

Satysfakcja z wyciszenia stadionu, który może pomieścić ponad 130 000 widzów i jest wypełniony ciasnymi kibicami, będzie przewodnikiem Australii w jej dążeniu do ogromnego zamieszania w dzisiejszym finale Pucharu Świata w krykiecie przeciwko gospodarzom – Indiom.

Począwszy od 21:30 czasu nowozelandzkiego Indie mogą stać się pierwszą drużyną od Australii w 2007 roku, która bez porażki zakwalifikuje się do finałów Pucharu Świata, po tym jak zakwalifikowała się do baraży po raz pierwszy od 2011 roku.

Najbliżej pokonania Indii nr 1 na świecie była Nowa Zelandia w fazie grupowej, ale nawet wtedy gospodarze wygrali czterema bramkami na dwa overy przed końcem, a Mohammed Shami zwyciężył 5-54.

Ze swojej strony Australia przegrała z Indiami sześcioma bramkami w swoim pierwszym meczu, ale od tego czasu rozpoczęła passę ośmiu meczów z rzędu, która doprowadziła ich do ósmej fazy play-off w pogoni za szóstym tytułem.

„(Indie) z pewnością zagrały dobrze w Pucharze Świata” – powiedział kapitan Australii Pat Cummins.

„Myślę, że na pewno tak się nie stało. Nie sądzę, że zdobyliśmy tyle punktów w pierwszym meczu, ale jesteśmy o krok od potencjalnego wystąpienia w tym meczu.

„Wygraliśmy tutaj serię ODI na początku roku. Jest wiele momentów, na których możemy się oprzeć, w których odnieśliśmy sukces przeciwko naprawdę dobrej indyjskiej drużynie”.

Na korzyść Indii będzie przemawiać ich zagorzała rzesza fanów, wypełniająca największy na świecie stadion krykieta: stadion Narendra Modi w Ahmadabadzie, który może pomieścić 132 000 widzów.

Publiczność na jedynym innym meczu, jaki Indie rozegrały tam podczas turnieju, z Pakistanem, była tak jednostronna, że ​​menadżer drużyny pakistańskiej Mickey Arthur zauważył, że „nie wydawało się, że to wydarzenie ICC, to wyglądało jak wydarzenie BCCI”.

Jednak Australia ma lepsze wyczucie nadchodzących wrogich warunków niż większość innych krajów.

READ  Indie są niebezpieczne dla Black Caps w finale World Trial Championship

Z 15-osobowej kadry na Puchar Świata 13 grało w indyjskiej Premier League, a od początku 2019 roku Indie gościły Australię w sześciu seriach białych piłek.

„W tej skali (tłum) jest prawdopodobnie większy niż kiedykolwiek wcześniej, ale nie jest to coś zupełnie niezwykłego, niż widzieliśmy wcześniej” – powiedział Cummins.

„Oczywiście publiczność będzie bardzo jednostronna, ale także w sporcie nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż usłyszenie, jak cichnie wielka publiczność i to jest nasz jutrzejszy cel.

„Musisz po prostu zaakceptować każdy szczegół, każdy szczegół finału, nawet jeśli wiesz, że w przedbiegach będzie hałas, więcej ludzi i więcej uwagi, a poza tym nie możesz się wypalić.

„Musisz być na to gotowy, musisz to kochać i wiedzieć, że cokolwiek się stanie, będzie dobre, ale chcesz po prostu zakończyć dzień bez żalu”.

Australia nie ma żadnych problemów z kondycją przed finałem, ale może zdecydować się na powołanie wszechstronnego Marcusa Stoinisa, jeśli warunki będą bardziej sprzyjać odbijaniu.

Marnus Labuschagne byłby w tym przypadku osobą, która najprawdopodobniej wycofałaby się z wyjściowej jedenastki.

„To są rzeczy, które oceniamy przed każdym meczem” – powiedział Cummins.