Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strzał Cheta Holmgrena w wieczór kariery popycha Thunder obok Warriors

Strzał Cheta Holmgrena w wieczór kariery popycha Thunder obok Warriors

Kendry Andrewsszczególnie19 listopada 2023 o 18:314 minuty na przeczytanie

SAN FRANCISCO — W czwartej kwarcie straty o trzy na 1,6 sekundy przed końcem Grzmot w Oklahomie Szukali odrobiny szczęścia, aby przedłużyć sobotni mecz o pięć minut dłużej żołnierze złotego Stanu.

Josha Geddy’ego Piłka wpadająca do środka Cheta HolmgrenaKtóry stał w pobliżu prawego rogu linii trzech punktów z Andrzeja Wigginsa Zapłaciłem mu należne mu prawo. Holmgren odwrócił się twarzą do kosza i oddał strzał w stronę obręczy.

Holmgren mógł mieć szczęście, ale trener Thunder Mark Daigneault powiedział, że dokładnie tak narysowali przebieg gry.

„Zwłaszcza moment, w którym piłka wpada do bramki” – zażartował Daigneault.

Zaledwie w swoim 13. meczu Holmgren wbił rzut za trzy punkty w sygnale dźwiękowym, co wymusiło dogrywkę i zakończył grę z najlepszymi w karierze 36 punktami, zdobywając 14 z 22 celnych strzałów, 10 zbiórek i pięć asyst, stając się pierwszym debiutantem z bilansem 35-10 Od tego czasu -5 rekordów w meczu. Luka Doncić W 2019 roku Thunder wygrali 130-123.

Daigneault powiedział, że dla Holmgrena nie był to mecz „objawienia” – wieczór, który ujawnił, kim może lub kim zostanie, jeśli zostanie wybranym z numerem 2 w drafcie na rok 2022. Powiedział, że było to nagromadzenie tego, nad czym Holmgren pracował podczas pierwsza część sezonu to coś, co zostało zbudowane.

„Mamy młody zespół, który z czasem będzie się rozwijał” – powiedział Daigneault. Nie chcemy ograniczać potencjału żadnego z naszych zawodników.

Gwiazda grzmotu Shai Gilgeous-Alexander Powiedział, że „niedowierzał”, kiedy wleciał strzał Holmgrena, stwierdzając, że „wyglądało to jak film”.

Jednak Holmgren zauważył następnie, że nie była to idealna noc. Miał szczególnie niechlujny odcinek poprzedzający swój ważny strzał – nieudany układ nr 3, strata, nieudany układ po przerwie na żądanie.

READ  Benji Marshall ogłasza nagły powrót Rugby League do Wests Tigers

„To zasługa trenera, ponieważ nadal we mnie wierzy” – powiedział Holmgren o Clutch 3. „Było kilka różnych opcji gry, w zależności od tego, co ostatecznie zrobiłem. Byłem już na końcu, iw tym momencie jest to po prostu „idź i graj. Sztuka”. … To był dobry strzał. Miło było, gdy wyszedł mi z ręki i trafił do bramki.

To Gilgeous-Alexander zdobył 10 ze swoich 40 punktów po dogrywce, a Thunder zafundowali Warriors szóstą porażkę z rzędu. W czwartek Oklahoma City pokonało także Golden State 128:109.

Gdy w połowie dogrywki wynik był remisowy, Gilgeous stanął twarzą w twarz z Alexandrem Chrisa Paula, gdy w końcu wzniósł się nad 19-letnim bramkarzem i oddał strzał z wyskoku ze średniej odległości. Dwie minuty później zadał kolejne mocne uderzenie Wigginsowi.

Sekwencja, która przypieczętowała zwycięstwo, nastąpiła pięć sekund później, gdy Gilgeous-Alexander wykonał blok Stephen Curry Spróbuj, a następnie dokończ układanie na drugim końcu.

„Przez cały mecz nie wszystko szło po mojej myśli” – powiedział Gilgeous-Alexander. „Moi koledzy z drużyny byli naprawdę dobrzy i agresywni na początku i przykuli uwagę drugiej drużyny. Później mogłem już grać w kosmosie”.

W sobotni wieczór Holmgren wykonał znacznie więcej poprawek niż zwykle, co według Daigneault jest tylko częścią procesu poznawania warstw środka o długości 7 stóp i 1 metra.

W sobotni poranek Daigneault i jego sztab trenerski rozmawiali z Holmgrenem o przejęciu piłki, gdy zostanie mu podany mniejszy obrońca – co z pewnością przydarzy się przeciwko znacznie mniejszej drużynie niż Golden State. Albo pozwól Holmgrenowi grać solo, albo aktywuj asystę i przesuń go ze słupka.

„Przewaga nie byłaby w moich rękach, gdybym przez cały mecz starał się grać ładnie na obwodzie” – powiedział Holmgren. „Nie mógłbym być bardziej dumny z tego, że tam wszedłem i ubrudziłem się, niezależnie od tego, czy chodzi o dotknięcie lakieru, czy walkę o szybę. … Nie zawsze będzie można zejść, kozłować pięć razy i się podciągnąć”.

READ  Lienert-Brown i Tuivasa-Sheck Cut Off All Blacks North Tour

Dla Warriors był to najbardziej kompletny mecz ofensywny od tygodni. Curry zdobył 25 punktów w swoim pierwszym meczu po powrocie do drużyny po opuszczeniu dwóch poprzednich meczów z powodu kontuzji lewego kolana. Klay’a Thompsona Dał skuteczny pokaz na początku, zanim ostatecznie zniknął.

Być może najważniejsze dla Wojowników jest to, że wreszcie pojawiła się wersja Wigginsa, na którą z niecierpliwością czekali. Skończył z 31 punktami, trafiając 12 z 19 celnych trafień, w tym pięć za trzy punkty. Trzej z nich weszli w sprzęgle, a trzeci na zaledwie 1,6 sekundy przed końcem regulaminowego czasu i mógł być sztyletem, który zapewnił Warriors zwycięstwo.

Ale potem Holmgren obalił tę tezę.

„Kiedy masz taką passę porażek, zdecydowanie jest to pilne” – powiedział Curry. „Za każdym razem, gdy masz taką passę, jest to problem, który musisz rozwiązać. Nie chcesz, aby rozwinęła się w nim mentalność przegranej”.

W oczach Daigneaulta strzał Holmgrena oznaczał znacznie więcej niż sam strzał. Chodziło także o to, jak Guede, który wcześniej siedział na ławce rezerwowych, mógł zalogować się i od razu wykonać idealne podanie od środka. W ten sposób Gilgeous-Alexander ustawił ekran, aby uwolnić Holmgrena.

„[They’ve] „Ma na tyle pokory i perspektywy, aby wyjść na boisko, zagrać i spróbować oddać strzał do swojego kolegi z drużyny, co też zrobił” – powiedział Daigneault. „Nie mogę przecenić, jakim luksusem jest mieć faceta, który ma pokorę i perspektywę, dzięki którym możesz narysować grę dla debiutanta, wejść tam i odnieść sukces”.